Nematomomis JUNG technologijomis suteikti gyvenimui daugiau suasmeninto komforto nuo šiol bus dar paprasčiau. Įprasta elektros instaliacija ir telefonas – viskas, ko reikia naujajai skaitmeninei namų infrastruktūrai JUNG HOME. Be interneto „susikalbantys“ komponentai ne tik leis patirti tvaresnį, taupesnį, patogesnį gyvenimą – įgyvendinsite bet kokią interjero idėją ir papuošite namus skoningais „Made in Germany“ dizaino akcentais.
Tokia pati preciziška išvaizda
Vokiškas prekių ženklas JUNG plačiai žinomas kaip profesionalios išmaniųjų namų sistemos KNX gamintojas, visuomet žengiantis koja kojon su dizaino naujovėmis. Nepaisant to, kad ši technologija itin funkcionali ir plačiai pritaikoma, vienodos išvaizdos valdikliai, galintys atstoti kelis įprastus namų valdymo komponentus, padeda išlaikyti harmoningą interjero vaizdą.
Pasak „JUNG Vilnius“ techninio skyriaus vadovo Artūro Kriukovo, ši aukščiausio lygio sistema reikalauja specialaus projektavimo bei diegimo, o tam tikruose objektuose tai ne visada optimalu.
„Taigi rinka ilgai laukė tokios tarpinės alternatyvos kaip JUNG HOME – matoma estetika identiška KNX sistemai, tačiau inžineriniu aspektu skirta paprastesniems objektams. Juk apgalvoto, jaukaus, modernaus dizaino kanonus atliepiančio interjero lūkestis gali būti aktualus ir anksčiau statytuose būstuose“, – akcentuoja ekspertas.
Nusprendus įsirengti naująją išmanesnių namų infrastruktūrą, formų, medžiagų bei spalvų įvairovė suteiks galimybę pasirinkti labiausiai tinkančius ir patinkančius klavišus, kištukinius lizdus bei priedus. Nuo LS klasikos ir 63 ryškiaspalvių versijų iš „Les Couleurs® Le Corbusier“ paletės iki moderniosios A formos produktų ar harmonija alsuojančių CD serijos plastikinių, metalinių, stiklinių gaminių – JUNG modelių įvairovė išties stulbinanti.
Minimalios pastangos diegiant
JUNG HOME įrengimas prilygsta šviesos jungiklio sumontavimui, todėl jam pakanka kvalifikuoto elektriko turimų žinių. Norint sistemą paleisti, valdyti ir atnaujinti, tereikia į išmanųjį telefoną atsisiųsti specialią nemokamą programėlę. Visi elementai, pradedant kištukiniu lizdu su energijos matavimo funkcija, baigiant patalpos termostatu, susieti saugiu „Bluetooth® Mesh“ ryšiu, tad ims veikti iškart.
Toks lengvas įgyvendinimas, pasak „JUNG Vilnius“ atstovo A. Kriukovo, suteikia naudotojui pasirinkimo laisvę, kiek „sumanumo“ vienu ypu integruoti: šimtu procentu, tam tikroje patalpoje ar tik vieną išmanųjį jungiklį arba kištukinį lizdą. Atsižvelgiant į poreikius ar galimybes, sistemą galima palaipsniui plėsti.
Visgi estetiška išvaizda ir paprastu montavimu pasižyminti JUNG HOME būtų bevertė be dar vieno esminio privalumo – funkcionalumo. Ypač turint omenyje išmanumui tenkantį ypatingą vaidmenį, siekiant atliepti augančius tvarios eksploatacijos reikalavimus ir sumažinti išlaidų už energiją ne tik senesniuose būstuose.
„Šiais klausimais naujoji skaitmeninė namų infrastruktūra į pagalbą ateis nustačius šildymo išlaidų taupymo scenarijų ar išjungus visus budėjimo režimu veikiančius elektroninius prietaisus. Išskirtinė jos funkcija – stebėti ir pavienių įrenginių energijos suvartojimą“, – pabrėžia ekspertas.
Tuo tarpu malonesnės kasdienybės akcentais taps automatiškai įsijungiantis rytinis apšvietimas ar nesikeliant nuo sofos užtraukiamos užuolaidos. Jei viso to per mažai, A. Kriukovas rekomenduoja susieti sistemą su virtualiaisiais asistentais „Amazon Alexa“ ir „Google Home“ ar ekosistema „SmartThings“ – namai paklus valdymui balsu ar per nuotolį.
Daugiau informacijos: jung.lt