„Šviečiantis miškas. Istorijos pradžia“. Unikali interjero detalė – meninės, inovatyvios interjero dekoracijos.

Inovatyvios meninės interjero dekoracijos projekte „Šviečiantis miškas. Istorijos pradžia“, sukurtos vienai seniausių Vilniaus baldų gamyklai. Tai kūrybinis projektas, apjungęs meninę šventinę idėją, įmonės identitetą, aktualijas ir istoriją, tvarumą, inovatyvų medžiagų panaudojimą bei aplinkos veiksnių galimybes. Gamyklos erdvėje šios dekoracijos tapo Šventinio Kalėdų dekoravimo projekto dalimi, o nuo šiol eksponuojamos kaip atskiras meno objektas ir inovatyvus, meninis industrinės medžiagos – popierinio baldinio korio (popierinio korinio užpildo) – panaudojimo pavyzdys. Šias dekoracijas 2024 m. gruodžio mėnesį Lietuvos Rekordų akademija įvertino kaip inovatyvų reiškinį ir Lietuvos rekordą. Arkinė kolonada yra įvardyta kaip didžiausias statinys iš popierinio korio. 
-----------
Simboline mintimi „Šviečiantis miškas. Istorijos pradžia“ kalbama apie baldų pramonės ištakas, t. y. prieš kelis šimtmečius suklestėjusios baldų meistrystės laikotarpį, kuris padėjo pagrindus tolesniam šios, vėliau industrine tapusios, šakos vystymuisi. Stebuklingu Kalėdų laikotarpiu simboliškai persikeliame į tą istorinę architektūrinę aplinką, kuri ir tuomet, per Kalėdas nušvisdavo šventiškai išdabintų eglučių šviesoje...

Šiam meniniam projektui buvo sukurtos 12 įvairių matmenų architektūrinių kolonų, dalis jų apjungtos į architektūrinį statinį – architektūrinę arkinę kolonadą. Kai kurios kolonos atlieka ir staliukų funkcijas. Aukščiausia kolona siekia 336 cm. Šiam projektui iš viso sunaudota iki 102 m2 įvairių matmenų ir storių itin trapios medžiagos – popierinio baldinio korio.

Šios interjero dekoracijos inovatyvumas – industrinės medžiagos, popierinio baldinio korio, panaudojimas ir pateikimas jam nebūdingu būdu: 
baldo vidinės konstrukcijos dalis, t. y. nematoma baldo detalė, naudojama kaip meninė medžiaga; šis lankstus, plonas ir lengvai pažeidžiamas baldo užpildas, t. y. medžiaga, kuri negali būti laikančioji konstrukcija, tampa architektūriniu konstruktyvu, statiniu; pramoninės korio sandaros savybės – suklijavimo struktūra – išnaudojama perregimumui ir šviesos pralaidumui; o parinktas skirtingas korio storis lemia įvairų šviesos judėjimą: keičiant žiūros tašką kelia susidomėjimą, kuria intrigą bei vizualinę naujovę.

Dėl šių korio savybių ir idėjos taip jį pateikti, kuriant architektūrines kolonas teko ne tik sugalvoti, parinkti ir pagaminti tokį ažūrinį pagrindą, kuris būtų tvirtas ir kuo mažiau pastebimas konstrukcijoje, bet ir atrinkti tinkamus įvairaus storio ir gabaritų popierinio korio segmentus, juos tarpusavyje suderinti, sujungti ir suformuoti estetinį, saugų skulptūrinį elementą. 

Šios architektūrinės dekoracijos gamyklos erdvėje tapo Kalėdinių švenčių dekoravimo idėjos „Šviečiantis miškas. Istorijos pradžia“ dalimi. Temos aktualumą, objektų gabaritus ir apimtis tarytum padiktavo pati kūrybinė žaliava – popierinio korio užpildas, o aplinka - pastato erdvės stiklo sienos – pasitelkti šviesą ir atspindžius, ir taip „išauginti“ šviečiantį kalėdinį mišką.

Nuotraukos: Paulius Gasiūnas