Idomių gaminių buvo galima rasti apšvietimo sektoriaus ekspozicijose. Kaitrines lemputes išstūmusi LED technologija – atsiveria įvairiuose pavidaluose. LED technologijos sintezę galima stebėti su įvairiomis medžiagomis, taip pat ir su natūralia mediena. Nors apšvietimas tampa meniniu elementu, įspūdingai atrodo ir integracijos į skirtingas erdves ar baldinius paviršius.
Technologijos skverbiasi į kasdienybę. Į baldus integruojamas elektroninis valdymas, apšvietimas ir garsas. „Forma seka funkcionalumą. Naujos kolekcijos kuriamos visapusei rekreacijai“, – pasakojo VIP zone atstovas Vidmantas Bacys, kaip vieną iš pavyzdžių pateikdamas, jog elektroniniam valdymui jau atsisakoma distancinių pultelių, vietoje jų, visas funkcijas integruojant tiesiai į baldą.
Pasak V. Bacio, lietuvių tarpe iki šiol paklausūs odos gaminiai. Tačiau tobulinant medžiagų savybes, stebimas ir naujų medžiagų poreikis. „Galima rinktis gaminį, kuriame vyrauja kelios medžiagos, pvz. derinti odą su gobelenu. Šiuolaikinis gobelenas – draugiškas naudojimui, atsparus nešvarumams, iš jo galima lengvai pašalinti įvairias dėmes“, – pasakojo V. Bacys.
Įdomių naujienų buvo galima pamatyti ir parodos pranešimų erdvėse. Gamtai ir žmogui draugiški sprendimai stebimi ir vidaus apdailoje. Lietuvių ištobulinta molio tinko technologija, naudojant draugiškas medžiagas, įgalina sukurti išties įspūdingus interjerus su „kvėpuojančiomis“ sienomis. Tobulinant technologiją, atsirado plati spalvų gama, kurią galima pritaikyti įvairiems interjero sprendimams. Funkcinius sprendimus – išbaigia meniniai, kuomet tinkavimo metu galima sukurti įvairius ornamentus.
Savo darbus parodoje pristatė ir studentai, tarp kurių, buvo galima rasti novatoriško dizaino gaminių. „Studentų darbai savo estetika bei funkcionalumu neretai pralenkia didžiųjų gamintojų produkciją. Auga nauja karta, kuri teikia vilties Lietuvos dizaino augimui“, įspūdžiais dalinosi N. Urbonavičius.
Informacinis šaltinis: litexpo.lt