Interjero autorė: Vaiva Andriušytė
Fotografas: Lukas Mykolaitis
Kokias sąsajas turi baseinas, hamakas, bananmedžiai ir... darbas? Atsakymų į šį klausimą ieškojo Hostinger Global biuro interjero autorė Vaiva Andriušytė. Dar prieš karantiną pradėta formuluoti koncepcija diktavo, jog darbo erdvių suvokimą reikia keisti, nes darbuotojų ir klientų poreikiai pasikeitė. Žmonėms norisi socialinės, susitikimų erdvės, suteikiančios netikėtumo įspūdį ir padedančios pabėgti nuo namų buities ar rutinos ir galbūt net galinčios nukelti į egzotiškesnį kraštą trumpai paatostogauti nepaliekant pastato. Būtent todėl Lietuvos būstinei įkvėpimo suteikė atstovybės Brazilijoje ir Indonezijoje. Šių kontinentų simboliai buvo pritaikyti netikėtose erdvėse – susitikimų kambarys buvo paverstas žaismingu plastikinių rutulių baseinu, padrybsoti kviečia kybantis hamakas, virš kurio sumontuotos vitaminą D skleidžiančios lempos, o darbo vietas supa bananmedžiai, suteikiantys charakteringą atmosferą.
Tokie netradiciniai, tačiau labai efektingi sprendimai nebūtų įgyvendinti, jei ne absoliutus užsakovų pasitikėjimas, dėl kurio interjero autorė galėjo eksperimentuoti. Vienintelis funkcinis aspektas, kurio pageidauta, – galimybė vėliau transformuoti erdves, nes įmonė sparčiai auga ir jos poreikiai nuolat kinta. Buvo rastas puikus sprendimas – užuolaidų sistemos atvirose erdvėse ir gausus kištukinių lizdų kiekis grindyse. Taip, keičiantis darbuotojų skaičiui, darbo stalai gali atsirasti bet kur, o išdėstymo galimybių neriboja stacionarios pertvaros.
Siekiant sukurti netikėtumą sukeliančią, atostogas menančią atmosferą, buvo derinamos nestandartinės apdailos medžiagos. Šaltas industrinis betonas ir plienas greta minkšto, purpurinio veliūro, rotango, medienos, ilgaplaukių kilimų ir bananmedžių – tai unikali tekstūrų ir faktūrų gama, padedanti sukurti tiek ramią darbo nuotaiką, tiek į egzotišką kampelį nukeliantį vaizdą. Tokiam įvaizdžiui suformuoti buvo pasitelkta ir formos išraiška. Darbo zonose vyrauja aštrios formos, skatinančios koncentraciją, o bendrosiose erdvėse – itin minkštos, banguojančios, aptakios, atspindinčios kiek nerūpestingesnę nuotaiką.
Atvirose zonose lubos išdažytos juodai – taip pratęsta architektūrinė struktūra. Grindų apdailai vienur naudojamas betonas, kitur – ilgo plauko kilimas. Pilki atspalviai padeda išryškinti purpurinius minkštuosius baldus ir pabrėžti šiltą medienos tekstūrą, rotango raštą. Pritaikyti įvairūs apšvietimo sprendimai: darbo stalams apšviesti pasirinkti įprasti linijiniai šviestuvai, o kitur vyrauja pastatomi toršerai ar žemai kybantys stikliniai burbulai. Programuotojų ar kitų daug laiko prie ekranų praleidžiančių darbuotojų sveikatą tausoja vitaminą D skleidžiantis šviestuvas virš hamako.
Interjero epicentru tapo transformacija ir modulumas. Tai paskatino sukurti užuolaidų sistemą, prisiminti praėjusio šimtmečio ikoniškus minkštuosius modulinius baldus ir darbo zonas atitverti ne sienomis, o palmėmis ir tekstile. Tokiu principu suprojektuotas interjeras gali dinamiškai kisti su komandų dydžiais ir įmonės poreikiais.
Nuotraukų galerija:
Žurnalas „Centras“