• Konkurso Architizer 2018 apžvalga
  • Įspūdžiai iš Frankfurto parodos Tendence
  • Karštos Samsung naujienos iš IFA‘18
  • Kuo skiriasi Lietuvos ir užsienio biurai? Biurų apžvalga
  • Bendradarbystės erdvės
  • Kompaktiškas butas Brazilijoje. Mažas, tačiau stilingas
  • Butas su terasa Italijoje
  • Meniškas viešbutis
  • Kalėjimo rekonstrukcija. Iš kalėjimo į viešbutį
  • Jie ateina. VDA absolventų baigiamieji darbai
 
       
 

 

Architektūros rūbas. Konkurso Architizer 2018 apžvalga

Teksto autorius Tomas Milkamanavičius

Fasadas, pabrėžtinai ar kukliai, visuomet charakterizuoja statinį ir formuoja pirmą įspūdį. Posakis, kad apie knygą nereikia spręsti iš viršelio, galioja ir architektūrai, tačiau tai tikrai nereiškia, kad viršelis neturi reikšmės. Kaip ir bet kuris kitas elementas, jis gali būti konceptualus, iškalbingas ir kokybiško dizaino. Tokie man pasirodė šie trys fasadai, kurie yra labai skirtingi, tačiau itin charakteringi ir įtaigiai reprezentuojantys pastatus. Jie yra ne tik įdomūs skirtingai fasadą atskleidžiantys architektūros objektai, bet ir aukšto lygio architektūros kūriniai plačiąja prasme.

 
       
 

 

Technologijų mokykla Kanadoje

Teksto autorius Tomas Milkamanavičius
Fotografijos Stéphane Brugger
Vieta: Monrealis, Kanada
Realizacija: 2018 m.

Naujas studentų bendrabučio pastatas yra viena iš sudedamųjų universitetinio komplekso dalių. Kadaise šioje vietoje stovėjusios ledo struktūros įkvėptas kristalo formos pastatas yra lengvas, atviras ir erdvus. Multifunkcinė paskirtis buvo suformuota į vientisą skulptūrišką formą, kurios fasadai komunikuoja su aplinka šiuolaikine maniera, kitaip nei labiau introvertišku universiteto pastatu. Naujo tūrio masyvas buvo „išskobtas“ pietinėje ir rytinėje pusėje, siekiant sukurti erdvę ateityje atsirasiančiam parkui, kuris prasitęs į viešąją pastato dalį.

 
       
 

 

Prabangi 1970-ųjų rekonstrukcija Los Andželo iškyšulyje

Teksto autorė Gintautė Kisieliūtė
Fotografijos Adam Letch
Vieta: Los Andželas, JAV
Realizacija 2016 m.

Stradella – tai pirmasis įgyvendintas architektų bendrovės SAOTA projektas Los Andžele. Studija išsiskiria itin prabangių, modernių privačių namų, vilų bei išskirtinių visuomeninių objektų projektavimu. Autoriai mėgsta architektūrinių struktūrų sluoksniavimą, aukščių skirtumus, persidengiančias plokštumas bei apdailos medžiagas, taip pat – vandenį, baseinus, terasas, tampančias nepamainoma įvaizdžio dalimi. Vyraujantys natūralūs atspalviai užtikrina solidumo bei švaros įspūdį, o stilistika tampa maloni akiai kone kiekvienam, nes, nors ir spalviškai konservatyvi, tačiau itin dinamiška.

 
       
 

 

Microsoft biuras Milane

Teksto autorė Gintautė Kisieliūtė
Vieta: Milanas, Italija
Nuotraukos Microsoft Italia
Realizacija 2017 m.

Microsoft biuro interjero projekto tikslas – atspindėti „New World of Work“ (liet. Naujojo darbo pasaulio) koncepciją, paremtą dinamiškos aplinkos svarba. Būtent tokia atmosfera suteikia darbuotojams lankstumo, leidžia atsiskleisti kiekvienai asmenybei, sudaro galimybes komfortiškai dirbti tiek vienišiams, tiek draugijos mėgėjams. Funkcionaliame ir technologiškai pažangiame biure išplečiamos erdvių panaudojimo galimybės, o naujoviški sprendimai padeda išsklaidyti kasdienio darbo rutiną.

 
       
 

 

Inspired biuras

Vieta: Vilnius, Lietuva
Nuotraukos Leono Garbačausko
Realizacija 2016 m.

Vilniaus Naujamiestyje, Šaltinių gatvėje, buvusioje žydų rabino pastogėję šiandien verda modernios rinkos komunikacijos agentūros darbuotojų kasdienybė. Pagrindinė veikla – susijusi su kūryba, o tam reikėjo ir tinkamai nuteikiančios, skatinančios aplinkos. Agentūros biuro interjerą kūrusi studija Prusta siekė suformuoti įkvepiančią erdvę, stimuliuojančią kūrybininkus. Stengtasi išvengti tradicinės darbovietės įvaizdžio bei kitu kampu perteikti kūryba gyvenančius ir dirbančius žmones supančią atmosferą.

 
       
 

 

Dizaineris + inžinierius + fabrikantas

Teksto autorius Jonas Malinauskas

Architektai ir dizaineriai yra linkę skeptiškai vertinti kolegas, atėjusius iš kitų veiklos sferų ir neturinčių formalaus profesinio išsilavinimo. Pavyzdžiui, mechanikai ar inžinieriai yra laikomi pernelyg racionaliais žmonėmis, iš esmės stokojančiais kūrybinio polėkio ir estetinės harmonijos jausmo. Tačiau neretai pamirštama, kad plati profesinė patirtis ir įgimtas mąstymo tikslingumas gali padėti sukurti pakankamai išbaigtus, o kartais net ir tobulus daiktų bei statinių projektus. Vienu iš ryškiausių tokios veiklos pavyzdžių Europos dizaino istorijoje galėtume laikyti Jeaną Prouvé, savo kūryboje išradingai susiejusį pramoninės inžinerijos ir dizaino pasaulius.



 

Žurnalas: „Centras“