Minkšta kaip oda ir lanksti lyg audinys medžiaga NUO pagaminta iš tikros medienos. Natūralus jos grožis ir malonus liesti paviršius nepalieka abejingų.


Naujoviška medžiaga NUO gaminama iš aukštos kokybės medžio lukšto tik iš atsakingai naudojamų ir prižiūrimų miškų. Plonas medienos sluoksnis priklijuojamas prie medvilninio audinio ir apdirbamas lazeriu. Tikslus graviravimas lazeriu suteikia gaminio paviršiui lankstumo, prireikus jį galima padengti apsauginiu vaško ar lako sluoksniu. Apatinis medvilnės sluoksnis suteikia NUO stiprumo ir leidžia jį toliau lengvai apdirbti.

Gamta. Mediena – vienas vertingiausių natūralių produktų. Kiekvienas medis ir kiekviena jo rūšis pasižymi unikaliomis savybėmis ir atspindi evoliucijos kelią. Kruopščiai rankomis atrinktas lukštas ir aukštos medienos apdirbimo technologijos yra inovatyvaus, neįtikėtinai lankstaus, prabangaus bei įspūdingos tekstūros gaminio NUO pagrindas.

Tvarumas. Pagrindinė NUO charakteristika – tvarumas. Šiai medžiagai apdirbti naudojama mediena tik iš atsakingai, tvariai ir su pagarba ekosistemai eksploatuojamų miškų. Tai reiškia, kad medienos kilmė kiekvienu atveju gali būti atsekama. NUO gaminys yra draugiškas aplinkai ir 100 proc. negyvūninės kilmės. NUO iki 60 proc. sumažina CO² emisiją, palyginti su 1 m² odos gamyba.

Inovacija. Pritaikius pažangiausias technologijas, iš medienos pagaminta visiškai nauja medžiaga – minkšta ir lanksti. NUO yra patentuotas produktas, gaunamas prie audinio priklijavus medžio lukštą gamtai nepavojingais klijais. Vėliau, graviruojant lazeriu, sukuriamas unikalus minkštumo efektas.

Aistra. Ateitimi besirūpinanti bendrovė „Shorn & Groh“ kloja pagrindus naujam keliui. Unikaliam keliui, grįstam nauja kultūra, sujungiančia aistrą dizainui, naujovėms ir tvarumui. Italijos gyvenimo stiliaus ir vokiškų technologijų įkvėpta įmonė po ilgų darbo metų sukūrė visiškai naujovišką produktą.

Patricios Urquiolos kolekcija

Lakštinio lukšto gamybos lyderė įmonė ALPI parodoje „Milanas. Dizaino. Miestas 2020“ pristatė naują 2020-ųjų kolekciją, atskleidžiančią beribes dizaino pritaikymo galimybes. Naujoviško dizaino lakštinio lukšto paviršiai išsiskiria savitu charakteriu, kokybe ir aistra.

Lakštinio lukšto gaminių seriją papildė Patricios Urquiolos sukurta kolekcija, kuriai įkvėpimo dizainerė sėmėsi iš architektūros pasaulio, glaudžiai susijusio su išskirtiniu ALPI paveldu. Taip P. Urquiola atiduoda duoklę įmonės istorijai. Įmonės sukurtų medžiagų sužavėta kūrėja iš istorinio 100 metų veiklos archyvo pasirinko užuominas į 1960-uosius. Tradicijas ir naujoves savo darbuose sujungianti P. Urquiola sukūrė medienos tinklelio raštą, įkvėptą taisyklingų šiuolaikinės architektūros formų.

Dizainerė pasiūlė dvi naujas tekstūros versijas. Kiekviena iš jų atspindi skirtingus estetinius aspektus: pirmojoje ALPI Grada buvo susitelkta į spalvą, o antrojoje, ALPI Quadra – į tūrį.

„Sukūrėme Grada ir Quadra su smulkiu tinklelio raštu, tinkančiu tiek dideliems paviršiams, kaip antai sienos ir skydai, tiek mažesniems, tarkime, baldams ir įvairiems smulkesniems daiktams. Parinkę griežtą tinklelio raštą tokiai tikrai medžiagai kaip medis, siekėme dialogo tarp natūralumo ir dirbtinumo“, – aiškina P. Urquiola.

Piero Lissoni medienos kolekcija

Šiais metais įmonė ALPI kartu su Piero Lissoni naujai interpretavo raudonmedžio eleganciją ir pristatė rinkai ALPI Honduras medieną. Šiuolaikiškas paviršius suteikia naujų išraiškos galimybių tiek dizaineriams, tiek baldų gamintojams, nes smarkiai išplečia šios brangios medienos naudojimo ribas.

Rafinuotu minimalistiniu stiliumi garsėjantis dizaineris P. Lissoni atrado naujų raudonmedžio išraiškos formų ir atkūrė natūralų šios medienos grožį per spalvas ir raštus. Išraiškingi raštai ir sodrūs rudi ALPI Honduras tonai suteikia erdvėms naują charakterį ir rafinuotumo.

„Kiekvieną kartą galvodamas apie raudonmedį supranti, kad šis taurus medis išliko per amžius dėl tekstūros grožio, struktūros, spalvos ir ilgaamžiškumo. Kartu su ALPI mąstydamas apie naują šio medžio interpretavimą, įsivaizdavau rafinuotus namus, kurių dizainą kūrė garsūs Kalifornijos ir Europos architektai. Taip pat galvojau apie daiktus namuose Japonijoje ir laivuose, apie plaukiojančių burlaivių grožį, primenantį saldų gyvenimą – la dolce vita – ir Viduržemio jūrą... Man raudonmedis reiškia ištisą pasaulį. Šį kartą mes atskleidėme pagrindinę šios rinktinės medžio rūšies ypatybę – ilgaamžiškumą. Man patinka mintis sugrąžinti šį medį gyvenimui“, – pasakoja P. Lissoni.

Daugiau informacijos vegtomas.lt

Žurnalas „Interjeras.lt pataria“