A2SM architektų komandos narys Viačeslavas Malenko kartu su talkinančiomis kolegėmis – Greta Frišmantaite ir Luka Galinyte – sukūrė įspūdingą, aukšto lygio, itin žaismingą, originalių sprendimų gausa pasižymintį 6700 m2, septynių aukštų „Danske Bank IT centro“, įsikūrusio Vilniaus centre, interjerą. Šis buvo kuriamas neretai visą parą dirbantiems darbuotojams.
Pagrindinis užsakovas – čia dirbantys žmonės, tad jų buvo paklausta, kaip jie norėtų, kad erdvės būtų įrengtos, kokios turėtų būti pasitarimų kambarių temos. Juk jie – pagrindiniai šio pastato „gyventojai“. Dėl šios priežasties architektai pagrindine koncepcija pasirinko namų erdvę. Daug jaukių poilsio zonų, pasitarimo kambarių, nevaržanti darbo aplinka, suskirstyta mažomis komandomis. Šios pagyvintos gatvės menininkų piešiniais bei funkcionaliomis pertvaromis. Siekta, kad šis interjeras skatintų kūrybiškumą, laisvumą bei produktyvumą. Pagrindinis pirmas aukštas buvo paskirtas darbuotojų atgaivai, poilsiui bei pozityvumo pasikrovimui. Čia įrengtas sporto klubas, restoranas, žaidimų zona su golfo simuliatoriumi.
„Biuras turi būti ne tik gražus, bet ir efektyvus bei jaukus. Čia stovinčios būdelės skaido darbo erdvę, veikia akustiškai, jose žmonės gali pailsėti, susikaupti bei atlikti tam tikrų darbų“, – apie žaismingus minštus daugiafunkcius baldus-būdeles pasakojo architektas Viačiaslavas Malenko.
Visame interjere apstu originalių, maloniai nustebinančių sprendimų. Susitikimų kambariuose esantys elementai simbolizuoja šalis, kuriose veikia įmonės padaliniai. Kai kurios erdvės įrengtos darbuotojus įkvepiančioms asmenybėms. Jose – portretai su išganingomis citatomis. Kaip jau minėta, gatvės menininkų ir grafikų indėlis čia labai svarbus. Architektai suformavo kiekvieno aukšto spalvinę gamą, kuri leidžia lengviau orientuotis darbuotojams bei pastato svečiams. Prie sienų apdailos dirbo didelė profesionalų komanda. Pasak architekto, būtent tai išskiria šio biuro interjerą iš daugybės kitų.
Interjere pasirinktos natūralios medžiagos: medis bei metalas. Architekto teigimu, viskas padaryta taip, kad žmonės nebijotų naudotis daiktais, jaustųsi jaukiai ir patogiai, o patys daiktai laikuibėgant atrodytų gražiau bei asmeniškiau. Tai – namų tęsinys darbe.
_________________________________________________________________________________________________________
Nuotraukos:
Nuotraukos: Leono Garbačiausko