Nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Galio Group“ išplėtotas biurų pastatas „Freedom 36“ – čia persikėlus transporto bendrovės „Girteka“ administracijos padalinių darbuotojams, jis nuo šiol vadinasi „Girteka Park“ – naujakurius pasitiko su spalvinga meno kūrinių galerija per penkis pastato aukštus. Pandemijos paskatintą NT plėtotojų idėją įgyvendino penki menininkai, sienas išpiešę dar vykstant pastato įrengimo darbams.
„Labai neįprastas ir geras jausmas, kai dar neįrengtame pilkame pastate radome gyvus, spalvomis pulsuojančius meno kūrinius. Jie mūsų komandai įkvėpė interjero sprendimus. Biure vyrauja skandinaviška stilistika, o interjero akcentu čia tapo gyvų augalų erdvės, primenančios pasivaikščiojimą žaliame ir gyvybingame parke miesto erdvėse. Ypatingas dėmesys skirtas čia dirbsiančių žmonių komfortui, o svarbus akcentas, kuris buvo aktualus ir pačiai įmonei – kad jos darbuotojus suptų estetinė, maloni akiai aplinka“, – sako Simonas Bartkus, „Girtekos“ marketingo ir komunikacijos vadovas.
„Galio Group“, plėtodama biurų pastatą Vilniaus Laisvės pr. 36, surengė viešą konkursą menininkams „Laisvė kurti“. Penki nugalėtojai, išrinkti iš 133 dalyvių, įgyvendino savo idėjas tiesiog ant pastato sienų, taip paversdami savo kūrinius verslo centro dalimi.
„Šis verslo centras pastatytas per COVID-19 pandemiją – daugeliui verslų ir individualiai dirbančių žmonių tai buvo sunkus metas, mažėjo užsakymų, traukėsi pajamos. Žvelgėme į ateitį, kada pandemijos debesys pasitrauks ir žmonės vėl galės grįžti dirbti į patogius, modernius biurus, todėl nebijojome investuoti į tai, kas bet kokiu atveju bus reikalinga ir naudinga. Siekėme patrauklaus ir originalaus sprendimo, kuris tarsi sukurtų „gyvų“ namų atmosferą, taip pat savo originalumu padėtų darbuotojams greičiau adaptuotis prie darbo iš biurų po ilgos pertraukos. Taip kilo idėja pasitelkti menininkus, kurie ir suteikė mūsų biurų pastatui unikalumo“, – pasakoja Aurimas Martinkėnas, „Galio Group“ NT projektų direktorius.
Konkurso „Laisvė kurti“ nugalėtojais išrinkti specialiai šiam projektui sukurti darbai: Mortos Kaniavienės „Įkvėpimas Laisvei“, Hermandrowing „Laisvės lauko praplėtimas“, Ievos Ragauskaitės „Maži malonumai“, Alexander‘io Mikhaylovo „36Freedom36“, Ksystofo Cetyrkovski „Pabėgimas iš skaitmeninio pasaulio“. Menininkai pasidalino 12 500 eurų prizinį fondą, o iš viso į projektą ir jo įgyvendinimą „Galio Group“ investavo daugiau kaip 60 tūkst. eurų.
„Idėjos įgyvendinimas buvo labai įdomi patirtis – kai tapėme darbus, dar vyko pastato įrengimo darbai, tad piešėme praktiškai statybų aikštelėje. Neįprastas ir piešinių mastelis, ir „drobė“, tad reikėjo gerai apgalvoti priemones bei atlikimo techniką. Dėl priešgaisrinės saugos reikalavimų nebuvo galima naudoti papildomų reljefinių elementų, tad reljefą kūriau tik dažais, pavyzdžiui, vienus piešinio elementus dažant keletu sluoksnių, o kitus – vienu. Taip piešinyje pavyko sukurti reljefiškumą“, – proceso įspūdžiais dalinasi menininkas Hermandrowing, vienas iš konkurso laimėtojų, darbo „Laisvės lauko praplėtimas“ kūrėjas.
Autorinius darbus, taikliai įkūnijančius asmeninės laisvės temą bei derančius verslo centro erdvėse, išrinko penkių narių komisija, sudaryta iš nepriklausomų narių: Julijos Reklaitės, architektės, meno, rezidencijų ir edukacijos centro „Rupert“ direktorės, bei menininko ir socialinio tyrėjo Algirdo Gatavecko, taip pat „Freedom 36“ pastatą suprojektavusios architektų studijos „Unitectus“ vadovo Tauro Paulausko bei „Galio Group“ atstovų.
A. Gataveckas pasakoja, kad nugalėtojus išrinkti buvo sudėtinga, komisijai prireikė ne vieno vertinimo etapo, mat konkursas sulaukė didelio menininkų dėmesio ir jam pateikta daug stiprių darbų.
„Buvo nuostabių kūrinių, kurių neatrinkome, nes, išdidinus piešinių mastelį, nukentėtų jų detalumas, ypač žiūrint iš arti. Kaip kūriniai dera konkrečiame kontekste, kaip jie atrodys perkelti ant sienos – tai buvo vienas svarbiausių ir labai atsakingai vertinamų kriterijų. Ypatingą dėmesį skyriau idėjai – kaip pateikti darbai atitinka laisvės temą bei ją interpretuoja, o pirmenybę teikiau darbams, kurie nėra tik idėjos iliustracija, bet kurie turi gylio ir leidžia patiems kurti interpretacijas“, – kalba A. Gataveckas.
Jis teigia, kad NT plėtotojų sumanymas surengti konkursą menininkams jį pradžiugino nuo pat pradžių, nes tai – galimybė „ištraukti“ kūrybines idėjas iš menininkų galvų ir paleisti jas į pasaulį.
„Dabar, matydamas rezultatą, esu dar laimingesnis prisidėjęs prie šios iniciatyvos. Menas yra svarbiausias vitaminas sielai, jo kuriama patirtis yra labai svarbus išgyvenimas, skatinantis asmeninį žmogaus augimą – nuostabu, kai menas tampa žmonių kasdienybės dalimi. Šiuo atveju svarbu ir įdomu tai, kad kūriniai tapo naujo pastato, architektūros dalimi“, – sako A. Gataveckas.
A+ energinės klasės verslo centrą suprojektavo bendrovės „Unitectus“ architektai Tauras Paulauskas ir Tomas Tankelevičius, interjeru pasirūpino architektų komanda „DO architects“.
Birželio mėnesį „Galio Group“ susitarė su NT fondu „GROA Real Estate Fund I“, valdomu „GROA Capital“, dėl „Freedom 36“ pardavimo.