Vietovė: Astana, Kazachstanas
Vystytojas: Privatus
Fasado rangovas: Privatus
Architektas: G. Tunaičio architektūros studija, MB: Gediminas Tunaitis, Dalija Tiškuvienė, Miroslav Malyško
Rangovas: Privatus
Metai: 2024
Pastato plotas: 800 kv. m 
Fasado gamybai naudotos medžiagos ir jų gamintojai:
o HPL plokštės "Fundermax"

Nuotraukų autorius: Miroslav Malyško

VILA SAULĖ

Užsakovo užduotis buvo paprasta - vieno aukšto namas, vidinis pusiau uždaras kiemelis su rytų filosofija paremtu išplanavimu. Eskizuojant gimė idėja – „Saulė“, tai apvalus vidinis namo kiemas  su  išoriniu namo perimetru suprojektuotu lygiagrečiai sklypo riboms. Vidinis namo kiemas apvalus, neturi kampų, todėl  gali aiškiai matyti saulės sukimąsi ratu, gyvybės ratą, kuris dieną formuoja nepaprasto grožio šešėlį. Namo stogas suprojektuotas šlaitu žemyn tik vakarinėje pusėje, kur saulė pradeda leistis namo stogas pakeičia kryptį, kad vidinis kiemas turėtų daugiau šviesos. Kiemo viduryje saulės laikrodis su fontanu. Malonus sutapimas - užsakovės vardas irgi Saulė.

Funkcinė schema paprasta, įėjimo grupė su dideliu langu, kur iš karto gali pajusti namo struktūrą, nes atsiveria visas vaizdas į vidinį kiemą. Kairėje pusėje miegamųjų zona turinti antro aukšto dalį, kur suprojektuotos darbo-žaidimų erdvės. Dešinėje namo  pusėje gyvenamoji zona, kuri prasideda koridoriumi, už jo virtuvė, valgomasis ir svetainė, kuri baigiasi terasa. Pirminėje projektavimo stadijoje terasa buvo atvira, bet įvertinus klimatines sąlygas teko ją įstiklinti. Namas baigiasi spa zona, kurios kampe suprojektuotas baseinas, orientuotas į vakarų pusę, kur saulė tarsi leidžiasi į vandenį. Namo išorinės kolonos taip pat sukasi vidinio radiuso kryptimi. Net namo pagrindinių durų dizainas kviečia užeiti, pažinti ir klausti.

Nesvarbu, kurioje namo vietoje būtum, visur atsiveria vidinio kiemelio vaizdas, kuris suvienija ir sukuria vienybės jausmą. Jis tarsi visų namo gyventojų jungiamoji dalis. 

Aktyvi nuoroda internete: https://tunaitis.lt/villa-saule-sun/