Kalbino Gytautė Ivanauskaitė

Ieva Gailė

Kiekvienas turime vienokį ar kitokį hobį, kartais net nesusimąstome, kiek jis gali turėti įtakos mūsų gyvenimui. Susipažinus su Ieva Gaile, man ši tiesa pasitvirtino dar kartą. Teisininke dirbanti mergina stebina savo fotografijomis. Dar įdomiau – ji, savamokslė, paskutinę minutę nusprendė dalyvauti tarptautiniame Sony World Photography Awards konkurse ir pateko į finalą. Tai – itin įdomus gyvenimo vingis. Apie tai ir apskritai apie gyvenimą bei svajones su Ieva pasišnekėjome gan atvirai.

Gal išskirčiau nuotrauką Tiltai tarp epochų – ji rodo, kad kartais geri darbai gimsta netikėtais būdais ir netikėtose vietose. Važiavau 17 troleibusu. Kai jis sustojo prie šviesoforo, verslo centro Artery dalis tobulai įsikomponavo tarp Šv. arkangelo Rapolo bažnyčios bokštų. Pagalvojau, kokia gera būtų nuotrauka, bet supratau, kad iPhone priartinimas nėra geriausia jo funkcija, todėl iš troleibuso nelipau. Bet mintis, kad reikėtų tokios nuotraukos, neapleido. Todėl po kelių dienų pasiskolinau Samsung telefoną su geresne priartinimo funkcija ir grįžau tiksliai į tą vietą padaryti nuotraukos.  

Palazzo della Cività Italiana – ikoniškas Italijos racionalizmo ir fašistinės architektūros pavyzdys. Simetriškos šio pastato architektūros ir kontraversiškos jo istorijos santykis pasirodė itin parankus  dabartinei mano „juodo dangaus“ stilistikai, nes puikiai perduoda emocinę įtampą, raginančią persvarstyti prieštaringai vertinamų istorinių pastatų paskirtį. Tai juk itin aktualu ir Lietuvai. Kad pasirinkau šitą nuotrauką – labiau atsitiktinumas. Kadangi spaudė terminai, reikėjo greitai atsirinkti, šis darbas man pasirodė tinkamiausias pasauliniam konkursui. Tačiau, manau, turiu ir kitų ne mažiau stiprių architektūrinių fotografijų, kaip antai jau minėta Tiltai tarp epochų.

Tiltai tarp epochų

Nuo fašizmo iki Fendi

Fizika ir metafizika

Intervencija

Įvertinimas tikrai labai svarbus ir motyvuojantis, ypač dėl to, kad tai buvo pirmasis mano konkursas. Jame sumaniau dalyvauti spontaniškai, paskutinę minutę, todėl sėkmė dar netikėtesnė ir malonesnė. Laimėjimas naujoms paieškoms neįkvėpė – einu savo, man patinkančiu ir tinkamu keliu. Žinoma, tokio prestižinio konkurso įvertinimas yra didelis paskatinimas toliau užsiimti šia veikla: kadangi nesu profesionali fotografė, pasaulinio garso meistrų pripažinimas yra ypač svarbus. Tai tarsi patvirtinimas, kad einu tinkamu keliu. 

Artimiausia kelionė – į Edinburgą, tiksliau, į Glazgą. Glazgo fotografijų galerijoje liepos mėnesį vykstančiose parodose Travel ir Yellow bus eksponuojamos  mano nuotraukos. Glazge tik aplankysiu tą galeriją, o būsiu Edinburge, nes manau, kad ten daugiau galimybių ką nors įdomaus nufotografuoti. Ypač domina 18–19 a. administraciniai pastatai, to laikmečio aukštuomenės gyvenamieji namai ir rezidencijos. Man atrodo, kad apniukęs Škotijos oras, sukuriantis artimą mano stilistikai nuotaiką, ir miesto architektūros derinys galėtų duoti įdomių rezultatų. Taip pat spalio 4–5 dienomis mano fotografijų paroda bus rengiama architektams, interjero dizaineriams ir naujakuriams rengiamoje parodoje ARCHzona – tai dar viena įdomi patirtis.

O šiaip aplankyti noriu daug ką, net ir tas šalis, tas vietas, kuriose jau esu buvusi. Tarkime, man visais atžvilgiais patinka Viena (Austrija). Tai mano miestas, jame jaučiuosi komfortiškai. Jei ne Lietuvoje – tai vienintelė vieta, kur norėčiau gyventi. Aišku, ir nuvykti ten norisi kuo dažniau.

Ačiū už pokalbį.

Archipelagai

Aukštyn žemyn

Bangų geometrija

Burės

Edenas stikle

Integracija

Išeiti iš tamsos

Monotonija x2

Paviršius ir gelmės

Praaugti laiką

Raižiniai

Raudona ir Juoda. Stendalis

Savyje ir sau

Skrydis į gegutės lizdą

Sluoksniai. Tūriai

Trajektorija

Įeiti draudžiama

 

 

 

 

 

 

695