Autoriai: studija „SantaMonika interjerai“
Plotas: 93 m2
Vieta: Kaunas, Lietuva
Nuotraukos Vytenio Raubicko

Per pandemiją prasidėjęs interjero projektas „Alisa Stebuklų šalyje“ buvo lyg pareiškimas mūsų kasdienybei, kuri dėl neramių laikų nusidažė monotoniškomis spalvomis. Techniniai ir vizualiniai šio interjero sprendimai nukelia į visiškai kitą realybę, kurioje ryškios spalvos, raštai, tekstūros, rankų darbo elementai ir iš knygos prisikėlę veikėjai neleidžia nuobodžiauti.

Loftas padalintas į 2 aukštus, tačiau patalpos jame išdėstytos kiek netradiciškai. Privatumo reikalaujančioms erdvėms buvo norima suteikti paslapties, todėl į miegamuosius galima patekti per mažą angą ar atidengtas užuolaidas. Įžengę į loftą, atsiduriame tambūre, greta jo – žaismingas vonios kambarys, o už keleto žingsnių atsiveria didžiulė svetainės, valgomojo ir virtuvės zona. Taip pat šiame aukšte yra tėvų miegamasis su drabužine. Sraigtiniais laiptais keliaujame į antrąjį aukštą – galeriją, kuriame įkurti mažesni atskiri vaikų kambariai ir nedidelė, bet jauki darbo vieta. Lietuvoje įprasta, jog lofto tipo butuose nėra daug privačių erdvių, neretai patalpas skiria  tik baldai, užuolaidos ar kita konstrukcinė pertvarėlė, todėl perkėlus tėvų miegamąjį į pirmąjį aukštą ir įrengus garsui nepralaidžias stiklines konstrukcines pertvaras, kurios atskiria antresolėje išsidėsčiusius vaikų kambarius, sukurtas privatumas visiems lofto gyventojams.

Žvelgdami pro šio būsto langus, neišvysime miškų ar gamtos žalumos, todėl į miesto centre įsikūrusį loftą, apsuptą judrių gatvių ir kitų pastatų, norėta atnešti dalelę gamtos. Dideli terasiniai langai suteikia nemažai šviesos, tad buvo galima naudoti gan aštrius spalvų, medžiagų ir raštų kontrastus.

Norint išlaikyti patalpų harmoniją ir nesukelti medžiagų bei spalvų chaoso, buvo pasirinkti  pagrindiniai akcentai: didžiausiems namų plotams, kaip antai grindims ir luboms, naudotas betonas. Jis suteikė patalpoms vientisumo ir leido atsiskleisti kitiems ryškesniems interjero elementams: žaliems laiptams, užuolaidoms ir turėklams. Vienas iš pagrindinių interjero akcentų – juoda spalva. Ji naudojama virštinkinei instaliacijai, užuolaidoms, metalų rėmams ir pirmo aukšto luboms, o neutrali žalia – laiptams, užuolaidoms.

Projektuojant dekoratyvius interjero projektus, labai svarbu žinoti, kur norime nukreipti žvilgsnį, ką slepiame, ką akcentuojame. Lofte nuspręsta projektuoti virštinkinę elektros instaliaciją. Ji keliauja tiek per lubų, tiek per sienų plotus, atlikdama skirtingas funkcijas: apšvietimo, knygų lentynos, šviestuvų ir pan. Dėl virštinkinės instaliacijos nereikėjo žeminti esamų patalpų, pakako gudriai apibrėžti kiekvieno elemento funkciją. 

Šiame projekte įdiegta Smart tipo apšvietimo ir vėdinimo sistema leidžia lengvai įgyvendinti techninius sumanymus ir kurti namų jaukumą. Norint išlaikyti interjerą kuo ilgaamžiškesnį, reikia galvoti apie itin praktiškus paviršius, todėl sienos yra dengtos tapetais, dekoro plokštėmis ar moliu, o kietieji baldai sukurti iš lengvai prižiūrimų medžiagų.

Siekiant suteikti loftui vitališkumo, sienos papuoštos botanikos tematikos tapetais, paliktos atidengtos molinės plytos, įrengtos natūralaus medžio masyvo lentynos. Spalviškumo suteikia violetines spalva nudažytos vonios kambario durys. Jos išryškina kilimo bei sienų spalvą, atsikartoja baldinėje virtuvės dalyje bei miegamojo grindų dangoje, o veliūrinis žalsvas pufas atlieka dekoro bei daiktų pasidėjimo funkciją. Ryškiai salotinė laiptų bei turėklų palva tampa erdvės dekoro karaliene. Turėklų dizainas primena kortas ir atliepia interjero viziją. Gamtą tausojantys interjerai  yra mūsų ateitis, tad siekta naudoti kaip įmanoma „žalesnes“ medžiagas. Atsakomybę už švarią aplinką jaučiančios dizainerės ne tik naudojo daug natūralių medžiagų, bet ir antram gyvenimui prikėlė nemažą dalį minkštųjų bei kietųjų baldų, dekoro elementų.

Daugiau nuotraukų:

113