Interjero autoriai: Gabija Pažarskytė, Karolina Juodeškaitė, Evelina Tumas (Dizaino virtuvė)
Šiame eklektiškame būste susipina virtinė nestandartinių sprendimų, kurių bendras vardiklis – natūralumas ir jo kuriama susikaupimo, ramybės atmosfera. Pilkšvai melsvų tonų bute, kurio švelnų industrinį dvelksmą kompensuoja šiltos, natūralios detalės ir žalumos intarpai, žvilgsnis slysta nuo vienos detalės prie kitos – kiekviena jų pasakoja savo istoriją. Pačią interjero idėją ir tam tikras klasikines jo gaires padiktavo buto vieta ir pro langus matomos architektūrinės detalės, ypač aukštos, plačios kolonos. Lengva klasika buvo derinama su urbanistinėmis detalėmis. Interjere buvo pritaikyti visiems atsibodę stiklo blokeliai: pro juos į vonios kambarį skverbiasi natūrali šviesa.
Butas įrengtas jaunai trijų asmenų šeimai, mėgstančiai aktyvų gyvenimo būdą bei keliones. Pagrindiniai užsakovų poreikiai buvo susiję su malonia atmosfera – norėta namų, kuriuose gera būti. Vertintas paprastumas, funkcionalumas bei medžiagų kokybė, nepamirštas ir lietuviškumas – grindys išklotos vietinės gamybos eglutės rašto parketu. Šilumos ir natūralumo pojūtį suteikianti mediena tapo gana svarbia apdailos medžiaga. Ji pritaikyta ir vonios kambariuose, net dušų zonose, tik čia pasirinktas vandeniui atsparus tikmedis.
Nemenkas dėmesys skirtas miegamajam: šią zoną teko visiškai perplanuoti. Pagal pirminį planą erdvė buvo ilga ir tamsi. Būtent todėl niūriausioje buto dalyje buvo suprojektuota drabužinė su gera apšvietimo sistema, o arčiau lango įsitaisė patogi karališko dydžio (200 x 200 cm) lova.
Interjero autoriai sukūrė kelis apšvietimo scenarijus – pagrindinį, lengvą ir jaukų, bei taškinį. Daugiausia šviesos suteikia gipsiniai, užglaistyti šviestuvai, subtilų šviesos srautą skleidžia kabamieji, kryptiniai bei gaubtiniai šviestuvai, o siekiant pabrėžti patalpos formą vietomis įtaisytas paslėptas apšvietimas. Butas gana subtiliai įrengtas: jame tik viena naujoviška detalė – kaitlentėje integruotas gartraukis. Taip išvengta nuleistų gipsinių lubų ir ventiliacijos vamzdžių palei jas. Išskirtinė dekoratyviu betonu dengta virtuvės siena dėl ypatingo atsparumo aplinkos poveikiui gali drąsiai pakeisti plyteles ar kitas apdailos medžiagas.
Bute suprojektuoti du vonios kambariai. Mažajame, bendro naudojimo, 5,20 m² vonios kambaryje viskas išdėstyta itin racionaliai bei funkcionaliai: erdvus dušas, ūkinė spinta, slepianti skalbyklė ir džiovyklė, tualetas ir praustuvas. Didesne vonios patalpa gali džiaugtis šeimininkai, nes į ją patenkama tik iš miegamojo pro drabužinę. Jos plotas – 6,70 m². Čia yra ne tik erdvus dušas, bet ir didžiulė vonia, tualetas ir praustuvas su patogiu baldu. Abiejų vonios kambarių sienos išklotos didelio formato betoninėmis plytelėmis, o grindys – tikmedžio masyvo lentomis. Šeimininkų vonioje žaismingu akcentu tapo arkos formos lenkti veidrodžiai, užsimenantys apie Užupio architektūrinius motyvus.
Interjere vyraujanti balta spalva papildyta juodais ir melsvai pilkais tonais. Čia panaudota daugybė skirtingų paviršių, tekstūrų, tačiau visi jie matiniai: marmuro rašto plytelės, betonas, stikliniai blokeliai, eglutės rašto parketlentės, granitas, natūralus marmuras, medžio lukšto baldų fasadai, povo plunksnomis išmargintos lininės užuolaidos. Interjero dizaineriams pavyko sukurti šiltus, jaukius ir itin stilingus namus, nes užsakovai, išsakę savo pageidavimus, patikėjo darbą atlikti profesionalams.
Daugiau nuotraukų:
Žurnalas: „Centras“