Interjero autoriai Tomas Umbrasas, Aidas Barzda, Tautvydas Vileikis, Justė Surplytė
Studija YCL
Nuotraukos Andriaus Stepankevičiaus
Tekstą parengė Gytautė Ivanauskaitė
Į studiją YCL kreipęsi užsakovai buvo patenkinti nedidelio buto įrengimo procesu, tad norėjo architektams patikėti ir savo pagrindinių namų interjero koncepto kūrimą. „Viskas prasidėjo nuo to, kad teko nemažai išsivalyti. Nors namas ir nėra senas, buvo įvairių neaiškų vietų, nišų, sandėliukų ir pan. Išvalę ir paruošę optimizuotą funkcinį planą pamatėme, kad būstas tapo erdvesnis, šviesesnis ir kviečiantis kartu leisti laiką“, – pasakoja specialistai.
Lygiagrečiai vykę tam tikri išorės remonto darbai pakoregavo kai kurių pagrindinių erdvių išdėstymą. Pavyzdžiui, pagrindinis miegamasis iš įprastos savo vietos pirmame aukšte nukeliavo į antrąjį, šalia erdvaus bei šviesaus vonios kambario. Dabar iš jo atsiveria puiki panorama. Taigi antrasis aukštas iš mažai naudojamo tapo pagrindine šeimininkų poilsio oaze.
Kai buvo sudėliotos erdvės, plane viskas judėjo labai inertiškai: kiekvienas objektas turėjo savo vietą. Tai ramūs, estetiškai santūrūs namai, kuriuose ir pailsi, ir padirbi, ir tiesiog su malonumu pabūni.
Kiekvienuose namuose ypač svarbus apšvietimas. Visuose studijos YCL projektuose architektai pateikia kelis dirbtinio apšvietimo variantus. „Pirmasis, vadinamasis darbinis, – ryškus, užpildantis ir vienalytis. Antrasis – jaukus, šiek tiek mieguistas bei romantiškas. Šie du scenarijai atsirado ir šiuose namuose. Kas dėl natūralaus apšvietimo, jis puikiai užpildo visas erdves kone per visą dienos tėkmę. Puikiai tarpusavyje derantys langai ir stoglangiai sukuria šviesių namų įspūdį. Nors paties interjero spalvos nėra visai šviesios, jos neslegia ir suteikia jaukumo“, – aiškina projekto autoriai.
Pačiame būste dominuoja medis, kiek mažiau metalo ir akmens masės. Viskas derinta, siekiant išlaikyti santūraus, bet įsimintino interjero koncepciją. Name akį traukia stiklinė virtuvės sala. Ši vieta pakoreguota atveriant daugiau šviesos į virtuvę ir iš jos. Sala buvo reikalinga – tai svarbi šeimos vieta, skirta greitai prisėsti, išgerti kavos, pasišnekučiuoti. Visgi ji buvo pernelyg masyvi ir blokuojanti, todėl architektai paslėpė ją atspindžiuose, suteikiančiuose lengvumo ir erdvės jausmo.
Interjerą vainikuoja darbo zona. Architektai turėjo sukurti universalų baldą daiktams laikyti, dirbti ir grožėtis. Toks išskaidymas, pasak YCL komandos, buvo intuityvus, nes darbo vietą norėjosi turėti kuo arčiau natūralios šviesos šaltinio, o giliau kambaryje palikti daiktų saugojimo zoną. Ištobulintos detalės atsirado eskizuojant ir dėliojant įvairius variantus. Norėta ir kituose balduose atsikartojančio minkštumo. Nors išlaikyti vientisą stilistiką buvo sudėtinga, kartu su baldininkais ši problema buvo išspręsta. Siekiant neprarasti formos, buvo pasirinkta medinė arka. Galiausiai iš to išėjo unikalus baldas įdomiai suprojektuotoje darbo vietoje.
Nuotraukų galerija: