Vonios kambario įrengime dalyvauja ne vienas ir ne du specialistai. Svarbu žinoti, kas atsakingas už darbų kokybę kiekviename etape, apsibrėžti jų ribas. Nes galutinis rezultatas yra visų darbo vaisius.


Gerai, kai viskas veikia ir gražiai atrodo. Tačiau kai kažkas gaunasi ne taip, kaip tikėjomės, kaltą surasti sunku. Privačiuose namuose ar butuose šeimininkams dažniausiai tenka susitaikyti su netobulu vaizdu, arba dar skirti pinigų klaidų, kurių galėjo ir nebūti, taisymui.

Unitazo ar pisuaro vandens nuleidimo mygtukas – maža, tačiau svarbi detalė interjere. Vokiečių gamintojo TECE asortimente jų pasirinkimas yra didžiulis, interjero dizaineriai ir architektai gali nesunkiai priderinti spalvą, medžiagą, formą, kad mygtukas ne tik atliktų funkciją, bet ir taptų estetišku vonios kambario dizaino elementu.

Techniškai tobulos ir savo forma žavios yra į sieną įleidžiamos TECEloop, TECElux Mini ir TECEsquare stiklo plokštelės. Konstruktoriai jas sukūrė taip, kad teisingai montuojant jos priglunda prie sienos lygiai su apdailos plytelėmis, sudarydamos ramų, vientisą vaizdą. Aukštos kokybės stiklo paviršius elegantiškai įsilieja į vonios kambario dizainą.Tam yra naudojamas specialus reguliuojamas integruoto montavimo rėmelis. Jo gylis sienų dangose gali būti reguliuojamas nuo 5 iki 18 mm, o panaudojus prijungimo rinkinį - iki 36 mm. Skirtingos rėmelio spalvos individualiai derinamos prie nuleidimo plokštelės arba sienos spalvos.


Montuojant mygtukus neretai nė vienas iš meistrų tiksliai nežino, kaip teisingai juos sudėti, kuriame etape įdėti rėmelį. Santechnikas sujungia vandentiekį, nuotekas, pastato rėmą, ant kurio kabinsis unitazas ar pisuaras, ir tuo jo darbas tarsi baigėsi. Kitas meistras visa tai paslepia po gipso kartono plokštėmis ir toliau darbus perduoda tam, kuris klijuos plyteles. Galutinai užbaigti savo dalies – sukabinti prietaisus ir sudėti mygtukus sugrįžęs santechnikas ploštelės lygiai su siena nebegalės įmontuoti, jei savo laiku nebuvo įdėtas integravimo rėmelis. Jis dedamas ant gipso kartono, dar prieš klijuojant plyteles.



TECE meistrai pastebi, kad dažnai šeimininkai nustemba radę kur nors ant vonios palangės padėtą rėmelį, kurio niekas taip ir nepanaudojo, nors jis visą laiką buvo po ranka... Taigi rėmeliu, kad jis būtų laiku įdėtas į sieną, turėtų pasirūpinti tas, kuris deda gipso kartoną. Tiesa, stiklo plokštelę galima įmontuoti ir be jo, tačiau ji liks išsikišusi per stiklo storį ant sienos paviršiaus. Preciziškai apgalvota konstrukcija liks neįgyvendinta.


Plytelių klijavimo meistrui tenka irgi nemenka atsakomybė už gražų, estetišką vaizdą. Toje vietoje, kur bus dedamas mygtukas, sienų plyteles jis turi išpjauti tiksliai pagal integruojamo rėmelio dydį. Akmens masės plyteles lygiai atpjauti yra lengviau. Keramines, kurios yra kietesnės ir trapesnės, reikėtų pjauti su specialia įranga – deimantiniais diskeliais, lėtai, su vandeniu. Deja, ne visi meistrai turi tokią įrangą. Kitaip pjaunamų keraminių plytelių kraštai trupa, lieka nelygūs. TECE turi sprendimą ir šiam atvejui, tik jis šeimininkui kainuoja papildomai. Reikėtų pirkti ir dėti specialų metalinį rėmelį, kuris uždengia negražią pjovimo siūlę.

Specialistai pataria sienoms, kuriose bus montuojami vandens nuleidimo plokštelės, rinktis lygaus paviršiaus plyteles, nes jos priglunda lygiai ir gražiai.

www.tece.lt