Artėjant šaltajam metų sezonui vis daugiau laiko praleidžiame namuose: pasisėdėjimus lauko terasose vis dažniau iškeičiame į romantišką vakarienę namuose, o vakarėlius su draugais į vakarą su knyga žvakių šviesoje. Natūralu, kad šiuo metų laiku pradedame labiau rūpintis ir savo namais bei jų jaukumu. Apie tai, kokios interjero dizaino tendencijos vyraus šių metų rudens-žiemos sezonu kalbame su interjero dizainere, „Archihauzas“ studijos įkūrėja Lina Balbatunova ir tekstilės prekės ženklo „Dreamon“ vadove Deimante Stankevičiene.
Kalbant apie šių metų rudens-žiemos interjero tendencijas, kokios spalvos vyraus namuose?
Interjero dizainerė pastebi, kad šiuo laikotarpiu vyraus kelios pagrindinės spalvos – tai alyvuogių ir smaragdinė žalia, dar vis populiarumo viršūnės nepaleidžianti mėlyna, rožinė ir koralų spalvos. Mėgstantys ryškias spalvas galės taip pat pasidžiaugti grįžtančia sodria prinokusios vyšnios raudona spalva.
Ar vyraus konkretus stilius?
Stilius yra labai individualus dalykas, todėl konkretaus stiliaus išskirti nederėtų. Anot dizainerės, interjero tendencijos žengia koja kojon su pasaulinėmis aktualijomis, todėl vyraujantys šio sezono interjero principai aiškūs – ekologija ir tvarumas užims svarbiausią vietą kuriant jaukius namus. Naudojamų medžiagų, baldų ilgaamžiškumas, interjeruose vyraujančios natūralios medžiagos, nevengiama įdomesnių, lenktų formų baldų.
Artėjant šaltajam metų laikotarpiui, vis daugiau laiko praleidžiame namuose. Kaip paprastai galėtume atnaujinti savo namų interjerą?
Vieno recepto čia nerasime, kiekvieni namai turi savo problematiką, privalumus ir trūkumus. Žinoma, visada namus galime atnaujinti dekoruojant. Interjere tinkamai panaudoti paveikslai, augalai ir tekstilė atneš šviežio oro gūsį.
Jau keletą metų vis populiarėja rankų darbo, liaudies dirbinių stilistikos įkvėpti baldai ir aksesuarai. Norėdami atnaujinti savo namus ir suteikti jiems jaukumo, galite dekoruoti namų apyvokos daiktus pintomis ar nertomis detalėmis. Šaltuoju metų laiku namams ypatingo jaukumo suteiks stilingos, kvapnios žvakės, įdomių formų šviestuvai, margintos pagalvėlės ir pledai.
Norėdami atnaujinti savo virtuvės interjerą, pradėkite nuo indų – rinkitės subtiliais raštais margintus dubenėlius, įvairiaspalvius puodelius. Taip pat virtuvės interjerą lengvai galite atnaujinti keisdami valgomojo stalo staltiesę ar rinkdamiesi stalo takelį – jis ne tik pagyvins virtuvės interjerą, bet ir suteiks namams autentiškumo.
Kokie audiniai, spalvos, detalės turėtų vyrauti miegamajame kambaryje?
Miegamajame svarbiausi elementai yra lova ir tinkamas apšvietimas. L. Balbatunova pataria apšvietimą išdėstyti keliose pozicijose, kad galėtumėte lengvai kurti skirtingas nuotaikas. Dizainerė taip pat siūlo didelį dėmesį skirti renkantis patalynę bei miegamojo tekstilę. Kokybiški patalynės komplektai yra numeris vienas. Specialistė pataria nebijoti sluoksniuoti, derinti kelių spalvų ir tekstūrų derinių, dekoruoti kelių dydžių pagalvėlėmis, o taip pat nepamiršti lovos apklotų.
Dizainerei pritaria ir tekstilės ekspertė, prekės ženklo „Dreamon“ vadovė D. Stankevičienė. Kadangi lovoje praleidžiame daugiau nei trečdalį savo gyvenimo, labai svarbu atkreipti dėmesį ne tik į patalynės dizainą, bet ir į kokybę.
Vienas svarbiausių patalynės kokybės vertinimo kriterijų – audinys. Kuo audinys natūralesnis, tuo kokybiškesne patalyne galite džiaugtis. Anot D. Stankevičienės, tinkamiausi pasirinkimai miegui yra linas, medvilnė arba šių dviejų audinių mišiniai. Šie audiniai yra tvarūs, sugeriantys skysčius, pralaidūs orui, greitai džiūnantys, o linas dar turi ir antibakterinių savybių.
Kaip turėtų atrodyti vonios kambarys, atsižvelgiant į naująsias mados tendencijas?
Vonios kambario tendencijos skyla į kelias kryptis. Viena iš jų atstovaujanti natūralumui ir subtilumui. Čia naudojamas akmuo, medis, tamsi ar spalvotų metalų santechnika. Kita interjero kryptis – visiška priešingybė – ryški, spalvota, tviskanti. Bet abi šias kryptis vienija tai, kad pagrindiniais vonios kambario akcentais tampa spalvota keramika.
Vonios kambariai vis didėja, jie tampa panašūs į gyvenamąjį kambarį. Erdvė puošiama paveikslais, kambariniais augalais, žvakėmis, vazomis ir kitomis jaukiomis detalėmis. Jaukumo vonios kambariui suteikia ir gražūs, su interjeru derantys rankšluosčiai bei chalatai, tik svarbu atkreipti dėmesį į jų kokybę. Ieškantiems kokybės, tvarumo ir estetikos D. Stankevičienė pataria atkreipti dėmesį į rankšluosčio medžiagą bei tankumą. Tekstilės ekspertai bei dermatologai rekomenduoja naudoti natūralių audinių rankšluosčius, pavyzdžiui medvilninius – jie puikiai sugeria drėgmę, nedirgina odos ir yra ilgaamžiai. Geros kokybės medvilnės rankšluostis yra tankus, todėl neturėtų matytis jo pagrindo – nebent tai yra rašto dalis. Prie kokybiškų rankšluosčių visada galima rasti „gsm“ prierašą, kuris nurodo kvadratinio metro svorį (grams per square meter). Dažniausiai kuo didesnis „gsm“, tuo geriau rankšluostis tarnaus. Tekstilės ekspertės teigimu, geras vonios rankšluostis turėtų turėti daugiau nei 500 „gsm“.
Daugiau informacijos: dreamonhome.lt