Atgaivinti seną sodybą – įdomus, jaudinantis, tačiau kartu nemažai iššūkių reikalaujantis darbas. Kaimo sodybos įprastai žavi savo istorija, unikaliu dizainu bei ramybe. Nors naujai įrengti seną pastatą yra nelengva užduotis, tačiau turėdami aiškią viziją ir planą, sodybą paversite jaukia ir malonia erdve, kurioje kursite gražius prisiminimus su šeima, draugais. Kad šis procesas jums būtų lengvesnis, straipsnyje pateikiame keletą patarimų jūsų senos sodybos atnaujinimui.
Išorės ir vidaus apdaila
Seną sodybą gali reikėti atnaujinti iš pagrindų. Jeigu sunku tilpti į numatytas finansų ribas, pradėkite tik nuo pačių svarbiausių darbų.
Akcentuojame pagrindinius aspektus, kurie padės nepasimesti darbų gausoje:
● pakeiskite senus langus į kokybiškus plastikinius ar medinius, būtinai su aukštomis izoliacinėmis savybėmis;
● atnaujinkite duris į saugesnes ir tvirtesnes;
● tinkamai apšiltinkite namą;
● atnaujinkite namo stogą arba atlikite reikiamus stogo remonto darbus;
● investuokite į kokybiškas grindis, laiptus bei jaukų namų apšvietimą;
● pasvarstykite apie namo fasado atnaujinimą pagal norimą dizainą ir medžiagas;
● atlikite sienų, lubų apdailos darbus;
● įsirenkite naują arba atnaujinkite esamą terasą.
Žinoma, išorės ir vidaus apdailos darbų kokybė priklausys nuo profesionalių ir savo sritį išmanančių meistrų, kuriais galėsite pasitikėti. Tad skirkite pakankamai laiko kompetentingų specialistų paieškai.
Svarbiausia – patogumai
Senoje kaimo sodyboje gali nebūti mums mieste savaime suprantamų patogumų. Tokiu atveju, gali tekti atlikti reikiamus santechnikos darbus, naujai išvedžioti elektros instaliaciją. Kaimo sodybai, kur nėra galimybės prisijungti prie centralizuotos nuotekų sistemos, svarbus nuotekų valymo įrengimas, vandens tiekimui – efektyvus vandens siurblys. Taip pat verta pagalvoti apie kondicionieriaus įsigijimą ir pasirinkti tinkamiausią namų ir vandens šildymo būdą.
Vienas svarbiausių momentų – pasirūpinimas tinkamu nuotekų valymu (nuotr. Feliksnavis)
Interjero sprendimai
Kurkite jaukią, šiltą atmosferą savo svajonių sodyboje. Verta rinktis kantri, provanso ar vintažinio stiliaus interjerą – svarbu, kad interjeras būtų bendro paveikslo tęsinys. Jeigu mėgstate minimalizmą – pritaikykite skandinaviško stiliaus interjero elementus. Rekomenduojama naudoti natūralias medžiagas, tokias kaip medis, natūralus akmuo, tikros plytos, o tekstilėje – liną, medvilnę, odą ar vilną. Sodybai rinkitės patogius, praktiškus ir funkcionalius baldus, kurie nereikalautų daug priežiūros.
Jei norisi kurti ramybės oazę, namo erdvėse rinkitės ramius, žemės tonų atspalvius ir juos derinkite su šviesiomis, pastelinėmis spalvomis. Taip kursite vientisumą ir harmoniją. Visumą užpildykite jaukumą kuriančiomis namų interjero detalėmis: žvakėmis, gėlėmis, nuotraukomis, sienų dekoracijomis, pagalvėlėmis, kilimais.
Taip pat nepamirškite skirti dėmesio ir namų aplinkai. Atnaujinkite sodybos aplinką su žaviais ir stilingais gėlynais, jūsų mėgstamais vaismedžiais ar uogų krūmais. Mėgstate šiek tiek daržininkauti? Pakeliamos lysvės bus ne tik patogus, bet ir estetiškas sprendimas.
Tikime, jog šie patarimai padės jums seną sodybą paversti jaukia, patogia ir stilinga vieta šeimai, į kurią noriai sugrįšite pailsėti nuo rutinos bei darbų. Jeigu reikia patarimų sodybos įrengimo klausimais, nedvejokite ir kreipkitės į specialistus, kurie jums mielai padės.