Ne visiems patinka minimalizmas interjero dizaine, nors tai yra ilgametis hitas. Eklektiškas interjero dizainas – tai skirtingų raštų, tekstūrų, spalvų, dydžių ir proporcijų sujungimas vienoje platformoje, t. y. interjere. Tai reiškia, kad viename kambaryje galima sujungti tradicinio ir skandinaviško, klasikinio ir kaimiško ar bet kokių kitų dizainų savybes.

Eklektiškas stilius – tai interjero dizaino rūšis, kai derinami skirtingi stiliai ir motyvai, siekiant sukurti unikalią estetiką. Eklektišką dizainą dažnai lemia bendra tema. Pavyzdžiui, boho eklektika. Ji naudoja tuos pačius eklektiškų kambarių idėjų principus. Tačiau laikosi bohemiško stiliaus. Kitas pavyzdys - glam eklektika. Ji naudoja sodresnę ir gyvesnę paletę, kad sukurtų labiau glamūrinį ir gyvybingą įspūdį. 

Terminas eklektika kilęs iš graikų kalbos žodžio eklektikos. Jis reiškia selektyvus. Eklektiškas dizainas pirmą kartą atsirado XIX a. Europoje kaip būdas architektams kurti unikalų dizainą, išlaikant tam tikrą tradicinį stilių.

Eklektiškas stilius atsirado Paryžiuje XIX a. pab. ir XX a. pr. Viena iš pagrindinių miesto architektūros ir dizaino mokyklų – École des Beaux-Arts – garsėjo dekoratyvinių menų programa. Joje studentai iš viso pasaulio susirinkdavo į vietą, kur galėjo bendradarbiauti ir išrasti visiškai naujus stilius. Kai kurie iš šių studentų buvo amerikiečių architektai. Jie su savimi atsivežė Beaux-Art stilių, suteikdami pastatams klasikinį ir istorinį dizainą su atnaujintais šiuolaikiniais akcentais.

Eklektiškas namų dizainas apima platų, bet gerai suderintą estetinių ir praktinių elementų derinį.

1. Naudojami įvairūs grafiniai komponentai. Eklektiško dizaino esmė - raštų ir tekstūrų derinimas. Eklektiškame dekore derinamos skirtingos formos, kompozicijos ir dizaino elementai. Jie įprastai vienas kito nepapildo, siekiant sukurti gylį ar patrauklumo sluoksnį. Virtuvėje ir valgomajame galite eksperimentuoti su puodeliais, stalo įrankiais, lėkštėmis, servetėlėmis bei kitomis detalėmis. Visus šiuos aksesuarus siūlo FORMADORE.LT.

2. Šiuolaikinio ir tradicinio stiliaus sintezė. Eklektiškas stilius sujungia kelių epochų dekorą. Senoviniai baldai derinami su minimalistiniu architektūros menu. Išbandykite vidurio amžiaus šiuolaikinį vonios kambarį su prancūziškojo renesanso akcentais. Virtuvės bei valgomojo stilius galite praturtinti įvairiais funkcionaliais priedais.

3. Jis kruopščiai kuriamas. Nors eklektiškas interjero dizainas atrodo paprastas, dekoratoriai turi kruopščiai atrinkti įvairius veiksnius, kad viskas derėtų tarpusavyje. Dažnai pasitaiko vienijantis bruožas ar tema. Pavyzdžiui, spalva, tekstūra ar ryškus centrinis taškas.

Šis stilius yra maksimalistinis, o ne minimalistinis. Tačiau įvairus stilių mišinys nėra atsitiktinis. Siekiama, kad kambarys jaustųsi vientisas, jog tinkamai prisijaukintumėte eklektišką išvaizdą. Nors nėra vieno būdo, kaip sukurti eklektišką stilių, jis atrodo organiškas ir tarsi susiformavęs laikui bėgant.

Pagrindinių spalvų, kurios papildo eklektišką dizainą, pasirinkimas yra atspirties taškas. Tai padės redaguoti ir kurti darnų interjerą. Taip galėsite subalansuoti eklektiško dizaino elementus. Pradžiai siūlome pasirinkti vieną neutralų atspalvį ir vieną akcento spalvą. Pasirinkę raminančią neutralią spalvą, ant jos galėsite lengvai sluoksniuoti. Taip neleisite kambariui jaustis per daug pribloškiančiam.

Ši neutrali spalva bus stebuklinga kartu su pasirinkta akcento. Ypač, kai ją pritaikysite skirtingiems kambario aspektams, kad sukurtumėte harmoningą, o ne nesuderintą ir netvarkingą erdvę. Toliau papildykite paletę, pradėdami nuo dviejų klasikinių tonų.

Baldai – tai skirtingų stilių (modernaus ir klasikinio) sintezė su patraukliu raštuotų apmušalų bei spalvų deriniu, medžiagomis (senomis ir naujomis, minkštomis ir kietomis), medžiu, metalu, stiklu ir t. t. Pavyzdžiui, Viktorijos laikų stiliaus kavos staliukas derinamas su šiuolaikiniu foteliu. Valgomojo stalas – su dviejų skirtingų tipų kėdėmis. Tradicinio stiliaus kavos staliukas svetainėje derinamas su gėlių raštais margintomis pagalvėlėmis ir kilimais.

Pavyzdžiai:

pramoninio stiliaus medžio masyvo bufeto stalas;

kaimiško stiliaus ąžuolo apdailos įrėmintas TV staliukas;

kreminės ir rudos spalvos otomanas;

vidurio amžiaus modernus dviejų dalių staliukas.

Kaip eklektiškame dekore galima derinti seną bei naują, taip patariame ir meistriškai maišyti raštus bei tekstūras. Smagus ir paprastas būdas tai padaryti – pagalvėlės. Sujunkite purias mongolų avių kailio pagalvėles su spalvingomis aksomo su pomponais. Arba minkštą bouclé sofą su vidurio amžiaus moderniu odiniu foteliu. Elegantiškus aksesuarus virtuvei, svetainei bei vonios kambariui siūlo šis prekės ženklas.

157