Laikas – ypatinga šių dienų vertybė. Pinigai – neatsiejama gyvenimo dalis. Labai puiku, kai abu šiuos dalykus, kurių taip dažnai trūksta, galime taupyti. Pradėkime nuo virtuvės. Virtuvėje neišvengiamai praleidžiame daug laiko: ruošiame maistą, valgome, plauname indus. Buitinės technikos gamintojai siūlo kaskart vis modernesnes technologijas, kurios ženkliai palengvina kasdienį darbą ir padeda taupyti. Todėl klausiame, ar žinote, kad:
Indukcinės kaitlentės puodo neįkaitina
Prieš įsigydami kaitlentę pasvarstykite, kam ji tarnaus: ar verdate dažnai, ar kepate didelėje keptuvėje, ar ruošiate ant kaitlentės žuvį.
Šiuo metu populiarios „indukcinės “ kaitlentės, kurios kaitina puodo turinį, bet paties indo neįkaitina. Parodose, kuriose pristatoma ši technika, dažnai demonstruojamas šią savybę iliustruojantis eksperimentas: 50 eurų kupiūra dedama tarp puodo ir kaitlentės. Vanduo verda, o banknotas net nepatamsėja... Tačiau įsigiję tokią kaitlentę, turėsite pirkti specialiai jai pritaikytus puodus.
Kaitlentės atlieka daug įvairių funkcijų, gali tarnauti kaip grilis. Jas galima papildyti įvairiais priedais, pavyzdžiui, akmeniniu lavos kaitintuvu mėsos ar žuvies patiekalams gaminti.
Tiesiai ant įkaitusio paviršiaus ruošiamame maiste išlieka daugiau natūralaus skonio, taip pat nereikia naudoti papildomų riebalų.
Prieš orkaitę klūpoti nebereikia
Ką gali šiuolaikinė orkaitė – verta pakalbėti atskirai. Jei pageidaujate prietaiso, kuris atlieka ir orkaitės ir mikrobangų krosnelės funkcijas – tokį modelį jau galite surasti.
Jūsų patogumui, orkaitės gali būti montuojamos ne tik tradiciškai, po stalviršiu, bet ir virš jo. Juk nepatogu kepant klūpoti prieš orkaitę.
Ypač patogu, kad orkaitę galima atidaryti ištraukiant, kaip stalčių, ar pakeliant visą jos gaubtą – tuo tarpu jos pagrindas, ant kurio kepamas patiekalas, lieka savo vietoje.
Gamintojai įdiegia vis naujų ir profesionalesnių funkcijų ir dažnas vartotojas net nežino, kaip išnaudoti visas prietaiso galimybes. Statistiniais tyrimais įrodyta, jog vartotojai išnaudoja tik 30 procentų šiuolaikinių orkaičių funkcijų, o už likusius 70 procentų – tiesiog susimoka.
Indaplovė padeda taupyti vandenį
Nepakeičiama pagalbininke buityje jau tapo indaplovė. Anksčiau kviesti į svečius kompaniją nesinorėdavo vien tik pagalvojus, kiek laiko reikės sugaišti plaunant indus. Dabar – pakanka sukrauti juos į plovyklę ir paspausti mygtuką.
Plaudami indaplove, taupote vandenį, kadangi jo prireikia tik vienam ciklui, o indų išplaunate daug. Vienintelis šio prietaiso trūkumas – skleidžiamas triukšmas, todėl rinkdamiesi indaplovę, atkreipkite dėmesį į decibelų kiekį, kurie sąlygoja prietaiso triukšmingumą. Kuo daugiau decibelų – tuo prietaisas dirbs garsiau.
Išsirinkite gerą šaldytuvą
Sunku būtų įsivaizduoti virtuvę be šaldytuvo. Tai vienas iš svarbiausių buitinės technikos prietaisų namuose. Norime priminti kai kurias detales tiems, kurie ruošiasi jį įsigyti:
šaldytuvo šaldiklio temperatūra turi būti -18ºC;
šaldytuvo zonos temperatūra 5–7ºC;
„nulinėje“ kameroje ilgiau išsilaiko vaisiai ir daržovės.
Rinkdamiesi šaldytuvą, atkreipkite dėmesį į sienelių storį ir būtinai patikrinkite durelių sandarumą, antraip prietaisas užtikrintai neįvykdys pagrindinės funkcijos, prarasdamas šaltį. Rinkitės tokį šaldytuvo modelį, kuris vartoja nedaug elektros energijos.
Ieškokite mažiau triukšmingo garų rinktuvo
Garų rinktuvas atlieka oro filtravimo, jo išpūtimo į aplinką bei apšvietimo funkcijas. Naujausi gartraukiai labiau primena elegantišką šviestuvą, nei grubų oro filtrą. Techniniai šio virtuvės prietaiso parametrai – oro apytaka per vieną valandą ir triukšmo lygis – patys svarbiausi. Kuo galingesnis garų rinktuvas, tuo jo variklis dirba triukšmingiau, tačiau, kita vertus, jis pajėgus „perstumdyti“ didesnį oro kiekį per valandą.
Su triukšmu gamintojai kovoja, taikydami įvairias patentuotas technologijas, todėl pirkdami garų rinktuvą būtinai pasikonsultuokite su šios buitinės technikos pardavėjais.
Tekstas: Vytautas Gurevičius