Architektūra ir dizainas – kiekvieną dieną mus supantis pasaulis, tai kultūros dalis. Tam, kad ši dalis būtų ne tik menu, o ir atspindėtų šiuolaikines pasaulio tendencijas, būtų inovatyvi ir tausojanti aplinką, pasaulinės architektų dienos proga, pirmą kartą Lietuvoje, buvo surengtas renginys – „ARCHzona“ .

Spalio 6 –7 d. parodų rūmuose LITEXPO įvykęs specializuotas renginys, skirtas architektams, interjero dizaineriams, NT vystytojams ir k.t., specialistams, leido susipažinti su 26-ių Lietuvos įmonių produkcija, naujomis kolekcijomis ir, žinoma, technologijomis, leidžiančiomis gyventi saugiau, sveikiau, praktiškiau.

Renginio metu virš 500 šalies specialistų galėjo ne tik apsilankyti dalyvių stenduose, atvirai pabendrauti su įmonių atstovais, apžiūrėti „Metų interjero / Auksinės paletės‘15“ nominantų ir nugalėtojų darbus, tačiau ir atviroje diskusijų erdvėje, su puodeliu kavos, įsitraukti į diskusijas ir sudalyvauti informatyviuose seminaruose.

Pirmosios dienos seminarai ir atviros diskusijos

Spalio 6 d. seminarų sesiją pradėjo UAB „In pleno prekyba“ vadovė, Ilona Stakėnienė, kuri pristatė sprendimus, kaip panaudoti „Trosinių tinklų plastiką šiuolaikinėje architektūroje“, o vėliau Erikas Viršilas, UAB „BIPA“ vadovas, savo pranešime „Inovatyvūs sprendimai viešosioms ir komercinės paskirties erdvėms“, trumpai apžvelgė sprendimus nuo viešųjų erdvių įrengimo, mažosios architektūros, automobilių stovėjimo aikštelių įrengimo iki sraigtinių pamatų, kuriuos galima įrengti nenaudojant betonavimo....


Kasdienybės ekspertė, Dalia Mauricaitė Kalinauskienė, „DEMOROOM" įkūrėja, skaitė pranešimą „Ar baldas gali būti siena? Kultūros paveldo saugomo pastato „Telegrafas“ konversijos apžvalga ir demo studijos interjero analizė“. Savo pranešime dizainerė parodė, kad architektūra gali būti ir iš baldinių medžiagų.

Pranešimas „GEALAN-KUBUS® – perversmas PVC langų ir durų sistemų rinkoje! Inovatyvūs GEALAN sprendimai A ir A+ klasės pastatams“, kurį skaitė Aleksandras Kučinskis, GEALAN BALTIC marketingo vadovas, klausytojus supažindino su inovatyvia sistema, kuriai Europoje jau prilipo pavadinimas – „Architektų numylėtinė“.

Antrosios renginios dienos seminarai ir atviros diskusijos

Spalio 7 d. penktadienio seminarą pradėjo svečias iš Italijos Franchesko Bellantuono, jo pranešimas „Sichroporiškumas – svarbi dekoratyvinių plokščių technologija“ skambėjo anglų kalba, tačiau sulaukė gausybės susidomėjusių klausytojų. Į iškilusius klausimus po pranešimo padėjo atsakyti UAB TRUKMĖ atstovai, kurie buvo įsikūrę „ARCHzona“ ekspozicijų zonoje.

Antruoju pranešimu „Šiuolaikinės tendencijos, bei modernūs sienų dekoratyvių medžiagų panaudojimo būdai“ Tatjana Firsanova, „Decornamentum“ UAB vadovė, pristatė gausybę, itin modernių, dekoravimo sprendimų bei technikų. „Norint pasiekti trokštamo rezultato, labai svarbu atsakingas meistro darbas“,– pabrėžė Tatjana, pranešimo metu rodydama meistro Roberto įgyvendintų sprendimų nuotraukas.

Dekorų panaudojimas interjere jau tapo nebe prabanga, o būtinybe. Vaidas Jurka, UAB „Solid Decors“ atstovas, pranešime „Dekorų panaudojimas interjere, eksterjere ir LED apšvietimui – kaip nepadaryti klaidų“, pasakojo apie dekorų panaudojimo ypatumus bei subtilybes, tačiau nepamiršo apžvelgti ir naujienas bei tendencijas.

Inžinierinių įrenginių dizaino madas ir inovacijas diktuojančio TECE gamintojo pranešimą „Technologiniai sprendimai, lemiantys vonios kambario estetiką. TECE inovacijos.“ Skaitė Regimantas Mikučionis, UAB „TECE Baltikum“.
„Bus pristatoma įranga, iš esmės pakeitusi dušo zonos koncepciją, vandens nuleidimo mygtukų asortimentas, nuo spalvų ir formų įvairovės iki elektroninių įrenginių. Vienas naujausių kompanijos gaminių – visais prestižiniais dizaino apdovanojimais įvertintas daugiafunkcis TECElux WC terminalas, kur sumontuoto unitazo aukštis gali būtu reguliuojamas pagal poreikį, integruotas sensorinis nuleidimo mygtukas ir ventiliatorius. “, – pasakoja Regimantas Mikučionis.

„ABET LAMINTI dizaineriai visada siekia pažadinti smalsumą ir emocijas. Kaip gimė naujoji kolekcija, savo pranešime „Poliaris – nauja galaktika aukšto slėgio laminatų pasaulyje“,– pasakojo Ilona Stakėnienė, UAB „In pleno prekyba“ vadovė.

Seminarus užbaigėme oficialia tema, skatinančia verslumą. PranešimasES investicijos – galimybės verslui ir kaip jomis pasinaudoti.“Algė Strolytė, LR Ūkio ministerija

Šie ir kiti seminarai leido specialistams susipažinti su architektūros, projektavimo, dizaino, baldų, statybinių elementų pritaikymo ir montavimo galimybėmis, namų dekoravimo, visuomeninių pastatų besivystančiomis tendencijomis ir naujausiomis įrengimo subtilybėmis.

Jaunųjų kūrėjų darbai

Abi renginio dienas lankytojai galėjo išvysti ir VGTU magistrantūros studijų studentų projektus


Arch. Dalia Augustinaitė
savo pranešimu „Laidojimo paslaugų kompleksas Vilniuje“ apžvelgė, kaip šiuolaikinėje kultūroje interpertuojama laidojimo funkcija.

Pasak jaunosios architektės: „Buvau maloniai nustebinta sulaukusi kvietimo Jūsų organizuojamame renginyje pristatyti savo projektą, kaip VGTU studentų kuriamas inovacijas architektūros srityje. Ši iniciatyva man asmeniškai suteikė tiek naujos įdomios patirties, tiek ir ryžto ateityje domėtis naujovėmis bei taikyti jas architektūros prjektavimo srityje. Nepaisant to, kad sulaukiau daug komplimentų iš parodos lankytojų dėl pasiūlytų drąsių ir nestandartinių koncepcinių laidojimo paslaugų komplekso Vilniuje sprendinių, buvo įvertintas ir projekto dizainas, taigi gavau pasiūlymą leisti projektą paviešinti ir kituose informacijos šaltiniuose kaip unikalią Lietuvos menininkų kūrybą.“.

Arch. Laimutė Buržinskaitė pranešimo metu pristatė savo darbą „Gyvenamoji megstruktūra Baltijos jūroje“.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nuotraukos:

Daugiau nuotraukų: „Interjeras.LT facebook“

www.archzona.lt

#Įvykiai #Parodos

2016-10-11