"Nematomos durys" moderniuose interjeruose daugeliui vis dar yra neatrastas objektas. Tai – tokios durys, kurių varstomoji dalis yra vienoje plokštumoje su siena. Tokia durų integracija visada turi savo žavesio – pirmiausiai ji idealiai sutampa su interjero stiliumi, todėl nereikia sukti galvos, kokias duris pasirinkti. Interjero dizaineriai ir architektai, realizuodami savo sumanymus šiuolaikiškuose būstuose, vis dažniau pasirenka šių durų sprendimą, nes jos leidžia sukurti vientisą, darnų ir subtilų interjero vaizdą.
Architektas Laurynas Avyžius paklaustas, kaip "nematomos durys" apsigyvena jo kuriamuose interjeruose, pastebi, kad tai – labai praktiškas ir estetiškai efektyvus pasirinkimas. „Stilistiškai labai gražu, kai interjere atsiranda labai aukštos durys. Toks pasirinkimas itin vykęs minimalistiniuose interjeruose – nesimato jokių apvadų. Sukuriamas vaizdas, kad durų nėra, nors jos puikiai atlieka savo paskirtį. Žinoma, apie tokių durų pasirinkimą reikia galvoti pirminiame būsto įrengimo procese, o ne tada, kai interjeras jau sukurtas. Būtina preciziškai suplanuoti, kur bus montuojamos tokios durys ir kaip jos atrodys“, – pasakoja L. Avyžius.
E-durys.com atstovas Virmantas Baronaitis pastebi, kad techninės „nematomų“ durų galimybės labai didelės – jos gali būti ir standartinių matmenų, ir nestandartinių, net iki 2,8 m aukščio, taip pat galimas įvairių paviršių pasirinkimas nuo gruntuoto, kuris vėliau dažomas sieniniais dažais, iki įvairių netipinių paviršių, tokių kaip veidrodis, galima rinktis egzotinių medžių natūralią faneruotę arba HPL laminatą, pasižymintį ypač dideliu atsparumu mechaniniams pažeidimams. „Sumontavus tokias duris, matosi tik durų kontūro linija. Nepriklausomai nuo jų varstymo pusės, fasadinė varstomoji dalis išlieka vienoje plokštumoje su siena. Duryse sumontuoti 3D reguliuojami nematomi vyriai, todėl nesimato jokių išsikišusių elementų. Esant būtinybei, durų vyriai nesunkiai reguliuojami. Standartines duris laikome sandėlyje, taip užtikriname greitą pristatymą, o klientams netrukdome atlikti apdailos darbų“, – dėsto specialistas.
Be to, į sieną integruotos durys labai estetiškai atrodo tada, kai hole yra daug durų. Juk kitu atveju tokia patalpa atrodytų kaip bendrabučio koridorius. „Nematomas“ duris galima pasirinkti ir nestandartinio pločio, o jų faktūra bei spalva taip pat gali būti pritaikyta pagal interjero stilių.
„Architektams tai – būdas sukurti išskirtinį interjero akcentą, kuris tikrai gali atrodyti labai natūraliai, skoningai ir būti savo vietoje. Ar tokios durys reikalingos interjere, priklauso nuo interjero nuotaikos ir stilistikos. Aišku viena, kad jos sparčiai populiarėja – pasirinkus tokias duris, išvengiama papildomų detalių, tokių kaip apvadai ar matoma stakta. Taigi galima sukurti puikų vientisos sienos įspūdį be papildomų nišų. Taip pat išlaikomas erdvės vientisumas, o rankenos tampa tik akcentu. Be to, ir jas galima pasirinkti paslėptas“, – pasakoja architektė Evelina Gumuliauskaitė.
Ant vienos durų varčios plokštumos galima montuoti veidrodį – tai gerokai padidina erdvę, suteikia jai šviesų įspūdį. Durų varčios plokštumą galima dažyti, faneruoti, derinant prie kitų interjero detalių. Standartinė pagamintų integruotų durų apdaila – nugruntuotas MDF paviršius.
"Nematomų durų" privalumai:
- Durų vyriai ir staktos yra integruojami į sieną.
- Interjere matoma tik durų kontūro linija.
- Montuojami 3D vyriai, leidžiantys atidaryti duris 90 arba 180 laipsnių kampu.
- Gali būti pagamintos ir nestandartinio pločio, pritaikytos konkrečiam projektui.
- Nesunku priderinti prie bendros interjero stilistikos.
- Leidžia padidinti erdvę.
- Ypač tinka minimalistiniuose interjeruose.
- Galima montuoti visose būsto erdvėse – nuo holo iki vonios.