Gal minimalizmas ir „ant bangos“, tačiau yra viena švaraus dizaino atmaina, kuri niekada neišeis iš mados – skandinaviškas interjeras. Tai nemenkas žygdarbis – sugebėti santūriai rinktis dekorą ir kartu sukurti jaukią erdvę. Tačiau šis stilius labai populiarus, nes jis atspindi mūsų polinkį į tvarką ir norą gyventi jaukioje bei patogioje aplinkoje. Norite, kad jūsų būstas įgautų Šiaurės šalims būdingą išvaizdą? Atkreipkite dėmesį į šias gražias interjero idėjas.
Daug natūralios šviesos
Skandinavija garsėja ilgomis ir tamsiomis žiemomis, todėl šių kraštų gyventojai stengiasi padaryti viską, kad natūralios šviesos būtų kuo daugiau. Skandinaviškas dizainas – tai minimalios, apgalvotos ir šviesios erdvės.
Taigi atsisakykite sunkių langų uždangų ir įsileiskite kuo daugiau šviesos. Apsvarstykite galimybę naudoti atspindinčius akcentus, pavyzdžiui, baltos spalvos paletę ir blizgias plyteles, kad sustiprintumėte pro langus sklindančią natūralią šviesą.
Laikymo priemonės kaip dekoras
Kadangi skandinaviškas dizainas pasižymi funkcionalumo aspektu, sandėliavimo elementai, kurie kartu yra ir stilingas dekoras, yra savaime suprantamas dalykas. Dėžė ar krepšys, kurį greičiausiai būtumėte paslėpę savo spintoje, vietoj to yra meno kūrinys. Nuo lentynų iki krepšių virtuvėje – praktiškai kiekvienas jūsų namų aspektas gali būti skandinaviškai prašmatnus.
Hygge ir skandinaviškos spalvos
Skandinaviškas namų dekoras iš kitų stilių išsiskiria hygge – tai daniškai reiškia jaukumo, šilumos ir saugumo jausmą, kuris kyla iš paprastų dalykų: kvapnios žvakės uždegimo, sausainių kepimo ar laiko su šeima. Pritaikius šį terminą interjere, tai reiškia sukurti aplinką, kuri skatina šilumos, pasitenkinimo ir jaukumo jausmus. Nors šis žodis kilęs iš Danijos, daugelyje šiaurietiškų namų jaučiama ta pati jaukumo esmė.
Skandinaviškuose interjeruose baldų ir dekoro yra tik tiek, kiek reikia – nei daugiau, nei mažiau. Tas pats pasakytina ir apie skandinaviškas spalvų schemas. Tipiškos skandinaviškos spalvos yra raminančios ir neutralios, paletėje vyrauja juoda, balta, pilka ir mėlyni akcentai. Šis stilius atspindi žiemišką Šiaurės šalių kraštovaizdį ir dangų.
Paprasti dekoratyviniai akcentai
Kaip jau minėta, skandinaviško interjero dizaino esmė – paprastumas. Todėl, kai reikia dekoruoti skandinavišką svetainę, visada rinkitės paprastus akcentus. Galbūt svetainės stalą galite papuošti elegantiškomis keraminėmis vazomis? Norėdami skandinaviškam interjerui suteikti tekstūros ir subtilių spalvų, papuoškite sofas paprastais geometriniais spaudiniais ir pagalvėlėmis.
Kaip atrodo skandinaviškas vonios kambarys?
Skandinaviškas stilius pasižymi mažų erdvių panaudojimu mažoms detalėms. Jei vonios kambarys nedidelis, renkamasi atitinkamai mažytė kriauklė, spintelės voniai ir kompaktiškas tualetas. Tokio stiliaus kambaryje privalo būti ir natūralių akcentų, pavyzdžiui, augalai ar austų rankšluosčių krepšys.
Skandinaviško stiliaus įkvėptuose kambariuose spalvingos raštuotos plytelės derinamos su baltomis sienomis. Tapetai taip pat užima svarbų vaidmenį. Dažnai galima pamatyti akcentinę medinę sieną, kuriai pagaminti galima panaudoti dirbtines medines lentas.
Dekoratyvinis akcentas – pampos žolė
Pampos žolė yra labai populiarus neutralus dekoratyvinis akcentas, kurį galite naudoti beveik bet kur namuose. Puikiai atrodo keli stiebai, sudėti į sferinę stiklinę vazą – tai gali būti skandinaviško kavos staliuko centrinis papuošalas. Ir stilingas, ir prietaringas patarimas – gėlių stiebus visada naudokite nelyginių skaičių grupėmis, pavyzdžiui, 3, 5 ir 7!
Formų ir medžiagų reikšmė
Kalbant apie baldus, reikia rinktis švarias linijas. Žvelgdami į sofas ir kėdes dažnai galite pastebėti, kad jas įkvėpė modernus dizainas. Taip pat dažnai sutinkami lygūs užapvalinti kraštai. Dauguma skandinaviško stiliaus baldų turi natūralių atspalvių. Skandinaviškas išplanavimas ir dizainas taip pat didžiuojasi naujovišku ir funkcionaliu dizainu. Daugiapakopių ir įvairių dydžių sieninių lentynų tendencija byloja apie poreikį taupyti erdvę, pasitelkiant praktišką saugojimą ir vizualinį įdomumą.
Be to, skandinaviškuose balduose didelę reikšmę turi tekstūra. Jei kėdė pagaminta iš šiurkščios metalinės medžiagos, ant jos dažnai rasite užtempto ką nors minkšto ir jaukaus. Skandinaviškame būste propaguojamas ramus gyvenimo būdas, todėl ant grindų taip pat dažnai rasite padėtas pagalves ir antklodes.
Natūralūs elementai
Skandinavai išskirtinai vertina gamtą, nes istoriškai gamtos ištekliai šiose šalyse buvo menki. Žmonės turėjo išmokti dirbti su gamta, ją suprasti ir gerbti, kad galėtų kuo geriau išnaudoti jos teikiamą naudą. Šis gamtos vertinimas atsiskleidžia skandinavų būde, kai jie leidžia laiką lauke, taip pat jų namų dizaine ir puošyboje.
Gamtą, kaip skandinaviško dizaino principą, galite gerbti įtraukdami natūralius elementus, pavyzdžiui, kambarinius augalus, šviesią ir ryškią medieną, gamtos įkvėptus skulptūrinius elementus ir natūralią tekstilę bei apmušalus: liną, vilną, moherą, avikailį, džiutą, burlapą ir kt. Kai tik galite, namuose naudokite ekologiškas ir tvarias medžiagas.