Išsamiau susipažinę su kamščiu suprasime, kodėl verta rinktis kamštines grindis ar sienas.
Kamštis atsparus stipriems mechaniniams pažeidimams
Sugebėjimas atsiminti savo pirminę fizinę būseną – labai reta natūralių medžiagų savybė. Dėl šios unikalios savybės medžiaga yra atspari patiems stipriausiems mechaniniams pažeidimams: įpjovimui, įbrėžimui, kirtimui, dūrimui. Po bet kurio pažeidimo kamštyje dažniausiai nelieka žymių arba jos atrodo natūraliai – lyg rašto dalis. Moteriški kulniukai, ant paviršiaus nukritę sunkūs daiktai, gyvūnų nagai, vaikų žaislų detalės – patys didžiausi medžio grindų priešai. Tuo tarpu kamštis jiems yra atsparus, todėl dažniausiai yra klojamas pačiose agresyviausiose vietose. Jeigu šia danga bus išklijuota koridoriaus siena, net ir sunkaus lagamino paliktos žymės nebus baisios. Kamštinės sienos dažnai naudojamos kaip informacinės lentos ant kurių patogu palikti prismeigtus laiškus, o išėmus smeigtuką, nelieka jokios žymės. Taip atsitinka dėl korėtos žievės struktūros, kuri be elastingumo dar suteikia medžiagai ypatingai mažą santykinę masę. Dėl to būtent ši žievė naudojama vyno kamščių gamyboje. Geras vyno kamštis kainuoja vieną eurą, tad ir kamštinės apdailos medžiagos, kaip ir geras vynas, nėra pigios.
Šiltas sprendimas vaiko kambariui
Ypatinga kamščio savybė – didelė šilumos varža. Neveltui povandeniniuose laivuose naudojamas būtent kamštis. Tai ugniai atspari, sunkiai deganti medžiaga. Vaikų kambariuose, kur mūsų atžalos daug laiko praleidžia žaisdami ant žemės, grindys turėtų būti šiltos ir lengvai valomos. Kelių milimetrų storio kamštinės plytelės idealiai tinka mažylio kambariui. Ir nereikia grindų papildomai apšildyti. Tereikia kokybiškai paruošti pagrindą ir priklijuoti šias plyteles.
Natūrali kamštinė danga gali turėti keletą skirtingų raštų, kurie priklauso nuo naudojamos žievės sluoksnių ir žaliavos supjaustymo būdo. Įprastas raštas ir šiltai rusvas atspalvis – lengvai atpažįstamas ir atrodo originaliai.
Kamštinės dangos paviršius saugo nuo mikrobų
Pastaruoju metu vis daugiau žmonių serga įvairiomis alerginėmis ligomis. Jas dažnai sukelia neteisingai pasirinktos statybinės ir apdailos medžiagos. Natūrali vilna ar kita panaši ant grindų paklota danga gali būti pastovus alergenų šaltinis jūsų namuose, o taip pat nesiliaujančių priepuolių ar ligos paūmėjimų priežastis. Svarbu žinoti, kad buitines dulkes ir nematomas jų daleles galima kokybiškai nuvalyti tik drėgnu būdu. Visi kiti būdai – tik imitacija ir savęs apgaudinėjimas. Lygus kamštinės dangos paviršius neleidžia kauptis dulkėms ar veistis sveikatai pavojingai mikrofaunai. Paviršiai padengiami specialiomis medžiagomis – vašku arba laku, kurios neleidžia į kamštį įsigerti purvui bei veistis mikrobams.
Kamštis gerina garso izoliaciją
Kamštis žinomas kaip puiki garso izoliacinė medžiaga. Jis praktiškai neatspindi garso bangų. Apklijavus kamščiu gipso kartono sieną, izoliacija pagerėja net kelis kartus. Svarbu kad tarp pertvaros ir sienos butų įrengta tarpinė, kuriai taip pat tinka kamštinė medžiaga. O po plaukiojančiomis grindimis paklojus kamščio paklotą, batų kulniukų kaukšėjimo garsas sumažėja dvigubai.
Kamštinės dangos savybės tikrai unikalios. Pasirinkę šią dangos rūšį - gyvensite šiltai, švariai ir tyliai.
Tekstas: Vytautas Gurevičius