Apie optimalius sprendimus ir realią galimybę kasdien mėgautis „geru garu“ pasakoja bendrovės „Saunita“ vadovas Dainius Burokas.
Kokie sunkumai iškyla, norint įsirengti pirtį mažoje erdvėje?
Lietuvoje projektuotojams nustatytos pakankamai griežtos higienos normos. Tai yra teisinga, nes kitu atveju žmogus įsirengęs per mažą pirtį tikrai patirtų diskomfortą, o ne malonumą. Norintys mažoje erdvėje įsirengti pirtį, dažniausiai susiduria su priešgaisrinėmis nuostatomis ir reikalavimais. Kur gali būti mažos erdvės? Atsakymas – butuose. Butai dažniausiai būna daugiaaukščiuose pastatuose, kur priešgaisriniai reikalavimai pakankamai griežti. Negalima projektuoti pirčių rūsiuose bei kituose aukštuose, išskyrus pirmąjį, todėl užsakovai, pageidaujantys, pavyzdžiui, trečiame aukšte įsirengti pirtelę, automatiškai tampa pažeidėjais. Tokiais atvejais patariame įsigyti garinius dušus. Šio tipo pirtims tiesiog nereikės pažeidinėti nustatytų įstatyminių normų.
Ar optimaliausias sprendimas – garinio dušo kabina?
Be abejonės, net mažoje erdvėje galima įsirengti labai mažą pirtį. Tačiau žmogus, užsakantis tokį gaminį, turėtų suprasti, ką praranda. Žinoma, tik pašildyti kūną, pasimėgauti šiluma bei išprakaituoti tikrai pavyks, tačiau tai galima padaryti ir kokybiškiau. Taupantiems vietą rekomenduojama įsirengti garinį dušą. Privalumai yra keli: nereikia skirti papildomo ploto, nes garo pirtis montuojama suplanuotoje dušo kabinos vietoje. Tereikia rasti vietos garo įrangai, kuri taip pat užima nedaug vietos.
Ar garinis dušas yra rinkos naujiena? Ar jis gali prilygti pirčiai?
Tikrai ne. Lietuvoje gariniais dušais prekiaujama jau penkiolika metų. Naujiena šiame rinkos segmente – galimybė garinį dušą įsirengti pagal asmeninius poreikius. Lietuvoje garinių dušų galima įsigyti labai įvairiomis kainomis, žinoma, pigiausi yra iš Kinijos. Kaip ir kitos panašios prekės, jie turi vieną blogybę – jų niekas neremontuoja. Norintiems kokybės, rekomenduojame susiprojektuoti kabiną pagal poreikius bei pasirinkti garo generatorių iš tokio gamintojo, kuris užtikrintų pilną garantinį ir pogarantinį aptarnavimą Lietuvoje. Tai tikrai labai svarbu, nes garo įranga dažnai nukenčia dėl kieto vandens.
Kokia yra garinių dušo kabinų bazinė komplektacija?
Neaiškios kilmės standartiniuose gaminiuose bazinė įranga pakankamai plati: tai ir garo įranga, audio įranga su kolonėlėmis, vandens maišytuvas su dušo įranga, taip pat komplektuojami šoninio purškimo bei kojų masažiniai purkštukai ir net telefoninės instaliacijos. Mes siūlome panašiai sukomplektuotą įrangą, tačiau patikimų gamintojų, žinomų visoje Europoje.
Viena opiausių problemų – garo išleidimo vieta. Garo purkštukas, sumontuotas nepatogioje vietoje, gali apiplikinti nuogas kojas. Taigi viena iš pagrindinių užduočių – surasti patogią garo išleidimo vietą. Dar kartą noriu pabrėžti, jog įrangą reikia įsigyti tik iš patikimo gamintojo. Šiuo atveju mūsų gaminiai turi pranašumą. Garo zonoje įrengiame, taip vadinamą „garo vazą“ su vieta, skirtą aromatams. Aromaterapija suteiks papildomą atsipalaidavimą bei relaksaciją.
Kokie techniniai reikalavimai keliami, norint bute įsirengti garinio dušo kabiną? Ar tai sudėtingas įrenginys?
Techninės sąlygos tokios pat, kaip ir norint įsirengti paprastą dušo kabiną. Viena iš papildomų sąlygų – elektros su reikiama galia privedimas. Žinoma, reikia nepamiršti, kad garinis dušas privalės atlikti pirties funkciją, vadinasi, reikalinga papildoma šilumos izoliacija. Tačiau šiuos darbus atliks tiekėjas ir užsakovui tikrai nereikia dėl to rūpintis.
Ar galima pačiam įsirengti tokią kabiną?
Pačiam įsirengti garo dušo nerekomenduojame. Žinoma, lietuviai labai išradingi žmonės, tačiau patarčiau gerai išsiaiškinti tokio įrenginio gamybos specifiką ir konsultuotis su aptarnaujančios įmonės specialistais.