Universalios formulės, kuri apibrėžtų maksimalistinį interjero dizainą nėra, tačiau specialistai išskiria keletą šio stiliaus ypatybių. Tai plati skirtingų spalvų gama, meno dirbiniais puoštos erdvės, individualizuoti aksesuarai ir šiek tiek bohemijos. Dažniausiai maksimalistinis interjeras būna prabangus, tviskantis ir, svarbu pabrėžti, patogus. Šiuo stiliumi dekoruotame kambaryje maišosi spalvos, tekstūros ir medžiagos. Nors maksimalizmas dominavo iki 1990-ųjų, po kelių dešimtmečių jis vėl sugrįžo, nes žmonės savo namuose tebetrokšta individualumo, komforto ir spalvų. Taip ir daugiafunkciai baldai, tokie kaip šiandien itin populiarus stalas transformeris, ir spalvingi kilimai rado vietą maksimalistiniame interjero dizaine. Sužinokite apie jį daugiau skaitydami toliau.


Pagrindiniai maksimalistinio stiliaus elementai

Vienintelė taisyklė maksimalistiniame interjero dizaine – detalių ir baldų derinimas, įkomponavimas į erdvę pagal savo skonį. Maksimalizmas simbolizuoja, kad kiekvienas žmogus yra skirtingas, sudarytas iš daug kompleksiškų ir sudėtingų dalelių, kurias perteikia tarpusavyje nepanašūs, unikalūs namų aksesuarai. Pagrindiniai elementai, kurie sukuria šį interjero stilių, yra:

  • pasikartojantys raštai;
  • sodrios spalvos;
  • skirtingų tekstūrų ir spalvų derinimas, jų maišymas tarpusavyje;
  • didelis kiekis individualumą pabrėžiančių, išskirtinai tik tam žmogui, šeimai būdingų aksesuarų;
  • skirtingų stilių derinimas tarpusavyje – klasikinio, eklektiško, bohemiško.

Jeigu norite kurti maksimalistinį stilių, interjero specialistai pataria pradėti nuo kilimų, paveikslų, asmeninių nuotraukų derinimo. Lygiai taip pat reikėtų derinti ir baldus, pagamintus iš skirtingų medžiagų ar padengtus skirtingais audiniais. Pavyzdžiui, valgomajame kambaryje pastatytas baltos spalvos stalas transformeris gali būti apsuptas skirtingais audiniais padengtomis, ryškiomis skirtingų spalvų kėdėmis.

Kūrybos laisvė be jokių taisyklių

Kadangi maksimalizmas beveik neturi jokių taisyklių, tarpusavyje galite derinti net ir skirtingus interjero stilius, kurie priklauso vienas į kitą nepanašiems architektūros periodams. Pavyzdžiui, svetainės kambaryje ant staliuko drąsiai statykite stalinę lempą, kurios stovas atrodo tarsi senovės architektūros kūriniuose naudotos kolonos – nelygus, tekstūruotas, siaurėjantis ir platėjantis. O, kad išpildytumėte maksimalistinio stiliaus idėją, šalia patieskite bohemiško stiliaus, spalvotą kilimą.

Lygiai taip pat, kaip architektūros stilius, galite tarpusavyje kombinuoti ir skirtingas baldų ar aksesuarų medžiagas. Maksimalizmui būdingą patogumą ir komfortą užtikrinantis stalas transformeris, pagamintas iš keramikos ir stiklo, čia puikiai derės prie iš medžio pagamintų, ant tokio stalo išdėliotų padėkliukų. Tame pačiame kambaryje taip pat galite naudoti aksomą primenančias užuolaidas. Gali pasirodyti, kad niekas nedera, tačiau tai – tikroji maksimalistinio stiliaus esmė. Kurti erdvę tokią, kokios norima, nepaisant visų standartų ir taisyklių.

Kokie yra maksimalizmo privalumai?

Maksimalizmas pasiekia didžiausią interjero dizaino galimybių tašką. Tai reiškia, jog priešingai nei minimalizmas, šis interjero stilius nelimituoja aksesuarų pasirinkimo ir leidžia dekoruoti erdvę vis naujais, nederančiais elementais, kurie padeda išreikšti individualumą, kūrybiškumą.

Tai stilius, kuris leidžia modernius aksesuarus derinti su antikiniais kūriniais. Taip pat tai kūrybinė aikštelė, kurioje galima naudoti ryškias, spalvingas, energingas spalvas, kurios patinka labiausiai. Čia nėra jokių apribojimų, todėl tai puikus pasirinkimas žmonėms, norintiems išreikšti save per savo mados pojūtį, per savo namų dekorą.

Maksimalistinis stilius nereiškia, kad dėl didelio aksesuarų, baldų ir kitų dekoro elementų erdvė bus nepatogi. Priešingai, maksimalistai pabrėžia erdvės komfortą ir patogumą, todėl tokie praktiški, patogumui sukurti modernūs baldai kaip stalas transformeris, daugiafunkciai kavos staliukai ir kiti užtikrintai ras vietą namuose žmonių, kurie trokšta ne tik chaotiškos kūrybos, tačiau ir funkcionalių baldų. Geriausia tai, kad neturite prisirišti prie vieno stiliaus – derinkite modernizmą, bohemiją ir klasiką nebijodami suklysti!