Prieš gerą dešimtmetį, įrenginėjant būstą, mažai kam kildavo klausimas dėl lubų. Atsakymas buvo aiškus – tinkuojam, glaistom, dažom... Kaip bebūtų, šiuolaikiniam žmogui tokios lubos neišsprendžia daugybės problemų. Konkrečiau – neleidžia įgyvendint įdomesnių lubų sprendimų. Be to išlyginti tokias lubas – ypatingai sunku. Kitas variantas - gipso kartono lubos, po kuriomis galima įrengti visą elektros instaliaciją, jas apšiltinti ar įdiegti garso izoliaciją. Tačiau gipso kartono lubų montavimas yra ilgas ir sudėtingas procesas. Todėl ieškome alternatyvų toliau ir šįkart pristatome Jums įtempiamąsias lubas. Šia tema sutiko mus pakonsultuoti UAB „Baltic House“, ALTEZA įtempiamųjų lubų gamintojo Lietuvoje, vadovas Viačeslav Jankelevič; įgalioto CLIPSO lubų atstovo Lietuvoje - UAB „Contra decor“ projektų vadovas Vilius Tamošaitis ir CLIPSO bei kitų žinomų Europoje PVC lubų gamintojų atstovas UAB „Studios“ vadovas Vitalijus Golubevas.
Trumpai apie istoriją Pasak UAB „Studios“ vadovo Vitalijaus Golubevo, įtempiamųjų lubų atsiradimo istorija prasidėjo Antikos epochoje. Senovės Egipte, Graikije, Romoje žmonės ant lubų ir sienų tvirtindavo gyvūnų kailius, apkaldavo medžiu ar apsiūdavo audiniais, ištapydavo dažais. Šiuolaikiniai įtempiamųjų lubų gamintojai pasirodė VII - ojo dešimtmečio viduryje Švedijoje ir Prancūzijoje. Lubos išpopuliarėjo Vakarų Europoje, o bėgant laikui, ir visame pasaulyje dėl nenuginčijamo pranašumo. UAB „Baltic House“ atstovo teigimu, pirmosios šiuolaikinės įtempiamosios lubos pradėtos gaminti pagal specialią PVC plėvelėje sudedamų plastifikatorių receptūrą. Ši laiko patikrinta medžiaga naudojama ir dabar, tobulesnių gamybinių technologijų dėka užtikrindama dar didesnį ilgaamžiškumą. PVC plėvelė importuojama iš Vokietijos ir Prancūzijos, o įtempiamosios lubos gaminamos Vilniuje. Be PVC plėvelės, kaip medžiagos įtempiamosioms luboms, naudojamas ir polipropileno audinys prisotintas poliuretane. Ši medžiaga pradėta naudoti CLIPSO gamykloje Šveicarijoje 1997 metais. Įgalioto CLIPSO lubų atstovo Lietuvoje UAB „Contra decor“ projektų vadovas Vilius Tamošaitis teigia, kad šveicariška šių lubų kilmė jau savaime yra privalumas, kadangi „šveicariškasis verslo modelis išsiskiria preciziškumu, ekologiškumu, dizainu.
Įtempiamųjų lubų privalumai
Reikėtų ilgai kalbėti, norint išvardinti visus įtempiamųjų lubų privalumus. Pateikiame esminius argumentus, kodėl rekomenduojama rinktis būtent šias lubas. ALTEZA atstovas V. Jankelevič, kaip vieną iš pagrindinių privalumų įvardija įtempiamųjų lubų mobilumą ir protingą kainą. Įtempiamosios lubos, harpūninės sistemos dėka, greitai instaliuojamos, lengvai demontuojamos bei vėl lengvai sumontuojamos. Matinių ir lakuotų plėvelių pasirinkimas labai didelis - apie 150 spalvų ir tekstūrų. Panorėjus pakeisti lubų spalvą, į tą patį profilį tiesiog įmontuojama nauja plėvelė. ALTEZA ir CLIPSO lubų atstovai pabrėžia lubų ilgaamžiškumą. Šioms luboms suteikiama net dešimties metų garantija, nors jos tarnauja kur kas ilgiau. Įtempiamųjų lubų montavimas tetrunka 1 – 2 dienas, per kurias nereikės vargti dėl dulkių, šiukšlių, ar nemalonaus kvapo. Iš PVC plėvelės ir iš polipropileno audinio gaminamos įtempiamosios lubos yra puiki apsaugos priemonė, jei kaimynai iš viršaus netyčia užlieja vandeniu. Neįtikėtina, tačiau 1 kv. m tokių lubų atlaiko net 100l vandens. Turbūt nesunku įsivaizduoti, kokia žala būtų padaryta tokiam kiekiui vandens patekus į jūsų svetainę... Įtempiamosios lubos - patogiausias būdas paslėpti elektros instaliacijai, vėdinimo sistemoms, signalizacijos tinklams. Kalbant apie įvairias įtempiamų lubų konfigūracijas, CLIPSO atstovai pabrėžia, jog lubas galima pritaikyti įnoringiausiems poreikiams, jas meniškai dekoruojant arba naudojant plačiaformatę spaudą atspausdinti kliento pageidaujamą atvaizdą.
Bus daugiau Be abejo dar liko daug neatsakytų klausimų apie įtempiamąsias lubas. Dar neįvardinome įvairių dekoravimo galimybių, neaptarėme pritaikymo įvairioms patalpoms būdų, dar nepateikėme visų privalumų teikiamų šių lubų. Todėl kitame numeryje tęsime įtempiamųjų lubų temą. |