Architektūra įdomi ne tik specialistams, bet ir plačiajai visuomenei. Juk tai viena labiausiai įsišaknijusių meno formų pasaulyje. Lankydamiesi nepažįstamame mieste, dairydamiesi naujos gyvenamosios vietos ar nakvynės atostogų metu, į architektūrą tikrai atkreipiame dėmesį, net jei tą darome nevalingai.


Šiais laikais turime daugybę galimybių nuolat tobulėti bei plėsti žinias labiausiai dominančiose srityse. Nesvarbu, ar esate praktikuojantis architektas, kuris ieško įkvėpimo, būsimas specialistas, norintis susipažinti su geriausiomis idėjomis, ar tiesiog mėgėjas, laisvalaikiu besidomintis įdomiais sprendimais, siūlome susipažinti su leidiniais, kuriuose rasite kūrybiškų minčių bei naudingos informacijos apie urbanistiką, miestų raidą ir architektūros istoriją.

Knygų apie architektūrą rekomendacijos

Architektūros knygos bus įdomios kiekvienam besidominčiam išskirtinėmis konstrukcijomis, žymiais pastatais ar interjero subtilybėmis. Rekomenduojama literatūra skirta ir besispecializuojantiems profesionalams, ir mėgėjams.

  • Marija Drėmaitė, Viltė Migonytė, Martynas Mankus „Neringa. Architektūros gidas“

Šiandien Kuršių nerija traukia tūkstančius turistų ir poilsiautojų, besižavinčių unikalia gamta, mažais, tvarkingais miesteliais bei švariais paplūdimiais. Knygos „Neringa. Architektūros gidas“ autoriai ieško atsakymo į klausimą, kur slypi Neringos patrauklumo paslaptis.

Knygos skaitytojų akis pradžiugins itin kokybiškos nuotraukos bei įdomi informacija. Autoriai parengė beveik šimto pastatų ir objektų istorinius aprašymus, brėžinius ir fotografijas, dėl kurių leidinys tampa tikru įkvėpimo ir žinių šaltiniu apie vieną unikaliausių Lietuvos vietų.

  • Christopher E. M. Pearson „1000 architektūros šedevrų“

Knyga „1000 architektūros šedevrų“ skirta tiems, kurie nori viename leidinyje rasti daug naudingos informacijos. Autorius Christopher E. M. Pearson yra meno, architektūros, urbanistikos ir dizaino istorikas, JAV universitetų dėstytojas.

Pasakodamas apie tūkstantį pasaulio architektūros kūrinių rašytojas primena visos žmonijos ir skirtingų kultūrų istoriją, stiliaus raidą, statytojų filosofiją bei istorinį kontekstą. Leidinyje aprašyti tokie pastatai, kaip Tadž Maharas, Atėnų Panteonas, Empire State Building ir kitos įžymybės. Knyga gali tapti puikia dovana.

  • Nikos A. Salingaros „Projektavimo modeliai ir gyvenamoji architektūra“

„Projektavimo modeliai ir gyvenamoji architektūra“ rekomenduojama kiekvienam specialistui, kuris kuria patalpas, pritaikytas žmonėms dirbti ar gyventi.

Nikos A. Salingaros – vienas iškiliausių pasaulio architektūros ir urbanistikos teoretikų, JAV Teksaso universiteto profesorius. Įžangoje teigiama, kad rašytojas iš pagrindų keičia supratimą apie fundamentaliausias gyvenamosios aplinkos problemas ir siūlo konceptualius sprendimus, joms išspręsti.

  • Lina Preišegalavičienė „Lietuvos tarpukario interjerai 1918-1940“

Knyga „Lietuvos tarpukario interjerai 1918-1940“ skirta šiuolaikiniams architektams ir dizaineriams, ieškantiems tapatumo idėjų. Leidinyje aptariamos tarpukario metu vyravusios estetinės sampratos bei jų kilmė. Autorė analizuoja viešų ir privačių interjerų estetines savybes ir seka šiandieninių dizaino sprendimų raidos keliu.

Monografija sudomins menotyrininkus, architektus, dizainerius ir visus besidominčius mūsų šalies kultūra bei jos istorija.

Minėtos architektūros knygos praplečia bendrąsias žinias, padeda įsigilinti į konkrečias problemas, supažindina su įvairių miestų ar šalių urbanistika, raida bei istorija.

#Architektūra

2021-02-26