Gausi durų pasiūla rinkoje neretai suglumina net ir ekspertus – ką jau kalbėti apie tuos, kurie duris savo būste keičia vieną ar keletą kartų gyvenime. Naujausios tendencijos šioje srityje aiškiai kalba apie tai, kad vis daugiau žmonių yra linkę rinktis ne įprastą durų konstrukciją, bet stumdomąsias duris, montuojamas sienoje. Toks sprendimas, pasak ekspertų – interjero dizainerių, architektų bei gamintojų, – yra pagrįstas racionaliais argumentais. Vienas iš pagrindinių – erdvės taupymas.


„Žmonės nėra linkę mažinti savo gyvenamojo būsto erdvės, tad jei gali jos laimėti papildomai, visada renkasi šį variantą. Neabejotinai, pasirinkus stumdomųjų durų variantą, erdvės tikrai padaugėja ne tik fiziškai, bet ir vizualiai.

Tiesioginiams užsakovams ir interjero dizaineriams labai patrauklu atrodo tai, kad slankiojančių durų sistema montuojama be staktos ir apvadų, todėl visas sistemos mechanizmas paslepiamas sienoje. Toks technologijos ir dizaino sprendimas garantuoja stulbinančiai asketišką rezultatą“, – pristato elektroninės durų parduotuvės e-durys.com, prekiaujančios vidaus, lauko, specalizuotos paskirties durimis bei jų priedais, vadovas Virmantas Baronaitis.

Interjero dizaineriai pataria stumdomąsias duris sienoje rinktis tuomet, kai norima kuo mažiau objektų erdvėje ir siekiama „švaros“ pojūčio būste. Kai reikia, kad durų išvis nesimatytų, tai irgi įmanoma. „Nematomomis“ durimis galima atskirti skirtingas funkcines zonas namuose ar biure. Neseniai tokį sprendimą kurdamos šiuolaikišką biurą panaudojo architektės Akvilė Myško-Žvynienė bei Vaida Atkočaitytė. „Vizualiai pavyko praplėsti erdvę – pasirinkome stiklines pertvaras, kurios ne tik funkciškai ir vizualiai padalina pagrindinę erdvę į zonas, bet kartu ir slopina garsą“, – pasakoja interjero kūrimo ekspertės.

Nuotr. iš Akvilės Myško-Žvynienės ir Vaidos Atkočaitytės biuro interjero projekto

V. Baronaitis, kalbėdamas apie stumdomųjų durų privalumus, linkęs akcentuoti plačias tokių durų pritaikymo galimybes. „Viskas priklauso nuo sumanymo. Dažniausiai stumdomosios durys pasitarnauja svetainei atskirti nuo virtuvės, drabužinei suformuoti ar sanitarinėse patalpose“, – dėsto V. Baronaitis.

Paklaustas apie tai, kokią tokių durų apdailą patartų rinktis, specialistas išvardija šias galimybes: galima pasirinktas duris dažyti, faneruoti, naudoti HPL laminatą ar rinktis berėmį stiklą. „Svarbiausia, kad visi mechanizmai, skirtingai nei tradiciniame būste su standartinėmis durimis, yra paslėpti sienoje. Kliento neriboja ir standartinis durų aukštis. Jis gali rinktis duris iki lubų (maksimalus aukštis – 2700 mm)“, – apžvelgia durų ekspertas.

Stumdomųjų durų privalumai:

  • Estetika: neapkrauna interjero nereikalingais įprastų durų elementais (stakta ar apvadai);
  • Erdvės taupymas;
  • Paprastas sistemos montavimas ir aptarnavimas. Visi dylantys elementai keičiami negriaunant sienos;
  • Dideli durų gabaritai leidžia pajusti erdvės didybę.


Daugiau informacijos: www.e-durys.com