Naujakuriai ar tie, kuriems ant sienų gerai matomose vietose esantys ir dažnai liečiami jungikliai tiesiog morališkai paseno, renkantis šiuos elektros instaliacijos komponentus pirmiausiai turėtų patys sau atsakyti klausimą – o koks gi jų tikslas? Išryškinti, pabrėžti ir gal net suteikti dekoro statusą šiems prietaisams, o gal tiesiog kukliai įkomponuoti į bendrą interjerą, perdėm neatkreipiant dėmesio? Jei tokia dilema apkartina svajonių interjero kūrimo procesą,  visada verta rinktis matinius paviršius, kurie pasižymi ne tik universalumu, bet ir elegancija. Tad kur gi slypi matinių spalvų magija, taip išpopuliarinusi matinius jungiklius? 

Dizaino specialistai ir ekspertai matinius gaminius ne veltui vadina šiuolaikiško interjero pažiba – jų paviršiai ne tik traukia akį, bet ir tampa nedideliu meno kūriniu interjere. Pavyzdžiui, matinėse sienose pasirinkti matiniai jungikliai ar kištukiniai lizdai padeda išlaikyti vientisumą. Tuo metu erdvėse, kuriose dominuoja blizgūs paviršiai, plytelės, stalviršiai ar kitos akcentinės detalės, matiniai elektros instaliacijos komponentai tiesiog susilieja su bendra visuma, neužgoždami kitų paviršių spalvinio blizgesio. 

Apie tai, jog matiniai jungikliai, kištukiniai lizdai pastaraisiais metais sulaukia vis daugiau dėmesio, patvirtina ir jungiklių bei protingų namų sistemų centro „JUNG Vilnius“ vadovas Raimundas Skurdenis.

„Prieš keletą metų net tris skirtingas JUNG gaminių dizaino linijas – LS 990, AS 550 ir A FLOW – naujai papildė grafito juodumo ir sniego baltumo jungikliai bei kištukiniai lizdai, taip pat protingo namo sistemų valdikliai. Pastarieji netruko užsitarnauti pirkėjų simpatijų ir akimirksniu tapo naujai kuriamų interjerų geidžiama dalimi. Vertindami klientų atsiliepimus, gana aiškiai supratome – klasikinės spalvos iš mados niekuomet neišeina, o visiškai matinis gaminių paviršius ir maloni liesti tekstūra interjerui suteikia ypatingos nuotaikos ir šiuolaikiškos elegancijos“, – pasakoja R. Skurdenis. 

Vis dėlto, tiems, kas savo elektros instaliacijos komponentus nori atnaujinti ar susikurti pagal pačias naujausias tendencijas, „JUNG Vilnius“ vadovas siūlo dėmesį atkreipti į modernios retro stiliaus LS 1912 dizaino linijos atnaujinimą. 

„Ši linija visuomet išsiskyrė prabangiomis medžiagomis: nuo aliuminio, nerūdijančiojo plieno ir žalvario iki poliruoto chromo. Čia pasitelkiama ilgametė JUNG metalo apdirbimo patirtis. Tačiau ne ką mažiau svarbu integruoti inovacijas ir pritaikyti naujausias tendencijas. Štai kodėl šios linijos jungiklių spalvų gamą neseniai papildė klasikos top‘ai – matinės balta ir juoda, suteikdamos gaminiams dar daugiau estetikos ir malonumą liesti jų paviršių“, – pasakoja R. Skurdenis. 

Tarp šios linijos išskirtinumų, anot „JUNG Vilnius“ vadovo, rikiuojasi ir daugiau privalumų – pavyzdžiui, valdymą į didesnį komforto lygį perkelianti svirtelė. Maža to, svirtelėje įdiegta ir raudona indikatoriaus lemputė, padedanti paprasčiau susigaudyti erdvėje ir auginanti prietaiso funkcionalumą.

„Ilgaamžis, nepastebimas, tačiau iš tolo aiškiai matomas LED indikatorius aiškiai parodo, kokioje padėtyje yra cilindro, kūgio arba kubo formos svirtelė ir kur yra pats jungiklis. Dėl savo išskirtinio dizaino ir jungimo mechanikos šios serijos gaminiai puikiai atsiskleidžia išskirtiniuose interjeruose. Dabar, kai linijos spalvų paletėje įsikūrė ir neblėstančiai klasikai priskiriamos balta bei juoda, interjerai dar labiau pagyvės bei atskleis daugiau savitumo“, – neabejoja R. Skurdenis.

Daugiau informacijos: jung.de/lt

176

#Apšvietimas #JUNG #Jungikliai

2022-04-28