„Metų gaminio 2024“ konkurse gyvenamasis projektas laimėjo dėl unikalumo, paveldo saugojimo ir tvarumo
NT vystytojas „Lithome“ dar kartą pelnė apdovanojimą prestižiniame „Metų gaminio“ konkurse, kurį kasmet rengia Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK). Šiemet aukso medalis buvo skirtas naujam įmonės projektui – „Šnipiškių perspektyvos“ ir „Šnipiškių perspektyvos II“, kuris išsiskiria modernia architektūra, tvarumu ir unikaliu kultūrinio paveldo išsaugojimu. Prieš metus „Metų gaminio 2023” sidabro apdovanojimą pelnė „Lithome“ projektas „City Moon“, įgyvendintas sostinės Paupyje.
Išskirtinė vieta ir ypatingas architektūrinis sprendimas
„Šnipiškių perspektyvos“ – tai naujas daugiabučių kompleksas Vilniaus Šnipiškių rajone, iškilęs adresu Šatrijos g. 1 ir Šatrijos g. 7. Projektas buvo plėtojamas dviem etapais, atsižvelgiant į vietos istoriją bei šiuolaikinio miesto plėtros poreikius.
Vienas ryškiausių projekto bruožų – kultūrinio paveldo integravimas. Statant antrąjį komplekso etapą, buvo išsaugota ir naujai pastato fasade integruota senoji mūrinio pastato siena, atspindinti Šnipiškių istoriją. Šis sprendimas ne tik pabrėžia projekto architektūrinį unikalumą, bet ir simbolizuoja pagarbą Vilniaus istorinei raidai.
„Mūsų kaip vystytojo bei architektų komandai buvo malonu priimti iššūkį – pastatyti modernų gyvenamąjį ir komercinės paskirties kompleksą, išsaugant autentišką senojo pastato sieną, kuri sujungė praeitį ir dabartį. „Šnipiškių perspektyvos“ reprezentuoja rajono autentišką dvasią ir suteikia naujam pastatui ypatingos kultūrinės vertės. Esame nepaprastai laimingi, kad komisija įvertino mūsų pastangas kurti tvarią, estetišką ir istoriją puoselėjančią miesto erdvę,“ – teigia „Lithome“ direktorius Igoris Trofimovas.
„Šnipiškių perspektyvos“ – tai jau penktasis projektas, kurį „Lithome“ įgyvendino būtent šiame sostinės mikrorajone. Projektą parengė architekto Sauliaus Pamernecko vadovaujama „SP Architektų grupė“.
S. Pamerneckas apie aukso apdovanojimą pelniusį projektą kalba taip: „Miesto dalis, kurioje rengėme projektą „Šnipiškių perspektyvos“, garsėja ryškiais urbanistiniais kontrastais ir iki šių dienų išlikusių architektūrinių ir urbanistinių artefaktų gausa. Istorinis gatvelių tinklas, medinės ir mūrinės priemiesčių architektūros pavyzdžiai, senojo gyvenimo būdo ženklai kuria šios vietos dvasią. Rengdami projektą matėme galimybę išsaugoti autentiško užstatymo fragmentą, įtraukti jį į naujo pastato struktūrą ir tokiu būdu prisidėti kuriant rajono daugiasluoksnį istorinį charakterį. Džiaugiamės, kad statytojas sutiko įgyvendinti šį ir kitus netipinius architektūros sprendimus.“
Modernus dizainas ir tvarumo sprendimai
Projekto „Šnipiškių perspektyvos“ architektūriniai sprendimai atspindi šiuolaikinio miesto gyventojų poreikius. Stačiakampio tūrio daugiabučių pastatų fasadai išsiskiria natūralaus klinkerio ir dažyto tinko deriniu. Modernūs architektūriniai elementai, tokie kaip klinkerio sąramos virš langų bei įtraukti pastatų parapetai, sukuria harmoningą ansamblį, papildantį Šnipiškių mikrorajonui būdingą vaizdą.
Be estetikos, ypatingas dėmesys buvo skirtas tvarumo principams. Projekte įrengtas žolės stogas ant įvažiavimo į požeminę automobilių stovėjimo aikštelę, kuris ne tik papildo estetinį pastato įvaizdį, bet ir mažina šilumos efektą bei prisideda prie ekologinės miesto plėtros. Naudoti specialūs mažai priežiūros reikalaujantys augalai, užtikrinantys ilgaamžiškumą ir darną su aplinka.
„Kiekviename projekte siekiame įgyvendinti sprendimus, kurie ne tik kuria pridėtinę vertę gyventojams, bet ir padeda puoselėti žalesnį, darnesnį miestą. Tvarumas – tai vienas iš mūsų veiklos prioritetų, svarbus ne tik dabartinei, bet ir ateities kartoms“, – pažymi „Lithome“ direktorius.
Apdovanojimas – „Lithome“ strategijos pripažinimas
„Metų gaminio 2024“ aukso medalis – tai reikšmingas „Lithome“ kaip vieno iš didžiausių NT projektų vystytojo Lietuvos sostinėje pripažinimas. Per daugiau kaip 12 metų veiklos įmonė įgyvendino per 50 projektų, atidžiai analizuodama rinkos poreikius ir kurdama patogias gyvenamąsias erdves.
„Šis apdovanojimas įpareigoja mus tęsti savo misiją – kurti ne tik funkcionalius, bet ir įkvepiančius būstus, kurie taptų modernios Vilniaus istorijos dalis,“ – teigia „Lithome“ vadovas.
Būsimi projektai
Šiuo metu „Lithome“ įgyvendina dar keletą ambicingų projektų, tokių kaip „Algirdo promenada“, „City Stories“, „City more“ ir „Sietyno 3“. Įmonės strategija orientuota į kokybę, tvarumą ir bendruomeniškumą, siekiant užtikrinti, kad kiekvienas projektas atitiktų gyventojų lūkesčius.
Apie „Lithome“
„Lithome“ – vienas didžiausių nekilnojamojo turto projektų vystytojų Lietuvoje. „Lithome“ įmonių grupė per 12 veiklos metų įgyvendino daugiau kaip 50 nekilnojamojo turto projektų, t. y. pastatė daugiau kaip 75 000 m² ploto gyvenamosios paskirties būstų Vilniuje už daugiau kaip 90 mln. eurų. „Lithome“ veiklos strategija grindžiama rinkos poreikių analize ir siekiu patenkinti gyventojų poreikius. Išsami būsto rinkos analizė padeda identifikuoti populiariausius Vilniaus mikrorajonus, kuriuose žmonės norėtų gyventi. Planuodamа vystymo projektus, „Lithome“ atsižvelgia į ilgalaikę perspektyvą, atidžiai stebi miesto plėtrą ir urbanistinius planus. Be to, „Lithome“ skatina tvarumą ir ekologijos apsaugą statybos projektuose. Įmonė siekia sukurti šeimoms patogų gyvenimą: kruopščiai apgalvoja projektų lokaciją mieste, parenka tik puikiu susisiekimu ir saugia kaimynyste pasižyminčius rajonus. „Lithome“ ypatingą dėmesį skiria būsto kokybei, racionaliam išplanavimui, įdomioms architektūros detalėms ir kuria išskirtinio dizaino bendras daugiabučių erdves.