Kai šąla kojos, šąla ir visas kūnas. Įsirengę savo namuose elektrinę grindų šildymo sistemą, visada galėsite jausti malonią šilumą – tarytum vaikščiotumėte šiltu paplūdimio smėliu. Ji neužims vietos gyvenamojoje erdvėje, todėl galėsite įvairiau išdėstyti baldus. Drėgnose patalpose šildymo sistema greičiau išdžiovins grindis, neleisdama plisti pelėsiams ir grybeliams. Šioje šildymo sistemoje nėra judančių dalių ar skysčių, todėl ji ypatingai saugi ir patvari – negresia sprogimas, skysčių nutekėjimas, nėra užšalimo rizikos. Tai ypač aktualu vasarnamiuose. Beje, svarbu ir tai, kad tokios sistemos neįmanoma pavogti – ji tiesiog paslėpta grindyse.
Tolygus šilumos pasiskirstymas
Įprasti radiatoriai šildo tik orą, kuris sušilęs pakyla iki lubų, todėl grindys lieka šaltos. Grindų šildymo sistema paskirsto šilumą patalpoje tolygiai, o grindys tampa šilčiausia vieta, ko žmonės paprastai labiausiai ir pageidauja. Neprarandant patogumo pojūčio, patalpoje galima palaikyti 2-3 laipsniais žemesnę temperatūrą ir taip sutaupyti apie 10-15 proc. šildymui skiriamų lėšų.
Saugi ir efektyvi savireguliuojanti šildymo sistema
Savireguliuojantys šildymo kabeliai reaguoja į kitus šilumos šaltinius, pavyzdžiui, saulės spindulių, elektros prietaisų, apšvietimo, ir pagal tai automatiškai nustato tiekiamą galią. Daugiau šilumos tiekiama šaltesnėse patalpos vietose – prie langų, durų, po kilimėliais, baldais ir pan. Kadangi šie kabeliai automatiškai keičia galingumą priklausomai nuo temperatūros, nekyla pavojus, kad grindys perkais. Tai neriboja baldų išdėstymo galimybių.
Paprastai savireguliuojantis šildymo kabelis klojamas į ploną 15 mm skiedinio sluoksnį. Norint dar labiau padidinti šios sistemos efektyvumą, galima prieš montuojant šildymo kabelį grindyse pakloti aliuminiu dengtas šilumos izoliacijos plokštes su jau paruoštais grioveliais kabeliui. Tai leis sutaupyti apie 20 proc. energijos. Šilumos izoliacija ir aliuminio plokštės sumažina šilumos nuostolius ir tolygiai paskirsto šilumą.
Tokia šildymo sistema labai tinkama montuoti po medinėms ir laminuotomis grindims. Ji gali būti pritaikyta bet kokio dydžio kambariams ir įrengta ant bet kokio tvirto pagrindo. Šią grindų šildymo sistemą galima įrengti nenaudojant skiedinio ar plytelių klijų.
Lipnus šildymo kabelių kilimėlis – idealus sprendimas plonai grindų konstrukcijai
Jei norite greitai ir nesudėtingai įsirengti šildomąsias grindis, rinkitės šildymo kabelių kilimėlį. Dažnai plonas kilimėlis klojamas tiesiog išlyginamojo mišinio arba klijų sluoksniuose. Pagal poreikius galima pasirinkti dviejų galingumų kilimėlius: 90 W/m2 − naudojamas po temperatūros pokyčiams jautriomis grindų dangomis, o 160 W/m2 – po keraminėmis ar akmens masės plytelėmis arba kai reikia, kad danga greičiau įšiltų. Jei pageidaujate, kad grindys būtų šildomos tik keletą valandų per parą, rinkitės 160 W/m2 šildymo kilimėlį su programuojamuoju termostatu. Gana galingas kilimėlis greitai įšildys grindis iki reikiamos temperatūros (apie 30–40 min.), o protingas termostatas įjungs kilimėlius tik tada, kai prireiks šildymo. Jis pats apskaičiuos, prieš kiek laiko reikia įjungti šildymą, kad nustatytu laiku būtų pasiekta reikiama temperatūra. Termostatą galima užprogramuoti visai savaitei, kad grindys šiltų tik tada, kai būtina.
Pastovaus galingumo kabeliai – nebrangus būdas įsirengti šildomąsias grindis
Pastovaus galingumo (20 W/m) šildymo kabeliai montuojami į 3–5 cm cementinio skiedinio sluoksnį, o 10 W/m – į 1,5–2 cm to paties mišinio sluoksnį. Atsižvelgus į patalpos dydį ir reikiamą galingumą, parenkamas vienas ar keli kabeliai, kurie būna fiksuoto ilgio su jau paruoštomis movomis ir šaltaisiais galais.
20 W/m šildymo kabeliai – puikus sprendimas įsirengiant akumuliacinį, pusiau akumuliacinį ar pagrindinį grindų šildymą. Kuo storesnis skiedinio, į kurį klojami kabeliai, sluoksnis, tuo ilgiau šyla grindys (3–6 val.), bet kartu ir ilgiau išsilaiko šiluma.
Įsirengiant pagrindinį šildymą, skiedinio sluoksnis turėtų būti 3–5 cm, pusiau akumuliacinį (kai didžioji dalis šildymui reikalingos energijos sukaupiama lengvatiniu tarifu) – 6-7 cm, o akumuliacinį – 7-12 cm.
Tekstas: Mindaugas Griška, Tyco Thermal Controls atstovo Baltijos šalims pardavimų vadybininkas