Mindaugas Levickas, „Kärcher“ vadovas Lietuvai 

Visame pasaulyje žmonių būstuose, įmonių patalpose ir viešose vietose lengva atpažinti ryškiai geltonų elementų turinčią įrangą, įvairius valymo ir buities įrenginius, kurių pavadinimas gyvuoja jau 90 metų. Tai – „Kärcher“.

Tolimais 1935-aisiais, sausio 2-ąją, Alfredas Kärcheris Štutgarte įkūrė šildymo technikos dirbtuves, tačiau per kelis dešimtmečius šeimos verslas tapo visame pasaulyje žinomu valymo technikos prekės ženklu. Šis vardas gerai žinomas ir Lietuvoje.

„Kärcher“ garsėja dideliu dėmesiu techninėms naujovėms, nuolat tobulina įrangą ir kuria efektyvius valymo sprendimus, todėl tapo kokybės, naujovių ir tvarumo sinonimu, – sako Mindaugas Levickas, „Kärcher“ vadovas Lietuvai. – Nuolatinis bendrovės augimas ir apdovanojimai, tokie kaip neseniai gautas apdovanojimas už tvarumo sprendimus „German Sustainability Award 2025“, apdovanojimai už produktų dizainą „Red Dot Design Award“ bei inovacijų apdovanojimas „German Innovation Award“ patvirtina, kad einame teisingu keliu. 

Įmonė savo procesuose yra įdiegusi žaliosios energetikos programas, gamyboje plačiai naudoja perdirbtą plastiką, daug dėmesio skiria gamybos atliekų ir pakuotės medžiagų surinkimui bei pakartotiniam perdirbimui.“ 

Pasak M. Levicko, pastarieji dešimtmečiai „Kärcher“ buvo ypač sėkmingi: per 20 metų įmonės apyvarta išaugo daugiau kaip 340 proc., o darbuotojų skaičius pasaulyje per tą patį laikotarpį padidėjo 3 kartus. 

90-ojo jubiliejaus proga – 90 valymo projektų visame pasaulyje 

Švęsdama 90-ąjį įmonės gimtadienį „Kärcher“ visame pasaulyje vykdys 90 neatlygintinų valymo projektų – bus valomi garsūs istoriniai paminklai, pastatai, žymūs kultūros objektai, tvarkomos viešosios erdvės, aikštės ir parkai. 

„Lietuvoje mes taip pat jungiamės prie šios iniciatyvos. Jau nuplovėme Vilniaus rotušės laiptus ir aikštę, taip pat savanoriškai ir neatlygintinai prisidėjome prie rekonstruotos Panevėžio J. Miltinio dramos teatro žiūrovų salės tvarkymo, nuvalėme pagrindinį Užutrakio dvaro fasadą ir dvaro mažosios architektūros skulptūras“, – vardina „Kärcher“ vadovas Lietuvai. 

M. Levicko teigimu, šiemet su Palangos botanikos parku derinamas valymo projektas, kurio metu planuojama nuplauti keletą grafo Tiškevičiaus rūmų objektų ir parko skulptūras.

Įspūdingus valymo darbus „Kärcher“ yra atlikusi visame pasaulyje, įskaitant nuplautą Kristaus Atpirkėjo statulą Rio de Žaneire ir nuvalytą Niujorke esančią Laisvės statulą. Tokiems projektams reikia daug kompetencijų, profesinių žinių, įgūdžių ir technologinio pasirengimo. Pavyzdžiui, Kristaus Atpirkėjo statula buvo plaunama 30 m aukštyje specialiu mikrosmėliavimo būdu, žemu vandens slėgiu, nenaudojant jokių ploviklių, o projekte dalyvavo 10-ies žmonių valymo komanda.

Kärcher nuotrauka, Vilniaus Rotušė 

Kärcher nuotrauka

Kärcher nuotrauka, Užutrakio dvaro skulptūrų plovimas

Kärcher nuotrauka, Užutrakio dvaro valymas

Išradimų laboratorija: ką dar galima išvalyti?

M. Levicko teigimu, inovacijos įmonei būdingos nuo pat jos įkūrimo pradžios. Pirmieji A. Kärcherio produktai buvo „Kärcher druskos vonios krosnelė“, skirta lengviesiems metalams grūdinti, ir transporto priemonių bei orlaivių variklių pašildymo įrenginiai. Vėliau buvo sukurta daugybė tuo metu visiškai naujų gaminių, kurie padėjo suformuoti šiuolaikinę valymo įrangos pramonę. 

„Įvairių sprendimų „Kärcher“ yra parengusi kiekvienam iššūkiui. Dabartiniai įrenginiai, keičiantys įprastus standartus, apima automatinius valymo prietaisus, tokius kaip pramoninis grindų plovimo robotas „KIRA B 50“, kuris ypač išmanus, protingas ir visiškai autonomiškas, galintis valyti patalpas be jokio žmogaus įsikišimo. Privatiems vartotojams skirti valymo prietaisai taip pat tampa vis išmanesni, nieko nebestebina įrenginių nustatymas ir valdymas naudojant mobiliąsias programėles, – sako M. Levickas. – Lietuvos rinkoje veikiame jau 16 metų, nuolat atliekame klientų apklausas ir gerai žinome, kas valant jiems yra sunkiausia, kur reikia naujų sprendimų. Todėl įrenginiai yra nuolat tobulinami, o mūsų produktai ne tik palengvina kasdienius valymo darbus, bet ir leidžia efektyviau panaudoti laiką. Pavyzdžiui, dulkių siurbliai su vandens filtravimo sistema padeda alergiškiems žmonėms, o naujieji aukšto slėgio plovimo įrenginių „eco!Booster“ antgaliai dar labiau taupo vandenį ir energiją.“

Tvarumas: ne tik pažadai, bet ir realūs darbai

Tvarumas nuo pat bendrovės įsteigimo tapo neatsiejama „Kärcher“ verslo modelio dalimi. Įmonė daug dėmesio skiria CO2 emisijai ir atliekoms mažinti, ištekliams ir energijai taupyti, taip pat – skatinti žiedinę ekonomiką. Visai neseniai pasaulinė mokslinių organizacijų partnerystė (SBTi) oficialiai patvirtino, kad „Kärcher“ nustatyti tikslai padeda mažinti pasaulinį atšilimą iki 1,5 laipsnio pagal Celsijų ir atitinka Paryžiaus klimato susitarimą.

Be to, „Kärcher“ nuolat investuoja į perdirbamas medžiagas ir atsinaujinančią energetiką. Naujausi įrenginiai, tokie kaip „T Re!Plast“ serijos pramoniniai dulkių siurbliai, pagaminti iš 60 proc. perdirbto plastiko, o naujoji „Puzzi“ tekstilės valymo įrenginių serija sukurta taip, kad sunaudotų iki 80 proc. mažiau vandens nei ankstesni prietaisai.

Šiandien „Kärcher“ jungia daugiau kaip 17 000 žmonių 85 šalyse, kuriose veikia 170 įmonių. Visus sieja bendras tikslas – padaryti pasaulį švaresnį. Šiuo metu gaminių asortimentą sudaro daugiau kaip 3 000 valymo ir priežiūros prietaisų. 2024 metais bendrovė vėl pasiekė rekordinių pardavimų – 3,446 mlrd. eurų.