Vidaus durys – visada į akis krentantis interjero elementas, todėl harmoningai joms įkomponuoti skiriame daug dėmesio.

Nesenstanti klasika

Itin įspūdingai atrodo klasikinio stiliaus durys dekoratyviais karnizais, išraiškingais apvadais. Tiesa, priklausomai nuo puošybos elementų jos tinka ne tik solidiems, bet ir šiuolaikiškiems interjerams. Kaip paaiškina bendrovės „Jundos stalių gaminiai“ (viena įmonių, diktuojančių durų madas Lietuvoje) salono vadovas Vaidas Verikas, klasikinio stiliaus durys nepabosta ir dešimt metų, o modernių mados kinta daug greičiau...

Klasikinio stiliaus durys dažniausiai gaminamos iš medžio masyvo. Jis ne tik prabangiau atrodo, bet ir apdailos galimybės didesnės, dekoro elementai išraiškingesni. Lietuvoje tokioms durims gaminti dažniausiai naudojama trijų rūšių mediena: ąžuolas, uosis ir juodalksnis (beje, jo apdaila sudėtingesnė, šią medieną „suvaldo“ tik aukščiausios klasės gamintojai). Uosio ir ąžuolo medienos tekstūra ryškesnė, margesnė, o juodalksnio – lygesnė. Jau kelintus metus mūsų šalyje pastebima tendencija, kad madingos baltos spalvos durys, jos gali būti ir šiltesnio, ir šaltesnio atspalvio, išryškintomis rievėmis ar visiškai paslėptomis po dažų sluoksniu.

Kaip derinti?

Jei norite, kad durys neišsiskirtų, derinkite jas prie sienų. Tai nėra sudėtinga, nes gaminant duris spalvas galima pritaikyti tiek pagal standartinę paletę, tiek pagal individualų pageidavimą. Durys tampa interjero akcentu, jei jos yra kontrastingos sienoms spalvos ar derinamos su baldais, paveikslų rėmais. Daugelio žmonių įsitikinimu, duris reikia derinti prie grindų, tačiau skirtingos plokštumos – horizontali ir vertikali – nebūtinai turėtų susilieti į vieną visumą.

Duryse įkomponuotas stiklas suteikia jaukumo, jos atrodo lengvesnės. Priklausomai nuo šviesos poreikio, patariama derinti įsprūdines ir įstiklintas duris. Stiklai gali būti vitražiniai, raštuoti, facetuoti bei graviruoti. Visa tai, ką šiandien siūlo Lietuvos stiklo gamintojai, galima įkomponuoti į duris.

Durų puošybos variacijos

Klasikinio stiliaus durų puošyba labai įvairi: ji gali stebinti įmantriomis formomis ar išsiskirti lakonišku santūrumu. Vaidas Verikas patikina: galima pagaminti ne tik standartines stačiakampes staktas, bet ir apvalinats ar su frezuotais grioveliais. Durų vaizdą labai keičia ir apvadai – o šių modelių daugybė: platesnių ir siauresnių, su išfrezuotais grioveliais, profiliuotų

bei puoštų impostais ir piliastrais. Klasikinės durys paprastai turi vieną ar kelias įsprūdas (durų rėmtarpių užpildus), tačiau jų išdėstymo variantai gali skirtis, be to, puošybai čia tenka ne paskutinis vaidmuo. Duris paaukština ir sukuria prabangos įspūdį virš durų montuojami karnizai. Nuo seno įprasta, kad klasikinio stiliaus durys yra su matomais vyriais – šie suteikia solidumo, gali būti lygūs ar dekoruoti. Vis dėlto jei savo namų interjero stilių įvardinate kaip modernią klasiką, durų vyrius galima ir paslėpti.

UAB „Jundos stalių gaminiai“
www.junda.eu

188