• Geriausia RIBA 2019 architektūra
  • ISH – naujos tendencijos jūsų vonios kambariui
  • Naujausi sprendimai jūsų vonios kambariui
  • Kokia bus jūsų virtuvė?
  • Dizaino savaitė 2019 – įspūdžiai ir apžvalga
  • Bauhauzui 100
  • Architektės namų užkulisiai
  • Rezidencija Casa Azul
  • Pasteliniai akcentai
  • Didingas minimalizmas

 

 
       
 

 

Architektūra su laurų vainiku. RIBA 2019

Teksto autorius: Tomas Milkamanavičius

Karališkasis britų architektūros institutas (RIBA) paskelbė 2019 m. pretendentus į nacionalinius apdovanojimus bei nugalėtoją. Pateikti darbai labai skirtingi, vieniems būdingas užprogramuotas socialinis pokytis, kitiems – novatoriškumas, tačiau visi pasižymi architektūrine kokybe ir idėjos grynumu. Subjektyviai pasirinkome pačius įdomiausius (įskaitant nugalėtoją): apžvelgiame Groupwork biuro 168 Upper Street, 6a Architects komandos Blue Mountain School ir Feilden Clegg Bradley Studios architektų Alexandros Palace projektus. Visus vienija stipriau arba silpniau išreikšta istorinio tapatumo tema. Taip pat visi trys projektai, atsitiktinumas tai ar ne, įsikūrę Londone.

 
       
 

 

Bauhauzui 100

Teksto autorė: Gintautė Kisieliūtė

Nuotraukų autorius: Vaidotas Darulis

2003 m. UNESCO kultūros paveldu pripažintas Tel Avivas pasižymi įstabia bauhauzo architektūros istorija, dėl kurios uostamiestis įgijo baltojo miesto (angl. The White City) vardą, o vietiniai su pasididžiavimu įvardija jo estetiką kaip unikalią bauhauzo kryptį, atsiradusią dėl neįprastų politinių aplinkybių. Nauja estetinė koncepcija tiek architektūros, tiek dizaino srityje tapo universalia. Kruopščiai apgalvotos proporcijos, subtilumas, detalumas, atida iki šiol diktuoja dizaino madas ir verčia atsigręžti, permąstyti, pasisemti idėjų ir jas tobulinti. Unikali bauhauzo istorijos legenda tapo neatsiejama visose meno srityse, kurią lengviausia pajusti būtent baltajame mieste, Tel Avive.

 
       
 

 

ISH – naujos tendencijos jūsų vonios kambariui

Teksto autorius: Vytautas Gurevičius

Pagrindinei santechnikos prietaisų parodai Europoje – ISH – viso pasaulio gamintojai ruošiasi tarsi paskutiniam mūšiui. Metamos visos pajėgos: sunkioji technologijų artilerija, inovacijų kavalerija ir spalvų pėstija. Kas dvejus metus vykstančiame tikrame „santechnikos šou“ kovojama kūrybiškai, išradingai, investuojant milžiniškas sumas į stendus. Šiame straipsnyje pristatysiu asmeninius pastebėjimus, kurių pagrindu galima išskirti kelias dar šiais metais mus pasieksiančias tendencijas.

 
       
 

 

Dizaino savaitė 2019 – įspūdžiai ir apžvalga

Gegužės 6–12 d. jau keturioliktą kartą vyko festivalis „Dizaino savaitė“, pabrėžiantis originalių idėjų, įžvalgių sprendimų ir profesionalaus dizaino svarbą. Šių metų programą sudarė per 100 unikalių renginių ir ekspozicijų, išsidėsčiusių šešiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Telšiuose ir Anykščiuose. Visas festivalio veiklas vienijo tema – progresas. Festivalio organizatoriai pavasarį kvietė pasitikti su naujienomis ir atkreipti dėmesį į pastarųjų metų pasiekimus.

 
       
 

 

Keturios kojos – blogai?

Teksto autorius: Jonas Malinauskas

Kiekvienais metais didžioji Milano baldų mugės lankytojų dalis savo dėmesį sutelkia į sėdimųjų, minkštųjų arba korpusinių baldų naujoves. Tuo tarpu šiemet nemažai įdomių dalykų buvo galima pamatyti ne avanscenoje, o stendų viduje, kur tarp kitų baldų buvo eksponuojami didesni ar mažesni stalai. Parodos eksponatų analizė patvirtino, kad ši baldų kategorija ne mažiau už kitas yra paveiki tiek technologiniams, tiek estetiniams pokyčiams.

 

 

Žurnalas: „Centras“