Vieta: Valjė de Bravas (Valle de Bravo), Meksika
Architektai: Luciano Gerbilsky Arquitectos
Luciano Gerbilsky Arquitectos biuras pristato SIMBIOSIS rezidenciją, esančią Valjė de Brave, Meksikoje. Gyvenamasis projektas įgyvendintas 1000 m² žemės sklype, ant 40 metrų virš Valjė de Bravo ežero iškilusios uolos. Pastatas pasižymi netaisyklinga forma, o sudėtingas reljefas ir didelis vietovės gyventojų tankis turėjo įtakos rengiant statinio koncepciją. Čia didžiausias dėmesys buvo skiriamas tvarumui ir švelniai apdailai. Išorinėms angoms sukurti buvo pasitelktos akmens įpjovos. Jos leido gyvenamąją vietą įlieti į aplinką, todėl projektas pavadintas „Simbioze“, kas reiškia skirtingų organizmų sąveiką, gebėjimą sugyventi.
Atsižvelgiant į tai, konceptualizuota ir daugybė žaliųjų erdvių, įskaitant hidrologinius koridorius su tvenkiniais ir kriokliais, taip pat gyvenamąsias erdves supančius sodus. Siekta erdves suskirstyti taip, kad panorama visada atsivertų į Valjė de Bravo ežerą. Reaguodami į nepalankią saulės kryptį, architektai fasade suprojektavo angas, pro kurias šviesos šaltinio srautas patenka pagal besikeičiančius metų laikus.
Pastato erdvės suskirstytos lygiais. 0-iame lygmenyje svečiai turi galimybę į rezidenciją įeiti iš bendrosios gatvės. Užėjus patenkama į svetainę, valgomąjį, svečių vonios kambarį ir vidinę virtuvę, sujungtą su pagrindine terasa. Terasoje įrengta poilsio zona, antrasis valgomasis, soliariumas, persirengimo zona su vonios kambariu ir didelė sūkurinė vonia, apsupta žalumos ir krioklių. Būnant vonioje, galima grožėtis Valjė de Bravo ežero vaizdais.
1-ame lygyje – du miegamieji su į ežerą nukreiptomis terasomis, multimedijos ir žaidimų kambariai. Visas erdves taip pat supa žaliosios zonos ir kriokliai. Šį lygį jungia tvenkinys-koridorius, o jo grožį sustiprina meno kūrinių kolekcija.
Privačiose 2-ojo lygio erdvėse yra pagrindinis miegamasis su erdviu vonios kambariu, per kurį teka krioklys. Taip pat įrengtas ir antrasis miegamasis su panorama į ežerą. Šio aukšto koridoriumi galima patekti ir į automobilių stovėjimo aikštelę: jos rampa veda į gatvę. Jungiamajame koridoriuje sukurta erdvinė-meninė instaliacija, o tolėliau įtaisytas apskritas liftas. Visus lygius jungia prie lifto priderinta vertikali architektūrinė spiralinių laiptų jungtis. Ši konstrukcija apgaubta stikliniu cilindru, kad neuždengtų vaizdo į žalumą.
Rezidencijoje yra ir atskiras svečių namas su dviem viešbučio apartamentus primenančiais miegamaisiais. Iš jų terasų atsiveria vaizdas į ežerą. Ant stogo įrengtas sodas su žaliosiomis zonomis.
Tiek šalia svečių namo, tiek šalia „Club del Lago“ plyti baseinai su kriokliais. Jie pasiekiami uolą kertančiu stikliniu tiltu. Tiltas šiuos statinius jungia su pagrindine rezidencijos dalimi. Kiekvienas kambarys pasiekiamas liftu, galiausiai nusileidžiančiu į „Club del Lago“.
Apskritai šio projekto architektai sukūrė, galima sakyti, tobulą gamtos ir pastatų komplekso simbiozę. Jo interjero dizainas ir funkcionalumas atlieka pagrindinį savo tikslą – suteikia geriausias emocijas gyventojams.
Nuotraukų galerija: