Interjero autorius studija „Factory“ (dizainerė Agnė Stanikūnaitė)
Nuotraukų autorius Leonas Garbačauskas
Tekstą parengė Gytautė Ivanauskaitė

Pirmą kartą į šį klubą įžengusią dizainerę nustebino labai tamsios sienos, likusios nuo kitados čia gyvavusio šokių klubo laikų. Taip pat šiame objekte akį rėžė ypač daug atvirų komunikacijų, tačiau jas buvo galima paversti stilingomis detalėmis. Iš pradžių drauge su užsakovais buvo renkamasi tarp trijų koncepcijų. Interjeras, kurį matote dabar, neturėjo būti toks tamsus, tačiau dizainerė pastebėjo, kad, palikus šviesų, išlenda itin daug patalpų trūkumų, tad jos buvo nutamsintos.


ARKOS

Visas erdvėse naudojamas metalas yra sušvelnintas – jo suapvalintos formos primena arkas. Taip suvaldomas industrinio stiliaus aštrumas, jis tampa rafinuotesnis ir patrauklesnis daugeliui lankytojų.

ŠVIESA

Dizainerė, turinti daug patirties įrengiant loftus, atkreipė dėmesį į tai, kad jų patalpos dažniausiai būna siauros, mažytės ir be langų, todėl ir šiame projekte pasiteisino sprendimas naudoti lazdos formos šviestuvus. Jos skleidžia šviesą 360 laipsnių kampu, tad visa erdvė raiškiau apšviečiama. Tiesa, nebuvo norima, kad aiškiai matytųsi užsilikusios komunikacijos, tačiau stengtasi išlaikyti didesnį erdvumo pojūtį.

Kurdama vizualizaciją dizainerė šviestuvus-lazdas dėliojo įvairiomis formomis: kvadratais, trikampiais ir rodyklėmis. Galiausiai buvo pasilikta ties trikampiais, nes jie patalpoms suteikia netikėto žaismingumo. Išlaikyta trikampė sistema nesukuria erdvėje chaoso.

Rodyklės taip pat tapo interjero detalėmis. Jos labiau naudojamos plokštumoms: ant koridoriaus ar įėjimo sienų. Rodyklės atlieka ir „vedlio“ funkciją, padeda lankytojams orientuotis.

VARIS

Šis metalas labiausiai akcentuotas klube. Interjero rengimo procese jis atsirado vėliausiai, nes dizainerė pamatė, kad patalpos gali būti pernelyg niūrios. Veidrodžiai, užrašai nepadėjo išspręsti šios problemos. Išskirtinumo įspūdį leido sukurti variniai akcentai. Vario detalės nebuvo klijuojamos ant sienų. Blogojoje jų pusėje įmontuotas apšvietimas, kad nebūtų juntamas šaltas industrinio stiliaus dvelksmas.

ZONOS

Vienas svarbiausių aspektų, kuriant interjero dizainą sporto klubams, yra paties dizaino ir inventoriaus sinchroniškumas. Patys užsakovai dar tik bendravimo su dizainere pradžioje pateikė katalogus, kuriuose nurodyti įvairūs sporto reikmenys ir jų spalvos. Taigi užsakovai leido A. Stanikūnaitei ne tik sukurti visą klubo koncepciją, bet ir prie jo priderinti sportinį inventorių.

Derinant inventorių ir sportinę įrangą, nuo pat projekto pradžios dalyvavo įmonė „Gfitness“. Ji padėjo dizainerei sukurti bendrą klubo koncepciją, įkvėptą dabartinės rinkos tendencijų. Tai grupinis mokymas, crossfit’as, boksas, skaitmeninės fitneso technologijos.

Projekte siekta naudoti tik aukščiausios kokybės sportinę įrangą. Buvo atrinkti tie gamintojai, kurių gaminiai pasižymi puikia ergonomika ir leidžia atlikti net ir itin sudėtingus pratimus, o prekių ženklai kalba patys už save: „LifeFitness“, „Hammer Strength“, „Escape Fitness“, „Pavigym“, „Myzone“ ir daug kitų.

Siekdami geriausio rezultato, „Gfitness“ ekspertai drauge su „RE.Formatas“ komanda lankėsi Olandijoje ir Jungtinėje Karalystėje, kur stebėjo ir analizavo geriausios praktikos pavyzdžius. „Gfitness“ pardavimo projektų vadovas Rokas Garnevičius akcentuoja, kad aukštos kokybės įranga buvo būtinas kriterijus, siekiant užsibrėžto tikslo – pasiūlyti sporto klubo lankytojams gerą emocinę patirtį ir saugumą užtikrinančią aplinką.

Klube išskirta yra tik bokso zona. Jai pasirinkta raudona spalva, nes norėta šiokio tokio aštrumo.

VANDUO

Dizainerė savo pradinę mintį – įrengti kuo šviesesnes erdves – įgyvendino dušo zonose. Pagal vyraujančias tendencijas persirengimo ir dušo patalpose pasirinkti prigesinti rausvi (labai populiarūs visame pasaulyje), žali, balti atspalviai.

Persirengimo kambariuose ir salėje buvo įrengta ekspresyvaus rašto liejamojo betono grindų sistema „Mapei Ultratop“. Ji atspari gniuždymui, dėvėjimuisi ir trinčiai. Dėl specialių apsauginių sluoksnių ši grindų danga itin atspari drėgmei, nešvarumams bei dėmėms.

Rūbinių sienos ir lubos padengtos tepamąja cementine dekoratyvine danga „Ultratop Loft“. Ji taip pat naudota baldinių elementų apdailai, sanitarinių mazgų ir drėgmės veikiamų patalpų grindims bei sienoms, siekiant apsaugoti nuo specifinių rizikos veiksnių.

AUTENTIŠKUMAS

Laikui bėgant natūraliai kintantis interjeras kuria dar didesnį autentikos įspūdį. Rūdijančios varinės detalės ženklina, kad šiame sporto klube besilankantys žmonės prasmingai leidžia laiką.

Projekte dalyvavo: