Interjero autorė: Eglė Prunskaitė-Braziulė
Studija: Prusta
Nuotraukų autorius: Leonas Garbačauskas


Gerai savo poreikius ir norus žinantis užsakovas – tikras lobis profesionaliam interjero dizaineriui. Išsilavinęs, pasaulinėmis dizaino tendencijomis besidomintis, išskirtinį dizainą vertinantis žmogus – štai toks šio būsto šeimininkas. Drąsūs, tačiau nevarginantys ir nepabostantys sprendimai, originalumas ir meniškumo prieskonis tapo pagrindiniais principais, kuriais vadovautasi kuriant rafinuotą ir subtilų interjerą.


Senamiesčio buto kvadratūra nėra didelė, 53 m², todėl būstui norėta suteikti erdvumo įspūdį. Dėl šios priežasties trys kambariai virto dviem. Dėl techninių priežasčių miegamajam buvo skirta gerokai daugiau erdvės. Kambaryje tilpo poilsio ir miego zona, atvira laisvai pastatoma vonia bei drabužinė, atskirta neaukšta sienele. Dėl optinės iliuzijos buvo suprojektuotos ir aukštesnės, 2,5 m aukščio durys. Tam, kad durys susilietų su sienų plokštuma ir būtų išsaugotas švarus dizainas, pasirinktas modelis be apvadų.

3,5 m aukščio lubos sudarė galimybę įmontuoti į jas šviestuvus, o likusius šviesos įtaisus panaudoti ir kaip dekoro elementus – pasirinkti akcentiniai, juodi, lakoniški, skulptūriško dizaino. Toks sprendimas leido užpildyti erdvę, bet jos neapsunkinti. Interjere buvo panaudota išskirtinė, itin įdomi sienų dažymo technika pilkais pustoniais. Laužytomis formomis, menančiomis metamus šešėlius, buvo vizualiai deformuojama realybė: sukurtas įgilintų durų ar šviesos srauto, patenkančio pro langą, įvaizdis. Taip galima ne tik sukurti be galo įdomius efektus, bet ir optiškai praplėsti erdves. Kitas būdas tai padaryti – dažytos MDF plokštės frezavimas grioveliais. Jį pritaikius baldų fasadai atrodo daug lengviau ir trimatiškiau.

Siekiant išgauti kuo ramesnę ir tyresnę atmosferą, vengta aktyvių raštų, margų apdailos medžiagų, todėl dominuojantys paviršiai yra vienspalviai, o įdomumo suteikia jų faktūros ir parinkti derantys ar švelniai kontrastuojantys pustoniai. Dekoratyvumo bei švelnumo interjerui suteikia blausi koralų spalva. Jos galima rasti virtuvės baldų fasaduose ir grindų dangoje šalimais, vonios kambario sienų plytelėse, dekoro elementuose. Minkštas miegamojo lovūgalis, besitęsiantis iki pat lubų, puošia patalpą kiek tamsesniu, tačiau taip pat koraliniu atspalviu. Vyrauja pilkšvas fonas, o atmosferą sušildo medinės grindys. Šios medžiagos raštų atsiranda tik grindų plokštumoje.

Juoda spalva – tai tarsi subtilios akcentinės detalės, atsikartojančios visame bute: santechnikos prietaisai, maišytuvai, kištukiniai lizdai, jungikliai, paveikslų, veidrodžių, dušo kabinos rėmai, durų rankenos ir daugybė kitų elementų sukuria grafišką liniją, kuri suteikia minimalistiniam interjerui dinamikos ir charakterio. Šis sprendimas atskleidžia ir projekto autorės smulkmeniškumą, atidumą detalėms.

Daugiau nuotraukų:

Žurnalas „Centras“