Interjero autorės: Viktorija Puodžiūtė, Audronė Paulauskienė
Bendraautoriai: Donatas Bručas, Viktorija Voronovič
Fotografas: Norbert Tukaj

 

Lietuvos kurortiniame mieste, Birštone, esantis viešbutis išsiskiria dizaino koncepcija, atsiradusia iš supančio konteksto. Tiek šis viešbutis, tiek greta stovintis R. Šilinsko suprojektuotas (rekonstruotas prieš kelerius metų) pastatas turi aiškią postmodernistinę architektūrinę išraišką. Ši epocha vis dažniau atsispindi naujose dizaino tendencijose, todėl šiuo atveju kaipmat prigijo ir suspindėjo gražiausiomis spalvomis.

 

 

Kurdamos interjerą, autorės pasitelkė vaikystės prisiminimus, gilinosi į Memfio grupės kūrybą, analizavo šiandienes art deco interpretacijas bei įvertino SPA atmosferos aspektus. Didžiausias dėmesys buvo skiriamas būtent estetikai, kurią norėta suformuoti kaip neįprastą, įsimintiną. Buvo atsižvelgta į tikslinį klientą, kuris yra suaugusysis, tačiau atmesta itin rimta bei solidi aplinka ir pasirinktas ryškiaspalvis, gyvas, žaismingas, laisvės pojūtį sukeliantis interjero stilius.

Kadangi autorių ir kliento bendradarbiavimas nebe pirmas, pasitikėjimu paremtas ryšys bei drąsus, linksmas ir laisvas, vizionieriškas užsakovo būdas leido įgyvendinti netradiciškas, tačiau labai efektingas idėjas. Interjero stilistika perteikia SPA viešbučio idėją: tai turi būti įsimintina, originali, meniška erdvė, skirta pasprukti nuo kasdienybės. Įspūdžiai yra tai, kas įkrauna daugumai žmonių energijos, kūrybiškumo, laisvumo, noro veikti, todėl šį aspektą ir stengtasi pabrėžti.

Pagrindinėmis apdailos medžiagomis interjere tapo betonas, mozaikinio betono (terrazzo) apdaila, veliūras bei ryškiaspalviai dažai. Erdvių išskirtinumui perteikti sėkmingai pritaikytas ryškaus kontrasto principas, kuriuo buvo kuriami ne tik kontrastuojančių spalvų, bet ir apdailos, medžiagiškumo deriniai. Taip pat stengtasi sukurti kuo daugiau originalių detalių, suteikiančių viešbučiui savotišką charakterį ir atpažįstamumą. Taip atsirado grindų bei durų piešiniai, arkos, sienų dekoras, nestandartiniai šviestuvai ir kiti interjero elementai.

 

 

Pastato architektūra nėra stačiakampė, veikiau ovali, todėl viduje taip pat buvo stengtasi tai perteikti. Suapvalintos formos, arkos bei skrituliai tapo išraiškinga postmodernizmo interpretacija, taip pat aptakumas suteikė monumentalumo, atmosferiškumo ir skulptūriškumo. Iš daugybės rakursų ovalių formų perspektyva kinta, todėl keičiasi ir matomas vaizdas, pagaunantis lankytojų žvilgsnius, leidžiantis tyrinėti, stebėtis, atrasti. Toks formų pasirinkimas tapo ne tik interjero stiliaus sprendiniu – jis artimas SPA filosofijai, pagal kurią suapvalintos formos suteikia atsipalaidavimo, poilsio, ramybės nuotaiką.

Viešbučio atpažįstamumo raktu tapo smaragdinė spalva, atsikartojanti visame interjere bei iliustracijų menininkių Indrės Vaičiukaitės bei Karin Miller darbai, puošiantys patalpas. Gilūs žalios spalvos tonai malonūs akiai, sukuria gelmės efektą, pabrėžia šešėlius, ramina ir žavi tarsi atogrąžų džiunglės. Pritaikius šiuos atspalvius, interjero autorėms pavyko sukurti tarytum daugiasluoksnes, atmosferiškas, stebinančias ir raminančias erdves, papildytas daugybe autentiškų detalių.

Daugiau nuotraukų:

Žurnalas „Centras“