Interjero autorė: Deimantė Uleckytė
Nuotraukos: Beno Šileikos
Tekstas: Gytautės Ivanauskaitės

Pagrindinė šio projekto ašis – laiptai. Visame name nebuvo jokių laikančiųjų sienų, tad jie tapo pagrindine, nekeičiama baze. Aplink šią ašį buvo kuriamas visas interjero dizaino konceptas. Dekoras, einantis ratu aplink laiptus, tarsi prasideda vieno lygio plokštumoje, pereina į tašelius, o tarp jų įsimaišo dekoratyvinės samanos. Šiam projektui papildomo unikalumo suteikia tai, kad pirmame aukšte visas erdves galima apeiti ratu. Sukimasis ratu, begalybės idėja tapo interjero projekto pagrindine ašimi.

Antrajame namo aukšte judėjimas ratu dingsta, patalpos išskirstytos pagal šeimininkų poreikius. Kadangi namai įsikūrę netoli miško, tvenkinio, geomorfologinio draustinio, norėjosi, kad gyventojai net ir leisdami laiką namuose nepamirštų, jog yra arti gamtos. Taip atsirado josios motyvas – samanų siena. Ją prižiūrėti itin paprasta: nereikia laistyti nei purkšti, tik svarbu saugoti nuo tiesioginių šviesos spindulių. Dizainerė Deimantė Uleckytė atskleidžia, kad tai nebuvo sudėtingas projektas, nes dirbo su itin kompetentingais baldininkais. Jie sugebėjo be vargo integruoti samanas į apdailą. 

Jos buvo sudėtos ant tvirto pagrindo ir pakabintos tarsi paveikslas. Na, o ateityje esant poreikiui jas nebūtų sudėtinga pakeisti kita norima apdaila.

Projekto įgyvendinimui buvo pasirinktos medžio motyvo baldinės medžiagos, šalia kurių derintas akmens ir betono motyvas. Užsakovo poreikis buvo sukurti namus, kuriuose jaustųsi daug gamtos motyvo, visgi namų lokacija padiktuoja savas taisykles – arti gamtos. Namų norėjosi jaukių, todėl kaip pagrindinė medžiaga buvo pasirinktas medis, jį naudojom tiek grindims, tiek sienoms. Visi kiti deriniai buvo tik kaip papildymas išlaikyti balansą, naudojant tiek daug medžio motyvo namuose. 

Vonios kambariuose dominuoja akmens motyva primenančios terazzo akmenuko plytelės atsikartoja ir virtuvės stalviršio kompakte. Iš viso namuose yra net trys vonios kambariai: vienas  –  pirmame aukšte šalia įėjimo, antras – tėvų miegamajame, o koridoriumi patenkama į vaikams skirtą sanitarinį mazgą.

Dizainerė žinojo, kad klientė trokšta ypatingo jaukumo, tad savo vietą svetainėje atrado vaikams nekenksmingas garų židinukas. Daiktų susidėjimo vietos irgi buvo kruopščiai apgalvotos, pavyzdžiui, hole įrengtas ir paslėptas ūkinis sandėliukas, lauko drabužiams – spinta su veidrodžiu prie pat įėjimo. Antra drabužių spinta pirmame aukšte įrengta šalia susijungimo su virtuve. Sandėliukas pasislėpęs po laiptais. Jis sujungtas ta pačia baldine plokšte, kad įsilietų  į bendrą kontekstą.

Apšvietimas suplanuotas apsisukimo aplink pagrindinę namų ašį – laiptus – principu. Šviesos taškų projekte nemažai – pagrindiniai suleisti lubose. Dekoratyvinis-akcentinis apšvietimas puošia valgomojo erdvę. Pasirinktas šviestuvas su natūralaus marmuro burbuliukais, norint suteikti papildomo gamtiškumo, spalvos taip pat žemiškos. Burbuliukų formos atsikartoja ir tėvų miegamojo veidrodžio apšvietime. Foninis apšvietimas integruotas svetainės lentynose. Vakare įsijungiant židinuką, foninį šviesos srautą, papildomo net ir nebereikia – sukuriama rami ir jauki atmosfera. Vakare apšviečiamos ir samanos, taip jos išryškėja ir atrodo lyg meninė instaliacija.