Paskutinė Lietuvos Nacionalinio dramos teatro rekonstrukcija buvo atlikta 1981 m., kai teatrą rekonstravo architektai Vytautas ir Algimantas Nasvyčiai. Per 40 metų būta nemažai pakeitimų – atlikti pastato remonto darbai, pakeistos inžinerinės sistemos, įsigyta naujesnės scenos įrangos, bet esminio teatro tvarkymo nebuvo. Todėl 2018 m. rudenį LNDT pradėjo antrą, kapitalinę teatro rekonstrukciją, kurią projektavo architektas Algimantas Kančas ir jo įkurta „Kančo studija“, o po A. Kančo mirties darbus perėmė dukra – architektė Gustė Kančaitė.


Estetinių ir kompozicinių sprendinių visumai pasiekti bei individualiam vietos charakteriui pabrėžti LNDT rekonstrukcijos projekte gausiai panaudotos „Mapei“ grindų ir sienų sistemos, kurias tiekė UAB „Velve M.S.T.“ – išskirtinis „Mapei“ statybinės chemijos atstovas Lietuvoje.

Teatrui pasirinktas raudonos spalvos dekoratyvinis betonas, deformacinėms siūlėms panaudotos žalvarinės juostos. Poliruota dekoratyvinio betono liejamųjų grindų sistema „Ultratop polished“ – vienas iš projekto interjero akcentų.

Įvairiose teatro patalpose sukurti dekoratyvinio betono grindų ir dekoratyviniai betono sienų paviršiai. Jie papuošė rūsyje įrengtas naujos žiūrovų drabužinės erdves, sanitarines patalpas ir atnaujino teatro baro, bei baseino natūralaus granito plyteles.

Sienų apdailai projekte buvo naudojama mikrocemento dekoratyvinė sistema „Ultratop Loft“. Ši sienų sistema dažnai naudojama kavinėse, restoranuose, sveikatingumo centruose, viešbučiuose. Dėl savo konsistencijos, mažesnio dengiamojo sluoksnio storio ji gali būti dengiama ant grindų, sienų, lubų ar baldinių paviršių, o plati jos spalvų gama leidžia sukurti daug originalių variacijų.

Dekoratyviniams grindų paviršiams „Mapei“ siūlo unikalią ir modernią technologiją, kurios pagrindinis komponentas – „Ultratop“ – greitai stingstantis cementinio pagrindo savaime išsilyginantis mišinys, ypač atsparus dilimui ir gniuždymui. Ši sistema labai universali. Įvairios galimos „Ultratop“ mišinio spalvos ir galimybė rinktis užpildus, jų frakciją, spalvą leidžia išgauti begalę skirtingų galutinio paviršiaus kombinacijų ir skurti galutinio paviršiaus dizaino įvairovę.

„Mapei Ultratop“ toli gražu ne naujovė Lietuvoje. Per pastaruosius dešimt metų su šia sistema Lietuvoje įgyvendintas ne vienas unikalus projektas. Vis daugiau architektų, projektuotojų, interjero dizainerių ir klientų renkasi šią sistemą dėl jos universalumo, reprezentatyvumo, detalios techninės dokumentacijos ir kokybiško konsultavimo projektavimo bei įrengimo proceso metu.

UAB Velve M.S.T.
www.velvemst.lt

Nacionalinio dramos teatro rekonstrukcija tikrai buvo įdomus ir technologinės fantazijos reikalaujantis projektas. Teatre tiekėm įvairius gaminius. Nuo akustinių durų į teatro salę iki nestandartinių baro baldų bilietų pardavimo erdvėje. Gaminome ir montavome visus turėklus, tiek medinius, tiek žalvariu dengtus. Rūbinės balde panaudojom orginalius žalvarinius kablius sukurdami žavingas ritmines linijas. Pagaminome ir sumontavome restaurano patalpos medines sienų apdailas su veidrodinėmis nišomis ir stiklinėmis grūdinto lentynomis. Dauguma sprendimų buvo orginalūs leidžiantys atkurti arch. Nasvyčių projektą. Pagaminome įvairius nestandartinius baldus siekdami atliepti klientų poreikius: naujosios salės minkštasuoliai, kasos patalpos baldai (baras, kasos baldai, bukletų staliukai, stalas palei langus), rūbinės baldas, tualetų veidrodinės spintelės. Džiaugiamės galėję prisidėti prie šio projekto įgyvendinimo ir kviečiame užsukus prieš spektaklį savo ranka paliesti mūsų darbus.

AR-STUDIO
www.arstudio.lt

„Akustika plius“ komanda atėjo į Lietuvos Nacionalinį dramos teatrą su tikslu pasiekti maksimalų akustinį komfortą pasitelkiant turimą patirtį, technines žinias ir kiek įmanoma mažiau žaloti vizualinę patalpų koncepciją. Akustinį komfortą patalpose lėmė ne tik architektūriniai bei interjero, bet ir konstruktyviniai ir inžineriniai sprendimai. Teatre buvo priimti kompleksiniai garso izoliaciniai sprendiniai užkertantys kelią nepageidaujamų garsų patekimui iš pastato aplinkos, iš kitų pastato patalpų. Taip pat taikyti kompleksiniai interjero ir architektūrinės akustikos sprendiniai. Architektūrinė akustika veikia per patalpų tūrius, formas, medžiagas ir dažnu atveju kuria vizualinį triukšmą. Subtiliai paslėpta akustikai reikalinga chaotiška geometrija ir karkasas, vizualiai išgrynintas medžiagiškumas, tai tik vienas iš projektuotojų siekių. Formuotos nestandartinės akustinės konstrukcijos vizualiai uždengtos. Ieškota vizualiai identiškų apdailinių akustinių medžiagų, kurios pagal akustikos poreikius veiktų kardinaliai skirtingai. Į akustinę apdailą integruoti technologiniai elementai, skirti įrangai montuoti. Horizontalėmis ir vertikalėmis formuojama statiška paviršių linijinė grafika. Spalvinis sprendimas užduotas funkcijos – „black box“ salė. Spektaklių metu juoda erdvė pulsuoja šviesų atspindžiais. „Akustika kelia iššūkius estetikai, o jautrus kompromisas yra mūsų siekis ir įkvėpimas“- Architektė Gintarė Privedienė

UAB Akustika plius
www.akustikaplius.lt

Teatro interjeras atkurtas itin jautriai bei kruopščiai išlaikant autentišką teatro aurą. Rekonstruojant paveldo objektą, itin dėmesingai parinktos apdailos medžiagos, tame tarpe ir dažai. Teatro naujų patalpų sienoms dažyti panaudoti tinkamiausi dažai „Vivacolor Wall 7“, atsižvelgiant ne tik į paviršiaus matiškumą, bet ir jų atsparumą dėvėjimuisi bei plovimui.

Šie dažai puikiai tinka visuomeninės paskirties patalpoms, biurams ir gyvenamojo būsto erdvėms: svetainėms, miegamiesiems, vaikų kambariams, prieškambariams. Jais dažytos sienos yra lengvai valomos (aukščiausia atsparumo drėgnajam šveitimui klasė – 1 kl.).

Taip pat panaudoti dažai atitinka statybinių medžiagų M1 emisijos klasę, kuriai priskiriamos medžiagos, išskiriančios į atmosferą itin mažą lakiųjų junginių kiekį, todėl dažai yra saugūs žmogui ir aplinkai.

UAB Tikkurila
www.vivacolor.lt

UAB „Vilanus“ Lietuvos Nacionaliniame dramos teatre prikėlė minkštų baldų ir teatre esančio baro dvasią naujam gyvenimui. Baldai jau sykį buvo renovuoti (1981m.).

Teatro administracija suformulavo užduotį – atstatyti pirminį – buvusį baldų vaizdą prieš 1981m. renovaciją, pagal išlikusias autentiškas nuotraukas. Mūsų specialistams teko nemažai paplušėti, siekiant išsaugoti likusią baldų autentiką, bei restauruoti ir sukurti naują – tokią, kuri būtu maksimaliai artima viso teatro dvasiai.

Įmonė gamino fojė esančius minkštasuolius – restauravo baldo karkasą, medines apdailas, keitė poroloną, bei apvilko specialiai teatrui užsakytu audiniu. Baldas išsaugojo savo autentišką formą.

Restauruojant teatro kavinės barą – atlikta daug papildomų darbų – pagamintos naujos spintelės, buvęs MDP baro stalviršis, pakeistas į medžio stalviršį. Prie baro esančios kėdės – taip pat restauruotos – sutvarkytos, nušlifuotos ir naujai perdažytos medinės dalys, pertraukta minkšta sėdimoji dalis. Kėdžių metalinės kojos, kartu su pakojais – restauruotos, jų metalinis paviršius specialiai pasendintas.

UAB „Vilanus“
http://www.vilanus.lt/mediniai-baldai.html

203