Interjero autoriai: Interjero studija „Gera grįžti namo“ – Daina Jauneikaitė-Čereškienė, Erika Širvinskaitė-Nadtočienė
Teksto autorė: Gerda Jurėlė
Operatorius: Jonas Staškauskas
Fotografas: Laimonas Ciūnys

Dideli komfortiški baldai, moderni prabanga, natūralios medžiagos bei akcentiniai kontrastai – tai „amerikietiškam“ interjerui būdingi sprendimai. Būtent juos kuriant 81 kv. m. buto dizainą „reVingio“ projekte panaudojo „Gera grįžti namo“ komanda. Interjero dizainerės Daina Jauneikaitė-Čereškienė bei Erika Širvinskaitė-Nadtočienė atskleidžia, kad didžiausias iššūkis buvo išlaikyti erdvės pojūtį bei kūrybiškai išpildyti nestandartines erdves.

Užsukus į šiuos namus greta Vingio parko, į akis pirmiausia krenta žavinga Neries pakrantės panorama, išnyranti pro didžiulius terasos langus. Gamtos vaizdas, puošiantis būstą tarsi gyvas paveikslas, padiktavo norą rinktis natūralias medžiagas bei atspalvius, sukuriant vientisą pojūtį tarp lauko ir vidaus.

 „Buto išplanavimą derinome prie vaizdingos panoramos – norėjosi, kad pagrindinis dėmesys kryptų į didžiulius langus bei užburiantį vaizdą. Svarbu buvo suplanuoti ir patogų praėjimą iš pagrindinės namų zonos į terasą. 

Nuo gamtos taip pat neatitrūkome rinkdamos spalvų gamą – interjerui vientisumo suteikė žemiški tonai, prigesinti žalsvi bei melsvi atspalviai, atkartojantys medžių, dangaus atspindžius tekstūrose. Prie langų panoramos derinome ir tam tikras detales – pavyzdžiui, šviesios užuolaidos tarsi išnyksta bendrame fone ir neužgožia gamtos vaizdo, tačiau suteikia jaukumo bei minkštumo erdvei. O kad šviesos nebūtų per daug, jos atlieka ir „black out“ funkciją bei leidžia net vidury dienos mėgautis kino seansu“, – dalijasi interjero dizainerė Daina Jauneikaitė-Čereškienė.

Erdvi terasa – tarsi dar vienas kambarys, kuriame verda namų gyvenimas. Joje suplanuotos net keturios erdvės, atliepiančios užsakovų gyvenimo būdą: poilsio zona su minkštais baldais, atsipalaidavimo zona su mediniais gultais, valgomojo bei griliaus zonos.

Interjero cinkeliu tapo modernūs „amerikietiški“ akcentai

Vienijančia interjero idėja tapo noras namams suteikti „amerikietiško“ stiliaus pojūčio – tai pavyko pasiekti renkantis didesnių išmatavimų baldus bei detales, naudojant natūralias medžiagas. 

„Jei atkreiptumėte dėmesį į tai, kas būdinga vadinamajam „amerikietiškam“ interjerui – pirmiausia akcentuojamas dydis ir komfortas. Tad kurdamos šių namų dizainą, taip pat stengėmės išlaikyti masės įspūdį: jei sala – tai sunki ir didelė, jei spinta – masyvi ir aiškios formos. Miegamajame akcentu tapo per visą sieną pratęsta lovos atkaltė, kuri buvo suprojektuota ir pagaminta pagal specialų užsakymą. Nors masyvios detalės kontrastavo su buto dydžiu, galiausiai pavyko išlaikyti tinkamą proporciją ir erdvės pojūtį“, – atskleidžia interjero dizainerė Erika Širvinskaitė-Nadtočienė.

Įrengiant būstą, panaudoti net 4 skirtingų tonų medienos atspalviai – jie interjerui suteikė gylio bei padėjo akcentuoti detales. Tamsiausias medis parinktas smulkiems baldams, pavyzdžiui, kėdėms ir nedidelėms komodoms. Nors ir ryškus, tačiau neerzinantis vidutiniškai tamsus medienos tonas tapo interjero pagrindu – jį naudojant pagamintos lentynos, virtuvės fasadai. Sąmoningai įvestas ir šviesaus medžio elementas – valgomojo stalas. Net stovėdamas erdvės viduryje, stalas netampa pagrindiniu traukos tašku bei leidžia žvilgsniui keliauti po visą erdvę, neužkliūnant ties centrine dalimi.

Kūrybiniai erdvių planavimo sprendimai – kubas buto viduryje ir kontrastai

„Kuriant interjero projektą, dažnai tenka prisitaikyti prie esamos erdvės ir architektūrinių sprendimų. Šįkart susidūrėme su pačiame buto viduryje suprojektuotais santechnikos įvadais bei ventiliacinėmis šachtomis – tad nusprendėme į situaciją pasižiūrėti kūrybiškai ir šią zoną dar labiau akcentuoti. Taip būsto centre atsirado medinis kubas ir jį supančios knygų lentynos, spinta nišoje su giliais stalčiais daiktams sandėliuoti bei už berėmių durų paslėpta papildoma dušo patalpa. Sėkmingai apjungėme tris funkcijas, o aptaki kubo forma suteikė švaros ir tvarkos įspūdį“, – pasakoja Daina Jauneikaitė-Čereškienė.

Dar vienas nestandartinis sprendimas, kurį suprojektavo dizainerės – tai antresolės pagalba vertikaliai išplėstas vaikų kambario plotas virš įmontuotos spintos. Kadangi šioje buto vietoje lubos buvo itin aukštos (4.8 metro), įrengus papildomą erdvę joje sutilpo ne vien žaisminga tinklo zona, bet ir spintelės. Dizainerės atkreipia dėmesį, kad laikui bėgant antresolės funkcija gali keistis – čia gali atsirasti mokslams ar darbui pritaikyta vieta. 

„Šiame interjere svarbų vaidmenį atlieka kontrastai. Strategiškai panaudojome spalvų žaismą – tamsesnė virtuvės pusė bei šviesi svetainė butui suteikė gylio bei erdvės įspūdį. Sieną priešais langą taip pat aiškiai padalijome į dvi zonas – taip pailgoje patalpoje išvengėme tunelio ar koridoriaus efekto. Tekstūrų skirtumai padėjo stilistiškai atskirti ir vonios kambarius – čia parinkta akmens imitacija tapo tarsi atsvara medinei interjero daliai. Stengėmės išlaikyti kontrastuojančią visumą iki smulkiausių detalių, tad prie tamsių medžio tonų derinome būtent šviesią tekstilę, kuri suteikė namams prabangos pojūtį“, – pastebi E. Širvinskaitė-Nadtočienė.

Komfortą kuria unikalius poreikius atitinkantys sprendimai

„Įrengiant šio buto interjerą, užsakovo iniciatyva buvo suprojektuota dalinė išmaniųjų namų sistema – apšvietimas, jo zonavimas. Kadangi buvo labai svarbu maksimaliai išnaudoti skirtingus aukščius, įdėmiai planavome kiekviena erdvę. Taip pat įrengtas specialus mechanizmas, mygtuko paspaudimu automatiškai užtraukiantis ir atitraukiantis užuolaidas. Suprojektuoti ir kiti šiuolaikiški sprendimai – pagal vandens savybes parinkti filtrai bei prie kintančios aplinkos prisitaikančios drėkinimo, vėdinimo ir kondicionavimo sistemos“, – pasakoja „Gera grįžti namo“ komanda.

Pasak dizainerių, svarbiausia interjero projektą pritaikyti prie unikalių užsakovų poreikių ir bendromis jėgomis siekti geriausio rezultato – koncentruojantis ne vien ties iškylančiais rūpesčiais, tačiau ir sėkmingai atrastais sprendimais. Tai pavyksta daug lengviau, jaučiant nuolatinį klientų palaikymą ir pasitikėjimą.

„Tai – pirmasis mūsų šeimos būstas. Jį įsigijome iš brėžinių, tad turėjome laiko susikurti svajonių namų viziją. Daina ir Erika nuo pat bendradarbiavimo pradžios padėjo mums suprasti ko išties norime, neperspaudžiant ir neužgožiant erdvės pertekliniais daiktais. Džiaugiamės, kad dizainerių komanda nepiršo savo nuomonės, o stengėsi mus pažinti ir atrasti tinkančius bei patinkančius sprendimus“, – dalijasi interjero užsakovai.

405