Vieta: Ontarijas (Ontario), Kanada
Įgyvendinimo metai: 2023 
Architektūros studija: Akb Architects (Kelly Buffey, Robert Kastelic, Donald Peckover, Byron White, Tim Wat, Antonio Morais, Nicole Rak)
Fotografijų autoriai: Doublespace
Teksto autorė: Gintautė Kisieliūtė

Pointe au Baril regionas garsėja įspūdingomis uolinėmis salomis, išsibarsčiusiomis palei Džordžijos įlankos pakrantę. Dėl sąsiaurių ir sudėtingų vandens sąlygų čia plaukiant kyla iššūkių net patyrusiems laivų kapitonams. Kita vertus, vietovė vis dar žavi laukine, mažai žmogaus rankomis paliesta gamta.

Atvirų vandenų ir begalinio dangaus apsupta Švilpiančio vėjo sala (Whistling Wind Island) yra viena labiausiai nuo žemyninės dalies nutolusių apgyvendintų salų. Ji gyvuoja nuolatinių potvynių ir atoslūgių ritmu, o oro sąlygos čia sunkiai nuspėjamos –  saulėtas rytas gali virsti krušos audra popietę. Dėl stiprių vėjų Pointe au Baril yra ideali vieta šio namo savininkui mėgautis vėjo aitvarų sportu (kaitavimu).

Sodyba yra sudaryta iš keturių pastatų šlaitiniais stogais, padengtais nublukusiomis sidabrinio atspalvio kedro čerpėmis. Namų kompozicija atrodo taip, tarsi vėjas juos būtų išbarstęs. Pilkšvi fasadai kone susilieja su panašių atspalvių uolomis. Asimetriškos statinių formos harmoningai atkartoja natūralų uolėtą salos reljefą. Pastatus supa terasos, jungia takeliai, o didžiuliai stumdomi langai leidžia lengvai judėti iš vidaus į lauką per daugelį patalpų. 

Pagrindinis namas įrengtas aukščiausioje salos vietoje, o kiti pastatai – miegamasis, pirtis ir valčių saugykla su nedidele sporto sale – išdėstyti šalimais ir sujungti mediniais takeliais. Projektui buvo panaudoti išlikę senų statinių pamatai. Didžiausiame name įrengta atvira virtuvė, erdvi valgomojo zona ir svetainė. Jos centre stūkso iš vietos granito plokščių pagamintas židinys. Čia taip pat yra du miegamieji, vonios kambarys ir skalbykla. Sienos dengtos baltai beicuotomis kedro lentomis.

Mažesniame kotedže gali apsistoti iki keturių žmonių – čia yra du miegamieji ir vonios kambarys. Didelis akmeninis židinys patalpos centre atskiria miegamuosius nuo nedidelės virtuvės ir poilsio erdvės. Židiniai abiejuose pastatuose suteikia jaukumo, taip pat tarnauja ir kaip pagrindinis šilumos šaltinis, nereikalaujantis papildomų šildymo sistemų.

Namų kompleksas – tai pabėgimo nuo civilizacijos oazė. Lauko apšvietimo čia nėra, nes norėta netrikdyti gamtos ir su ja susilieti, o viduje naudojamas tik prigesintas, blausus. Atšiaurios, tačiau nepaprastai gražios gamtos supama sodyba kviečia prisitaikyti prie natūralaus ritmo ir mėgautis tuo, ką suteikia aplinka – tyla, ramybe, neaprėpiamu horizontu.