Glaistų pasirinkimas Lietuvoje platus, produktų daugybė, tačiau jų savybės ir galimybės ne vienodos. Meistrų glaistymo patirtis, įgūdžiai ir įpročiai, taip pat skiriasi, o užsakovo noras turėti idealiai lygias ir glotnias sienas už jam priimtiną kainą - išlieka toks pats.
Dėl šių trijų veiksnių, dažnai atsiranda nesusikalbėjimas tarp užsakovo ir rangovo, nes susitarimo pagrindą dažniausiai sudaro darbo kaina su medžiagomis už 1 m2, o kiekvienas renkasi medžiagas pagal savo galimybes, retai atsižvelgdami į tai, ką geriausio gali pasiūlyti specialistas.

Todėl ,, Knauf“ siūlo apibrėžti 5 skirtingus paviršiaus paruošimo būdus, pagal kokybinį lygį nuo Q1 iki Q4 PLUS:

  • Q1 skirtas plytelėms kloti. Baigiamajam tinko sluoksniui, kurio grūdelių dydis ≥ 2,0 mm;
  • Q2 – skirtas vidutinės ir stambios struktūros paviršiams. Baigiamajam tinko sluoksniui, kurio grūdelių dydis > 1,0 mm;
  • Q3 – skirtas matiniams ir smulkios struktūros paviršiams. Baigiamajam tinko sluoksniui, kurio grūdelių dydis ≤ 1,0 mm., Skirtas dažyti matiniais, smulkios tekstūros dažais, smulkios tekstūros apdailai, pavyzdžiui, pluoštiniams tapetams;
  • Q4 – skirtas blizgiems ir lygiems paviršiams . Metalo ar vinilo sluoksniu padengtiems tapetams, šilkiniams gobelenams, vidutiniškai blizgių dažų sluoksniu dengtiems paviršiams.
  • Q4 PLUSskirtas idealiai lygiam ir glotniam paviršiui. Lazūrinių arba aukščiausios kokybės dažų danga. Kai paviršius dengiamas dekoratyviuoju glaistu (Stucco Desing, Marble Desing).

Kuo didesnis kokybės reikalavimas - tuo daugiau įvairaus glaisto sluoksnių reikia glaistyti, laukti kol išdžius, šveisti, gruntuoti, vėl dažyti ir t.t. Kad kelias link siekiamos kokybės būtų paprastesnis , ,,Knauf‘‘ pristato naują, universalų, gipsinį Glaistą - ,,Q-Filler“. Su šiuo glaistu, atliekant minimaliai darbo operacijų, greitai pasiekiamas Q3 kokybės lygis.

 

      Kas yra glaistas ,,Q-Filler“ ir kaip jis naudojamas, mums papasakos ,,Knauf“ specialistai:

Kur jį naudoti? Ar Jis tinkamas tik privatiems vartotojams ar jį gali rinktis ir įmonės didelėms darbų apimtims?

Glaistas Q-Filler pagamintas gipso pagrindu, todėl tai atveria plačias galimybes jo panaudojimui. Džiūdamas glaistas praktiškai nesitraukia ir netrūkinėja, net gi, glaistant storesniais sluoksniais. Dėl išskirtinių gipso savybių ,,Q-Filler“ tinka tiek viso paviršiaus, tiek gipskartonio siūlių glaistymui. Be plataus panaudojimo šis glaistas labai ekonomiškas: 1mm/1m² tereikia 0,83 kg. Tuo tarpu įprastai gipsinių glaistų reikia apie 1kg, o paruoštų naudojimui 1,1 -1,6 kg. Tai, mažiausiai, trečdaliu ekonomiškesnis glaistas.

 

Nuo ko pradėti paviršių ruošimo darbus? Kiek etapų reikia, kad turėtume stiklo lygumo sienas? Kiek tai užtrunka?

Paviršių glaistymas prasideda nuo paruošiamųjų darbų. Kad pilnai išnaudotume visas glaisto savybes, pagrindą reikia gruntuoti. Gruntas parenkamas pagal pagrindo tipą, pvz:

  • kalkinis – cementinis, tinkas gruntuojamas - ,,Knauf Stuc- Primer‘' gruntu;
  • betonas – ,,Knauf Putzgrund‘‘ arba ,,Knauf Haftemulsion‘‘ gruntu.

,,Q- Filler‘‘ lengvai paruošiamas tiek rankiniu būdu, tiek elektriniu maišytuvu.

 

O kaip su kampais? Juk kiekvienam mūsų svarbu, kad jie būtų lygūs. Ar ši medžiaga tinka ir šiems darbams?

Apsauginių kampų statymas atliekamas prieš paviršiaus glaistymą, tai lengvai galime daryti su ta pačia medžiaga, kuria ir glaistysime, pvz.: ,,Q-Filler“. Net gi įvairias išdaužąs ar instaliacijų vagas taip pat galime užtaisyti su ,,Q-Filler“.

 

Ar yra skirtumas kokius paviršius lyginsime? Ar skiriasi medžiagos suvartojimas, ar ši medžiaga tinka visiems paviršiams?

Glaistant betoną ar kalkinį-cementinį tinką ,dažniausiai, reikia storesnio glaisto sluoksnio. Šiam darbui šis glaistas patogus, nes dėl gipso savybių, vienu kartu galime užtepti tinkamo storio sluoksnį, kuriuo išlyginame paviršių. O nelaukiant kol pirmas sluoksnis pilnai išdžius, maždaug po valandos, galime jau glaistyti plonu viršutiniu sluoksniu glotnumui išgauti. Dėl tos pačios savybės, pastačius kampus nereikia laukti dienos ar kelių kol kampų statymui naudotas glaistas išdžius. Tokiems paviršiams prireiks nuo 0,8 kg. iki 1,2 kg. glaisto.

 

       
     
       
     

Pats glaistas yra smulkus, dėl to galime glaistyti ir plonu sluoksniu tokius paviršius kaip gipskartonis ar glotnintas gipsinis tinkas. Tokiu būdu nereikia laukti ilgų džiūvimo procesų ir glaistymo darbus atlikti tą pačią dieną. Gipskartonio siūlėms prireiks apie 0,25 – 0,3 kg/ m², o visam gipskartonio paviršui nuglaistyti užteks nuo 0,4kg/ m² iki 0,6 kg/ m².

 

 

Ar ,,Q-Filler“ tinkamas smulkesniems remonto darbams, tokiems kaip langų angokraščių lyginimas?

Žinoma. Dėl to, kad tai gipsinis mišinys, gipso savybės leidžia lengvai išlaikyti sluoksnio storį ir su vienu produktu atlikti gana nemažai operacijų, tarp jų, ir tokias kaip langų angokraščių lyginimą

 

Gal tada ši medžiaga yra nemalonaus kvapo, o gal ja aptaškius grindis, nebeįmanoma išvalyti dėmių?

Gipsas yra karjeruose kasama ir absoliučiai natūrali medžiaga, todėl praktiškai yra bekvapis, na bent jau neturi erzinančio, intensyvaus kvapo. Dėl dėmių – aišku, darbų metu patartina saugoti jau apdailintus paviršius, bet liekanos yra lengvai pašalinamos nuo statybinių paviršių. Svarbu ir tai, kad gipsas atitinkanti labai skirtingus reikalavimus, padeda reguliuoti patalpos mikroklimatą, yra lengvai formuojamas ir atrodo ypač estetiškai.

 

 

 

Daugiau informacijos>>

 

Jeigu norite pasikonsultuoti ar parinkti medžiagas savo būstui, skambinkite į „Knauf“ informacijos centrą tel.: +370 5 213 2222 arba rašykite: info@knauf.lt.


664