Projekto autoriai: Gundry+Ducker
Vieta: Londonas, JK

Nuotraukų autorius: Andrew Meredith
Tekstas: Gintautės Kisieliūtės


The Good Egg (liet. „Gerasis kiaušinis“) – greitojo maisto užkandinė, įsikūrusi Londone, West End rajone. Interjero autoriai Gundry+Ducker siekė sukurti optimizmu, smalsumu bei entuziazmu spinduliuojančią vietą, kviečiančią pasprukti nuo rūpesčių ir užkąsti. Jungtinės Karalystės sostinė buvo perpildyta įvairiausių kavinių bei restoranų, o vietiniams įprasta stilistika kardinaliai skyrėsi nuo to, ką norėta perteikti. Įkvėpti Monrealio ir Niujorko miestų pavyzdžių, taip pat daugybės filmų, projekto autoriai nutarė surizikuoti ir paversti The Good Egg charakteringa, unikalia vieta.


Didžiulė kaimynystės konkurencija kiek gąsdino, tačiau, kaip vėliau paaiškėjo, išskirtinis užkandinės interjeras tapo sėkmės paslaptimi ir svariu motyvu lankytojams rinktis būtent šią, o ne šalia esančią vietą pietauti. Dizaino sprendimai susiję su šviesiomis, pastelinėmis spalvomis dėl to, kad į patalpą patenka mažai saulės šviesos, o tai itin svarbu dieną. Sodrios ir švelnios spalvos bei geras apšvietimas padeda išspręsti niūrios erdvės problemą ir privilioti lankytojų nuo ryto iki vakaro.

Šviežumo, neformalumo, optimizmo ir laisvės nuotaika kelia tiek jaunuolių, tiek šių pojūčių pasiilgusių vyresnės kartos atstovų ūpą. Pastelinis koloritas buvo derinamas su apsilupusiomis kreidinėmis lentomis, neapdorotu metalu, plieno blizgesiu. Pagrindinė patalpa buvo padalyta į dvi dalis – šviesią kavinės erdvę ir jaukesnę restorano zoną, skirtą romantiškesniems pasisėdėjimams, jaukiai vakarienei.

Plastiškas medinis suolas ir ta pačia apdaila dengti barų fasadai dinamiškai siejasi su ažūrinėmis melsvomis lubų lentomis, už kurių tarsi švyti rausvos lubos. Kita pagrindinė spalva, tarytum nudažiusi bendrą foną, – maloniai raminanti mėlyna ir turkio. Šalia šaltų tonų mediena ir šilti koralus menantys atspalviai subtiliai kontrastuoja ir sudaro įdomias kompozicijas.

Greitojo maisto užkandinę kūrusi Gundry+Ducker komanda puikiai susitvarkė su šviesos trūkumu ir nepabijojo originalios, Anglijai nebūdingos stilistikos, tačiau būtent tai jiems padėjo laimėti gyventojų širdis (ir skrandžius) bei konkurso prizą.

Daugiau nuotraukų:

Žurnalas „Centras“

#Įvykiai #Konkursai

2019-02-02