Tekstą parengė Gytautė Ivanauskaitė
Nuotraukos gamintojo
Virtuvės dizaino, salų su įmontuota buitine technika pavyzdžių šiandieną yra apstu. Norint pasirinkti geriausią variantą kokybės ir kainos atžvilgiu bei su dizainerio pagalba sukurti savo poreikius atitinkančią erdvę, patartina susipažinti ir su techninėmis galimybėmis. Per pokalbį su Kaune įsikūrusio salono „Technoarka“ specialistu Rimu Vaičiuliu nagrinėjome kaitlenčių su įmontuotu gartraukiu integraciją virtuvėse – su kokiais iššūkiais, mitais susiduria pirkėjas, ir atvirkščiai – kaip šis pasirinkimas nustebina net skeptiškiausią vartotoją.
Rimai, kokias virtuvės buitinių prietaisų tendencijas pastebite pastaruoju metu?
Na, lubose montuojami gartraukiai po truputį išeina iš mados. Daugėja namų, kuriuose bendras virtuvės plotas siekia iki 60 m², arba lubos siekia iki 6 metrų. Natūralu, kad techninis buitinių prietaisų montavimas pasunkėja. Taip pat išpopuliarėję „du viename“ prietaisų variantai. Dabar daug paprasčiau į salas integruoti tokį gaminį su filtrais, nei ardyti grindis ar kelis metrus nuleisti gartraukį nuo lubų.
Tad geriau rinktis kaitlentę su įmontuotu gartraukiu?
Žymiai paprasčiau gartraukį leisti ne iš lubų ar gręžti dideles ventiliacines angas, o integruoti vieną prietaisą su filtrais. „Du viename“ kaitlentė nuo žemo puodo ar keptuvės puikiai surenka garus, bet kai prietaisas turi veikti prieš fiziką, t. y. surinkti didesnį garų kiekį, pravartu verdant ar kepant maistą pridengti dangčiu ir nukreipti garo srautą. Pavyzdžiui, gamintojas NOVY turi modelį PANORAMA su išlendančia dalimi, kuri garą visiškai surenka susidarymo lygyje. Dar vienas šio modelio privalumas – gartraukis jau įmontuotas į kaitlentę, tad papildomai neužima vietos. Taigi, nebereikia dar vieno įrenginio šalia ar viršuje.
Kas padeda išsirinkti tinkamiausią prietaisą, į ką dar labiau reikėtų kreipti dėmesį?
Mes (juokiasi). Atvirai kalbant, nebandome galutiniam vartotojui įkišti brangiausio gaminio. Pirmiausia išsiaiškiname prietaiso montavimo vietą. Jeigu virš kaitlentės numatyta spintelė paprastam gartraukiui, siūlome paprasčiausią nebrangų variantą. Jei stalviršis numatytas prie lango, saloje arba erdvėje su labai aukštomis lubomis, bandome parinkti prietaisą, išsprendžiantį montavimo sudėtingumo klausimą. Dar vienas modelio PANORAMA pliusas – jis tinkamas montuoti į standartinį (60 cm) stalviršį. Taip nereikia gilinti stalviršio ar griauti sienos.
O ar susiduriate su klientais, turinčiais tam tikrų nusistatymų, įsitvėrusių senų mitų?
Faktas. Pagrindinis mitas, esą prietaisas neveikia, netraukia garo, todėl turime parodomąją virtuvę, demonstruojame, iki kokio lygio yra surenkami garai. Jeigu žmogui rezultatas netinka, siūlome modelį PANORAMA, nes jis vienintelis rinkoje turi downdraft tipo slankiąją sistemą su trimis garų surinkimo lygiais, siekiančiais iki 30 cm aukščio. Net gaminant atvirame puode, garai bus efektyviai surenkami, lyg gartraukis stovėtų virš kaitlentės. Dar įsišaknijusi nuomonė, jog angliniai filtrai labai prastai valo orą. Žmonės, jau pasidarę namo sandarumo testus, vis dar linkę gręžioti skyles ir viską mesti į lauką (kas yra energetiškai neefektyvu).
Modelyje PANORAMA įrengti ilgaamžiai regeneruojamieji angliniai filtrai. Juos rekomenduojame keisti po trejų metų. Į grindjuostę dedama dėžė su dviejų tankių kasetėmis. Pakeisti ar išimti šiuos filtrus nėra sudėtinga, užtenka paspausti vieną mygtuką. Paties prietaiso montavimas yra specifinis. Dar norėčiau pabrėžti, kad iš visų tokio tipo įrenginių šis modelis užima mažiausiai vietos balde. Jis turi labai ploną korpusą ir motorą su dviem turbinomis, tad balde, kuriame integruojama kaitlentė, lieka vietos įrengti viso gylio stalčius be jokių išpjaustymų.
Viena iš baimių yra, kad tokio tipo įtaisas suges į jį patekus didesniam kiekiui skysčio – o kaip yra su PANORAMA?
NOVY turi trijų lygių apsaugą nuo skysčio nutekėjimo: t. y. guminė tarpinė, kuri saugo nuo pratekėjimo, pirminės skysčio surinkimo talpos (kurias ištuštinant nereikia išimti baldo stalčių) ir antrinės talpos prietaiso apačioje. Jei net ši sistema neapsaugos, gamintojas pataria užsirašyti į maisto gaminimo kursus (šypsosi).
Ar sulaukiate klientų atsiliepimų apie šį gaminį?
Pas mus geriausias atgalinis ryšys – jokio ryšio (juokiasi). Dažniausiai klientas kreipiasi, jeigu kažkas neveikia, genda. Iki šios dienos yra parduota daugybė NOVY gaminių, bet nusiskundimų nesulaukėme. Taigi manau, kad tai itin gerai veikianti kaitlentė su integruotu gartraukiu.
Pastebėjau, kad NOVY gaminiai yra ir labai stilingo dizaino.
Taip. Atkreipiau dėmesį, jog Lietuvos žmonės mėgsta susipirkti vieno gamintojo buitinę techniką. Klientai dažnai teiraujasi, ar NOVY turi orkaičių ar šaldytuvų linijas. Pagrindinis gamintojo NOVY šūkis – mūsų virtuvėje turi nesigirdėti ir nesimatyti. Sutikime, kad virtuvėje dažniausiai nervina sklindantys garsai ir ruošiamo maisto kvapai... Taigi kvapo problemą NOVY išsprendžia įtaisydamas filtrus. O modelyje PANORAMA iš kaitlentės išlendanti garų surinkimo detalė yra minimalistinio dizaino, iš persišviečiančio stiklo. Iki galo nusileidusi gartraukio dalis susilieja su stalviršiu ir visai neišsikiša. Prietaiso valdymas, iki jo neįjungiame, vizualiai neregimas. Išlikęs tik mažas gamintojo pavadinimas, nebadantis akių ir leidžiantis laisvai derinti su buitinę techniką su kitų gamintojų prietaisais.
Dažniausiai į jus kreipiasi galutinis vartotojas ar dizaineris, architektas?
Bendraujame su daugybe dizainerių, bet dažniausiai kreipiasi galutinis vartotojas. Specialistai neretai tiesiogiai siunčia užsakovus pas mus, kad galėtume pakonsultuoti dėl techninių specifikacijų. Paprastai žmogus atsineša dizainerio sukurtą vizualizaciją. Pagal ją stengiamės sudėlioti buitinę techniką. Duodame techninius brėžinius, tad klientas su jais ir vizija keliauja pas baldininką-konstruktorių, kuris projektuoja ir gamina korpusinius baldus.
O kokie PANORAMOS ir kito – ONE Pro modelio panašumai ar skirtumai?
ONE Pro modelis turi išlendančią garų surinkimo dalį, montuojamą kaitlentės viduryje. Tai leidžia surinkti garus iš abiejų pusių. O PANORAMA, be jau minėtos ištraukimo dalies vietos, fiksuojasi trijuose aukščiuose: 30, 20 ir 10 cm. Ar aš kepu, ar verdu mažame katiliuke, ar dideliame puode, galiu nustatyti aukštį, leidžiantį efektyviausiai surinkti susidarančius garus, o riebalų filtrai surenka susidariusius nešvarumus. Tai ir ergonomiškas sprendimas. Išjungus gartraukį, abiejuose modeliuose jis visiškai įsitraukia į kaitlentę spustelėjus vos vieną mygtuką. Vienu mygtuko paspaudimu galima reguliuoti ir norimą garų surinkimo aukštį. Žinoma, reguliuoti galima ir garų surinkimo galią – nuo 1 iki 8 lygių. Grįždamas prie modelio PANORAMA, norėčiau sukonkretinti, kad tai vienintelis „du viename“ downdraft tipo prietaisas, telpantis į standartinio gylio stalviršį. Jis optimaliai surenka garus ir užima mažiausiai vietos balde.
Gartraukio dalies korpusas stiklinis (lengvai valomas), kaitlentę sudaro keturios gaminimo zonos, atitinkančios visus saugumo parametrus. Ne paskutinę vietą apsisprendžiant užima ir ilgesnė nei įprastai (5 metų) garantija. Pastebime, kad klientai, išvydę šį modelį gyvai ir susipažinę su jo funkcionalumu bei integracija, nedvejodami apsisprendžia pradėti gaminti kartu su NOVY.
Daugiau informacijos technoarka.lt
Apsilankyti ir pasikalbėti apie gaminius su Rimu Vaičiuliu galite salone „Technoarka“, Chemijos g. 19, Kaune
Daugiau nuotraukų: