Stebint namų šildymo tendencijas, galima pamanyti, kad šioje srityje taip pat egzistuoja mados. Deja, šiandien tai yra labiau poreikiai nei mada, kuriuos diktuoja tam tikri STR pasikeitimai. Ne paslaptis, kad daugelį metų kietojo kuro krosnys ir krosnelės buvo vienos populiariausių. Tai iš tiesų yra vienas pigiausių šildymo būdų, tačiau šiuo laikmečiu tinkamas ne visais atvejais. Kietu kuru iki šiol dar vis šildomi senos statybos, nelabai ekonomiški, dideli arba priešingai – itin maži namai. Taip pat tie, kurių nėra galimybės šildyti dujomis arba tai daryti yra per brangu. Kada labiausiai pasiteisina kietojo kuro katilai? Tikriausiai pastebėjote, kad senos statybos namai buvo statomi labai dideli ir šiandien jų šildymas dujomis būtų labai brangus. Alternatyvūs šildymo sprendimai, kaip šilumos siurbliai, būtų neefektyvus, kadangi juos efektyviausia naudoti naujesnės statybos arba po renovacijos namų šildymui. Todėl juose vis dar naudojami kietojo kuro katilai, kurie šiuo metu taip pat yra stipriai patobulėję. |
Jie gali būti kūrenami granulėmis, medžio drožlių briketais arba malkomis, o jų priežiūra, priklausomai nuo pasirinkto modelio, gali būti visiškai minimali. Kai kurių iš jų pakurą pakanka pakrauti vos kartą per keletą parų ar per savaitę. O granuliniai kuro katilai gali veikti automatizuotai. Jie ne tik turi automatinius degiklius, kurie pagal programą uždega pakurą, bet ir pats pripildo granulių talpyklą.
Krosnelės – labiau alternatyvus, ne pagrindinis šildymo šaltinis
Tuo tarpu krosnelės vis dar populiarios kaip papildomas arba alternatyvus bei dekoratyvus šildymo šaltinis. Naudojamos svetainėje suteikia namams jaukumo šaltais rudens ar žiemos vakarais, pasiteisina pereinamuoju laikotarpiu, kol dar nejungiamas arba jau išjungtas pagrindinis šildymas. Taip pat yra puikus atsarginis variantas, jeigu staiga dingtų elektra, nuo kurios priklausomas pagrindinis šildymo katilas.
Krosnelės dažniau naudojamos ne nuolatiniam šildymui nuolat negyvenamose sodybose, sodo nameliuose ar pirtyse. Paprastai tokiems nameliams įrengti dujinį šildymą pernelyg brangu arba nėra galimybės, o alternatyvūs šaltiniai yra per didelė ir nelabai atsiperkanti investicija. Tačiau atskirais atvejais gali būti naudojamos ir nuolatos.