Interjero dizaineriai gamybinių patalpų ir sandėlių įrengimą, kaip veiklos sritį, kol kas mato kaip siaurą nišą, nors ji labai perspektyvi. Patikėti šį darbą profesionalams ima vis daugiau verslininkų, siekiančių didesnio darbo našumo. Investicijos į sumaniai įrengtas gamybines patalpas ar sandėlį atsiperka didesniu darbo efektyvumu ir pelnu. Specialistų pagalba čia dar aktualesnė nei kuriant kitų erdvių interjerą.

Lietuvoje daugiau nei 20 metų veikia ergonomiškus darbo baldus kuriančios ir gaminančios švedų kompanijos „AJ Produktai“ padalinys. Kompanija mūsų šalies rinkai ne tik parduoda baldus. Svarbi jos padalinio funkcijų dalis yra konsultavimas, patarimai ir pagalba klientams, kai iš didžiulio produktų asortimento reikia išsirinkti tai, nuo ko priklauso darbo vietos ergonomiškumas.

Dizainas taupo rankų darbo jėgą

Kurdami sandėlio interjero dizainą privalome atsižvelgti į prekių jame judėjimo sistemą, apimančią kasdienius procesus, tokius kaip prekių papildymas, rūšiavimas, apskaita, užsakymų vykdymas ir t. t. 

Net ir įdiegus skaitmeninius sandėlio valdymo įrankius, žmogaus nuovoka ir rankų darbas yra nepamainomi, nebent tai didžiulis robotizuotas sandėlis, bet tokie Lietuvoje dar tik planuojami. Ergonomiško dizaino tikslas yra taupyti rankų darbą, darbuotojų jėgas. Kai dažniausiai reikalingos prekės yra lengvai ranka pasiekiamos, kai patogu jas imti, dėti, pakuoti, darbai vyksta sklandžiai, greitai, mažėja žmogiškų klaidų ir dėl to patiriamų nesusipratimų, nuostolių, išsaugoma gera įmonės reputacija.

„AJ Produktai“ generalinė direktorė Eglė Gasiūnienė rekomenduoja sandėlyje nuolat turėti apie 20 proc. laisvos vietos

Ergonomiškumą nulemia detalės

Architektai, interjero dizaineriai geriau nei bet kas kitas žino, koks teisingas yra posakis „velnias slypi detalėse“. Susikaupusios mažos klaidelės tampa viena didžiule problema. O jų išvengti galima apgalvojus kiekvieną detalę. 

Pasak bendrovės „AJ Produktai“ generalinės direktorės Eglės Gasiūnienės, verslo įmonės gamybines patalpas ir sandėlius dažnai įsirenginėja savo jėgomis, bet daugėja atvejų, kai šiam darbui samdo dizainerius. „Konsultuodami profesionalus, interjero dizainerius, greičiau randame bendrą kalbą ir jų klientų poreikius tenkinančius sprendimus. Mes daugiau dėmesio skiriame interjerų ergonomiškumui, dizaineriai – estetikai. Rezultatu būna patenkinti visi. Ergonomiškas dizainas reikalauja daug specifinių žinių. Tenka atsižvelgti į darbų saugos reikalavimus, susipažinti su užsakovo veikla, išsiaiškinti poreikius, išmanyti rinkoje egzistuojančių baldų ir įrangos asortimentą. Kadangi mūsų kompanija visą savo dėmesį yra sutelkusi į ergonomiką, beveik visada galime pasiūlyti komfortiškesnį, darbą palengvinantį sprendimą – baldą ar jo priedą, detalę“, – teigė E. Gasiūnienė.

Krovinius gabena paspirtukais

Sumanūs sprendimai atsiranda girdint, ką kalba žmonės, ir išlaisvinus fantaziją. Idėja sukonstruoti krovininį paspirtuką, pritaikytą vežioti prekes sandėlio viduje, ko gero, kilo tam, kas nepatogiai stūmė kokį vežimaitį, užkėlęs ant jo vieną koją, o kita dideliais šuoliais atsispirdamas nuo žemės. Gal kad būtų greičiau, lengviau, o gal – linksmiau? Atsakymas priklauso nuo požiūrio. Bet „AJ Produktai“ asortimente visiškai rimtai atsirado paspirtukas su platforma kroviniams ir prigijo daugelyje modernių sandėlių. Jaunoji karta fizinio darbo nesibijo. Ji tik darbe nori jaustis laiminga. Saugus, patogus, tvirtas paspirtukas su skambučiu ir visomis kitomis svarbiomis detalėmis – kaip tik tai, ko reikia, kad darbo dienos pabaigoje nuo sunkių dėžių nešiojimo neskaudėtų nugaros.

„Interjero dizaineriams, dirbantiems su sandėlių ir gamybinių patalpų įrengimo projektais, gausiame „AJ produktai“ asortimente turime daugybę perliukų, apie kuriuos daugelis nė nenutuokia, kol jų neparodome. 

Mielai kviečiame į savo ergonomišką sandėlį Vilniuje, greta mūsų biuro ir ekspozicijos, savo akimis pamatyti ir susipažinti su ergonomiškomis sandėliavimo baldų ir įrangos gudrybėmis“, – kvietė E. Gasiūnienė. Bendrovės būstinės adresas: Senasis Ukmergės kelias 12A, Vilnius.