Gamybinių patalpų, sandėlių interjeras yra toks pat svarbus, kaip ir kitų funkcinių erdvių. O jei atsižvelgtume į aplinkybę, kad tai vietos, kur žmonės dirba fizinį darbą – tai įrangos, baldų bei jų išdėstymo kokybė yra dar svarbesnė.
Medikų teigimu, dažna daugelio ligų priežastis yra įtampa ir nuovargis. Todėl darbo vietos, ir ypač tos, kuriose vyrauja fizinis darbas, turėtų būti įrengtos ypač atsakingai: apgalvoti darbo procesai, galimi neigiami žmogaus sveikatai veiksniai, pasirenkami ergonominiai baldai ir įranga, tausojanti žmonių jėgas, palaikanti gerą fizinę būseną. Ergonomika, arba žmogaus sąveika su aplinka, gamybos patalpose yra ypač svarbi.
Švedų kompanija „AJ produktai“ gamybos įmonėms kuria ir gamina patvarią darbo efektyvumą ir produktyvumą didinančią įrangą, pramonės baldus ir jų priedus. Išskirtinis šių gaminių bruožas – ergonomiškumas. Kiekvienas turi kokią nors sumanią savybę, kuri arba palengvina darbą, arba suteikia komforto.
Investicija, didinanti darbo našumą
Pasak įmonės padalinio Lietuvoje generalinės direktorės Eglės Gasiūnienės, investicija į ergonomišką gamybos įrangą bei baldus iš tiesų yra investicija į didesnį darbo našumą bei gamybos efektyvumą. „Kalbant apie išlaidas gamybos patalpų, sandėlių įrengimui tinka sena gera lietuviška patarlė – „Šykštus moka du kartus“. Vienas svarbiausių įvairių pramonės šakų verslo resursų yra žmonės. Nuo jų fizinės ir psichologinės savijautos priklauso veiklos rezultatai ir galiausiai – pelnas. Bet kuris vadovas pritartų, kad dėl darbuotojų ligų, nedarbingumo, sveikatos problemų kaupiasi papildomas galvos skausmas, sunkiau vykdyti įsipareigojimus klientams, nukenčia darbo rezultatai ir galiausiai sutaupyti pinigai generuoja ne pelną, bet nenumatytas papildomas išlaidas arba negautas pajamas“, – dėstė E. Gasiūnienė. Moderniai, ergonomiškai įrengta darbo vieta yra ir papildomas argumentas, padedantis įtikinti kvalifikuotus darbininkus rinktis būtent tą darbą, nes, kaip žinia, Lietuvos gamybos įmonėse darbo jėgos trūkumas juntamas jau seniai ir jis didėja.
Apgalvotas įrengimas reikalauja profesionalumo
Ar įsirengiant gamybos cechus, dirbtuves, sandėlius, logistikos centrus gali pravesti interjero dizainerio paslaugos? „Žinoma, taip, – nedvejodama atsakė E. Gasiūnienė. – Tik yra viena sąlyga. Tam reikalinga speciali kvalifikacija ir patirtis. Iš vienos pusės šis specialistas turi gerai išmanyti rinkoje esančių pramonės įmonių patalpoms skirtų produktų, įrangos ir baldų asortimentą, iš kitos – įsigilinti į konkretaus užsakovo poreikius, susipažinti su gamybos specifika, procesais. Nes esminis dalykas, ko iš gero konsultanto reikia užsakovui – tai ne tik pačiam žinomų problemų sprendimo būdų, bet keblių situacijų, kurios gali atsirasti ateityje numatymo ir patarimo, kaip jas paversti eiliniu apgalvotu darbo procesu“.
„AJ produktai“ nuo pat įsikūrimo specializuojasi darbui skirtų baldų gamyboje, o gamybos patalpoms, sandėliams skirti produktai sudaro reikšmingą jos asortimento dalį. Kurdami baldus kompanijos inžinieriai konsultuojasi ir su verslų vadovais, ir su eiliniais darbininkais, norėdami atrasti tas problemiškas situacijas, kurias galėtų palengvinti. Dėl to sprendimai yra praktiški, paremti realia patirtimi.
Tikisi išvysti tarp konkursams teikiamų projektų
Kompanijos padalinys Lietuvoje ne tik prekiauja, bet ir teikia gamybos patalpų įrengimo konsultacijas, ruošia projektus, dokumentaciją. Norint sumaniai pasinaudoti ergonominiais gamintojo sumanymais, neužtenka žinoti vieną ar kitą produktą, įrenginį ar baldą. Reikia žinoti sudėtinių dalių visumą ir kaip jas derinti tarpusavyje. Juolab, kad tie patys gamybai skirti baldai gali būti komplektuojami iš daugybės sudėtinių dalių, kurių kiekviena atlieka kažkokią ergonominę funkciją, dėl kurios darbą atlikti yra lengviau ir patogiau. Pavyzdžiui sandėlio paletinis stelažas gali būti surinktas beveik iš pusšimčio detalių ir priedų.
„Gamybos patalpų įrangos ir baldų pritaikymas – tai atskiras projektas, kuris apima ne tik erdvių planavimą. Ko gero erdvių planavimas, estetika yra lengvesnioji projekto dalis. Komplektavimas, kaštų skaičiavimas ir dokumentacijos rengimas reikalauja specifinių žinių ir kruopštumo. Labai dažnai šį darbą klientai patiki mūsų specialistams, bet interjero dizaineriams tai irgi gali būti labai įdomi, kūrybiška sritis. Labai laukiu, kada gamybos patalpų interjerai Lietuvoje pateks į dizaino konkursų akiratį. Tikiu, kad architektai, interjero dizaineriai galėtų įsisukti į šią sritį kaip šviežio oro gūsis, įnešdami kūrybišką, naują požiūrį. Galų gale juk viskas dėl to paties tikslo – kad dribdami fizinį darbą žmonės be reikalo nevargtų, tausotų sveikatą ir būtų laimingi“, – kalbėjo E. Gasiūnienė.