Parengė Kristina Noreikienė
Nuotraukos gamintojų
„Namo interjeras įkūnija privatų pasaulį, o jo eksterjeras yra išorinio pasaulio dalis“, – sakė britų architektas Stephenas Gardineris. Remiantis šia filosofija, Vilniuje, Liepyno g. 2, įkurtas naujas itališkų baldų salonas „IDN Loft“. Pasak direktorės Gytės Ragauskienės, tai padaryti paskatino noras įgyvendinti ryškiausius ir drąsiausius interjero sprendimus, atskleidžiant kliento asmenybę. O bendradarbiaujant su ekspresyviu dizainu garsėjančiais gamintojais, sukuriamos unikalios erdvės norintiems išsiskirti ir savimi pasitikintiems žmonėms.
Vertinantys itališką dizainą ir kokybiškus baldus puikiai žino saloną „IDN Home“. Visgi neseniai atidarėte naują, kitokį saloną „IDN Loft“. Kas įkvėpė tai padaryti ir kuo jis išskirtinis?
Viena pagrindinių inspiracijų buvo... kraustymasis. Kai „IDN Home“ saloną perkėlėme į Kalinausko gatvę, nutarėme čia eksponuoti nišinius produktus: „Valcucine“, „Paola Lenti“, „Poltrona Frau“ ir kt. Siekdami geriau atskleisti jų privalumus, atskyrėme konkrečiam gamintojui skirtas zonas ir sukūrėme jo asortimentą atspindinčią atmosferą. Šiai ekspozicijai reikėjo daugiau erdvės ir dėmesio, o visam kitam asortimentui jo tarsi stokojo. Galop norėjosi sukurti komfortišką atmosferą klientams ir suformuoti aiškią pasiūlą. Ėmėme dairytis patalpų kitam salonui. Taip Žvėryne, Liepyno g., atsirado „IDN Loft“, kurio pavadinimą pasufleravo pačios patalpos, galiausiai – asortimentas, kuriame esama produktų, pritaikytų būtent loftams, pasižymintiems dideliais aukščiais, nestandartinėmis erdvėmis, kur reikalingi kitokie baldai ir interjero sprendimai.
Į kokį vartotoją orientuotas naujasis salonas?
Pirmiausia buvo svarbu, kad šie du salonai turėtų visiškai skirtingas tapatybes: „IDN Home“ dominuoja garsūs vardai, o „IDN Loft“ yra urbanistinis, spalvingas ir herojiškas, orientuotas į jaunesnę auditoriją. Čia eksponuojami kiek žemesnės kainos kategorijos produktai, atrinkti naujų, sparčiai kylančių italų įmonių gaminiai. „IDN Loft“ justi daugiau išraiškos laisvės, baldai čia – kaip asmenybės pratęsimas, jos atskleidimas namuose. Smagu, kad pavyko sukurti du visiškai skirtingus salonus su unikaliomis, ryškiomis ekspozicijomis, jaučiame šių dviejų vietų sinergiją.
Kokie vardai vyrauja „IDN Loft“?
Iškart norisi paminėti du virtuvės gamintojus. Pirmasis – tai „Modulnova“, kurio produktai architektūriški, atspindintys lofto idėją. „Modulnova“ žaidžia geometrinėmis formomis, išsiskiria didelių plokštumų baldais. Virtuvė nesmulkinama, todėl ji netampa buitiška. Gamintojas įvaldęs technologijas, leidžiančias daryti itin aukštas, lengvas struktūras, kurias paprasta naudoti: štai virtuvės modelis „Blade“ (liet. „Ašmenys“) pasižymi itin plonomis durelėmis, o gamintojas užtikrina net iki 6 metrų aukščio lentynų su durimis kokybę ir ergonomiškumą. Pasirinkus skirtingas medžiagas, ši virtuvė gali būti labai ekonomiška arba ypač brangi. „Modulnova“ turi gražią melamino ir laminato apdailų kolekciją, ir nors tai – žemiausios kainos kategorija, medžiagos išties fantastiškos. Labai platus piešinių, spalvų, struktūrų bei faktūrų, tinkamų tiek stalviršiams, tiek fasadams, pasirinkimas. Norint prabangesnio produkto, laminatą gali pakeisti akmuo, marmuras, granitas.
Dar vienas virtuvės gamintojas – tai „Meson’s“. „Modulnova“ virtuvė yra loftinė, solidi ir rami, o „Meson’s“ – kiek buitiškesnė; šis gamintojas žaidžia spalvomis, virtuvės dažniausiai yra dvispalvės, bet esama ir trijų ar keturių spalvų. Šią virtuvę galime pagaminti išties nebrangią ir net pasiūlyti klientams įsirengti nuomojamuose butuose.
Greta modernių virtuvių modelių pristatome ir Austrijos įmonės „Bora“ įrangą. Tapome pirmaisiais tiesioginiais šios įmonės atstovais. Ji turi visų egzistuojančių rūšių kaitlenčių: nuo indukcinių, dujinių iki moduliuojamų tarpusavyje, tarp jų įmontuojant gartraukį. Gali būti ir indukcinė kaitlentė su gartraukio skyle viduje, tad gaminant garai ištraukiami čia pat, net nespėję pakilti.
O ką galite pasiūlyti svetainei įrengti?
Svarbiausias svetainės baldas – sofa. Čia knieti išskirti du gamintojus. Pirmasis – „Cierre“. Nors įmonė įkurta 1972 m., anksčiau ji daugiausia užsiėmė odos išdirbimu. Turėdama didelę patirtį ir platų odų pasirinkimą, ji užsitarnavo tokių grandų kaip „Armani Dada“ pasitikėjimą. Prieš ketverius metus „Cierre“ nutarė patys gaminti baldus. Prie kiekvieno savo produkto jie siūlo per 100-ą odos variantų: blizgių, neapdorotu paviršiumi, natūralios, verstos ar labai storos odos. Visos jos itin malonios liesti. Vienas didžiausių gamintojo privalumų – odos priežiūros paslauga: kiekvienas produktas turi kortelę su QR kodu, kurį nuskenavęs mobiliuoju telefonu vartotojas gauna odos valymo instrukcijas. Jei nesinori to daryti pačiam, galima išsikviesti specialistą. Šiais metais gamintojas ruošiasi pristatyti ir audinių kolekciją. Specialistų nuomone, „Cierre“ – tarsi paslėptas perlas, kuris ilgainiui išaugs į garsų vardą turinčią įmonę. Juolab kad į „Cierre“ jau kreipėsi ir „Bottega Veneta“...
Dar vienas įdomus gamintojas – „Amura“. Jo baldų kolekcija nėra didelė, tačiau išraiškinga. Ryškiausi produktai – sofos „Lapis“ ir „Brooklyn“. „Lapis“ dizainą įkvėpė didžiulių apvalių akmenų, kuriais grįstas Romos kelias, forma. Ši sofa įkūnija pirmykščio ir dabartinio pasaulių sandūrą. O štai „Brooklyn“ įkvėpta senų Brodvėjaus kino teatruose naudotų retro kėdžių linijų, perteikiančių stiprų Bruklino charakterį ir sujungiančių modernias medžiagas su 1970-ųjų amerikietiškomis svajonėmis.
„IDN Loft“ salono ekspozicijoje esti ryškių, ekspresyvių objektų, kurie itin traukia akį...
Tai – gamintojo „Elite To Be“ produktai, kurie papildo interjerą drąsiais, ryškiais akcentais. Vienas jų – staliukas „Kobe Round“, kuriame atsiskleidžia grynas gamtos grožis. Staliukai pagaminti iš natūralios tikmedžio šaknies, todėl kiekvienas jų yra unikalus. Salone turime to paties gamintojo metalo širmą „Family“, įspūdingų juodų „Gong“ arba masyvių „Cardo“ vazų. Vienas nuostabiausių šio gamintojo baldų – komoda „Stratos“, dekoruota mozaika, įkvėpta Venecijos bei Graikijos rūmuose naudotų grindinio bei sienų raštų. „Elite To Be“ siūlo grubaus, industrinio dizaino, iš natūralių medžiagų pagamintus objektus, kurių trūkumai tampa privalumais, nes tai daiktai, skirti stipriai asmenybei, siekiančiai išreikšti savo identitetą.
Jaunesnei auditorijai be galo patinka „Mogg“ asortimentas. Šis gamintojas mūsų saloną pristato kaip drąsų, demokratišką, įdomų. Jo dizaino sprendimai ekscentriški ir netikėti: štai drabužių kabykla „Bastaaa“ atrodo lyg sienoje įstrigęs plaktukas, arba kita – „Match“ – tarsi sukryžiuoti apdegę degtukai. Šviestuvas „Ch’air“ – kaip natūralaus dydžio kėdė... Kilimas „Neversaid“ – lyg suglamžytas popieriaus lapas, o ant „Noon“, rodos, krinta lango šešėlis...
Jau šiek tiek užsiminėme apie šviestuvus, jų salone galima išvysti išties įspūdingų.
Salone matote keletą čekų gamintojo „Brokis“ šviestuvų, kurie gali būti pritaikomi ir labai aukštoms patalpoms. Čekijoje jau buvo beveik užmiršta stiklapūtybos tradicija, tačiau vienas investuotojas, įsigijęs stiklo fabriką, nutarė ją atgaivinti. Kartu su bendraminte dizainere Lucie Koldova jie prikėlė stiklapūtybos idėją ir išrutuliojo ją iki labai gražių produktų, apdovanotų už dizainą.
„IDN Loft“ salone pirkėjai ras ir seniai pažįstamų, patikimų italų gamintojų, kaip antai „MDF Italia“, „Sangiacomo“ produkcijos, „Alessi“ aksesuarų...
„MDF Italia“ – tai didysis minimalistas. Jo baldams būdingos plonos linijos, nors nevengia ir sunkių elementų, pvz., gamina stalus, kurių pagrindas betoninis. Bene populiariausios šio gamintojo kolekcijos „Flow“ ir „Flow Slim“ kėdės, kurių pasirinkimas, rodos, begalinis. Labai mėgstamos ir ažūriškos „Random“ lentynos. Mes išskirtiniu laikome stalą „Tense Material“, kuris gali būti net iki 4 metrų ilgio, be tarpinės kojos. Jis gaminamas iš medienos, akmens, metalo, būna 8-ių skirtingų spalvų, išsiskiria lengva forma – tarsi sklendžia ore.
Jau daugelį metų mūsų klientai itin mėgsta „Sangiacomo“ drabužines „Panorama“ ar spintas „Tratto“, nes jos stipriai individualizuotos ir patikimos: gamintojas nesileidžia į kompromisus rinkdamasis mechanizmus ir vidinius priedus – jiems būdinga sava logika, ergonomika, itališka tvarka ir santūrios linijos.
Na, o „Alessi“ interjero akcentai suteiks gyvybės ir išskirtinumo bet kokiam būstui. Laikomės nuomonės, jog derinant modernų minimalistinį stilių su ryškiomis detalėmis, namų interjeras išliks aktualus visada.
Daugiau informacijos: www.idnloft.lt