Vilniuje, Gedimino prospekte, įsikūrusioje „Thibault Van Renne“ kilimų dizaino studijoje eksponuojami meno kūrinio statuso verti išskirtiniai rankų darbo kilimai, raštų sudėtingumu nenusileidžiantys paveikslams. Vienetiniai interjero akcentai prilygsta meno objektams, investicijai, kurią galima perduoti iš kartos į kartą.

Skrupulingas dėmesys detalėms, neregėti spalvų ir ornamentų deriniai, aukščiausio lygio meistrystė, ilgaamžių tradicijų ir rytdienos inovacijų dermė, aistra menui ir dizainui – taip galima apibūdinti „Thibault Van Renne“ dirbinius.

„Thibault Van Renne“ kilimai surišti iš geriausios Indijos Bikanerio regione auginamos vilnos ir Pietų Indijoje specialiai šiai bendrovei gaminamo šilko. Visame šių kūrinių gamybos procese (kuris oficialiai atitinka ekologinės gamybos reikalavimus), vyrauja rankų darbas. Kruopščiai atrinkus vilną, ji rankomis karšiama: išvaloma, išpainiojama, sumaišoma, siekiant gauti tolygų, natūralaus atspalvio vilnonį siūlą. Dėl to, kad rankomis verptų siūlų storis natūraliai nevienodas, juos dažant storesnėse verpalų vietose dažų sugeriama daugiau: tad net ir vienspalvis kilimas niekada nebūna tolygios spalvos. Keletas rišėjų vienas šalia kito triūsia mažiausiai kelis mėnesius (nuo pusės iki dvejų metų, priklausomai nuo gaminio dydžio ir dizaino sudėtingumo), rišdami mazgą po mazgo, kol įkūnija sumanytą dizainą. Vėliau kilimas plaunamas, kad taptų elastingesnis ir įgautų žvilgesio. Išdžiovinto kilimo plaukas sutrumpinamas iki reikiamo ilgio. Po to gaminys ant specialių medinių ar metalinių rėmų tempiamas keletą dienų, kad taptų lygus ir tiesus.

„Thibault Van Renne“ kilimų dizaino studijoje Vilniuje galima išvysti bemaž visų 30 kolekcijų gaminius. „Grunge“ vyrauja apgriuvusios sienos vaizdą primenančio rašto dizainas. „Autumn“ ornamentika įkvėpta rudenį krintančių ir išsibarsčiusių lapų reginio. „Mosaic“ – tarsi pasivaikščiojimas ant senovės Romos mozaikinių grindų. Ancient linijoje eksperimentuojama su klasikiniais persiškų kilimų raštais, netikėtais spalvų deriniais, siekiant sukurti prabangų vintažo įvaizdį. Sendinimo efektas išgaunamas kilimą apdorojant smėlio srove: tai itin sudėtinga technologija, nes dėl menkiausio neatsargumo per sekundę galima sugadinti daugiau nei pusę metų kurtą gaminį. Abstracts kolekcijoje varijuoja modernus spalvų ir abstrakčių ornamentų žaismas. Paskutinis šios kolekcijos kilimų kūrimo etapas – iškarpymas rankomis, norint dirbiniui suteikti optinį trimatį efektą. Artline linijos gamybos unikalumą slepia oksidacijos procesas, kurio metu išdeginama vilna ir paliekami tik unikalūs reljefiški šilko elementai, taip pat sukuriantys trimačio kilimo efektą. Tarp Vilniuje eksponuojamų darbų yra ir pasaulinė inovacija – Golden Legends linijos kilimas su įaustais aukso siūlais.

Dėl meno kūriniui prilygstančios vertės ir patrauklaus, į erdvę harmoningai įsiliejančio dizaino „Thibault Van Renne“ kilimai puošia rafinuotus interjerus visame pasaulyje: pradedant Europos karalių rūmais ir baigiant ištaigingais apartamentais Tolimuosiuose Rytuose.

Daugiau informacijos thibaultvanrenne.com/lt

Žurnalas „Centras“