Projekto autoriai: Biasol
Vieta: Čengdu (Chengdu), Kinija
Nuotraukų autorius: James
Morgan
Tekstas: Gintautės Kisieliūtės
The Budapest Café – tai kavinė, kurios stilistiką įkvėpė režisieriaus Weso Andersono kurti stilizuoti atvirukai, svajingai perteikiantys fantastiškas filmavimo lokacijas. Unikalus pieštinis pasaulis ant nedidelio formato popieriaus pavertė jas trokštamomis kelionių kryptimis, o šiuo atveju ir dizainerių inspiracijos šaltiniu. Minimalistinis, tačiau labai išraiškingas pastelinis interjeras, padėjo įmonei Biasol sukurti originalią aplinką, kuri būtų ir jauki, ir savotiškai mistiška ar intriguojanti.
Projektuoti buvo pradėta analizuojant ne patalpas, o Andersono logiką: simetrija ir tikslumas, žaismingos, šmaikščios formos, gyvybinga spalvų gama, sentimentus keliantys atspalviai ar interjero elementai. Siekiama perteikti šiuolaikinį pasaulį, kurį suptų nostalgiškos detalės, – taip norėta priartėti prie lankytojo ir suteikti jam ne tik tai, kas patinka šiandien, bet ir sužadinti jausmus iš praeities, sukelti seniai patirtas emocijas. Didelis dėmesys buvo skirtas plokštumų ir daiktų briaunoms – siekta jas išryškinti, sukurti trimatiškumo įspūdį. Sluoksniai, pjūviai, persidengiančios spalvos skatina lankytojus analizuoti erdvę, ja domėtis. Iš antro aukšto galima stebėti visą pirmąjį, o kiekvienas rakursas leidžia išvysti vis kitokį interjero paveikslą. Laiptų motyvas kai kur tik fikcinis – tai tiesiog geometrinių figūrų ritmas, nevedantis niekur, veikiau egzistuojantis tarsi dekoratyvus, stebinantis elementas.
Moderni, minimalistinė, gaivumu alsuojanti režisieriaus kūrybos interpretacija buvo papildyta prekės ženklo stilistika, kurioje perimti Andersono dizaino elementai: meniu, vizitinės kortelės, padėkliukai – visa tai perteikia tą pačią ideologiją. Kavinėje buvo siekta sukurti jaukią aplinką, kad svečiai nenorėtų skubėti, būtent todėl lofto tipo patalpa buvo pakeista į nostalgišką pastelinę erdvę. Ši mistiška vieta vilioja ir kviečia jau iš lauko pusės. Pastato fasadas atrodo didingai: didžiuliai, keliomis spalvomis tonuoti bligūs stiklai ir suformuota arka praneša, jog viduje laukia žavingas pasaulis, o geru oru atvertos plačios dvivėrės durys vilioja praeivius nostalgišku interjero koloritu ir keistomis kompozicijomis.
Daugiau nuotraukų:
Žurnalas „Centras“